رومانی از هوش مصنوعی برای توصیه های خط مشی مبتنی بر داده استفاده می کند


مقامات رومانی برای رفع نگرانی های جامعه و تبدیل داده های جمع آوری شده به توصیه های خط مشی، یک ربات مجهز به هوش مصنوعی ایجاد و استفاده کردند.

کشورهای سراسر جهان شروع به دست و پنجه نرم کردن با شیوع هوش مصنوعی (AI) کرده اند. در حالی که برخی با نگرانی به فناوری در حال ظهور نگاه می کنند، برخی دیگر مانند رومانی آن را پذیرفته اند.

به گزارش فایننشال تایمز، مقامات رومانی در تلاشی برای بهبود درک دولت از نگرانی های مردم، یک ربات مجهز به هوش مصنوعی به نام Ion را معرفی کردند.

وزیر نوآوری رومانی، سباستین بوردوجا، در مورد توسعه گفت:

این اولین تلاش، اولین آزمایش، برای استفاده از هوش مصنوعی برای ارتباط شهروندان عادی با تصمیم‌گیرندگان است. من فکر می کنم که پتانسیل زیادی برای تقویت دموکراسی و تحکیم مشروعیت دولت ها دارد.»

این ربات با اسکن خودکار رسانه های اجتماعی، یک هشتگ خاص و پیام های عمومی از طریق یک پلتفرم آنلاین که برای این منظور خاص راه اندازی شده است، داده ها را به دست می آورد. سپس داده ها به گزارش هایی برای مقامات دولتی تبدیل می شود.

بوردوجا گفت که این “رویای” او خواهد بود که توصیه های سیاستی را بر اساس داده های هوش مصنوعی از مردم ارائه دهد.

سابین دیما، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت پشتیبان Ion، Humans.ai، به کوین تلگراف گفت که با اجازه دادن به مقامات برای “گفتگو با داده ها”، می توان روند تصمیم گیری را برای پاسخگویی بهتر به نیازهای شهروندان بهبود بخشید.

هوش مصنوعی به ما این امکان را می دهد که شهروندان را برای حکمرانی فراگیر تر درگیر کنیم و به نمایندگان دولت در مدل سازی سناریوهای سیاستی کمک کنیم.

دیما گفت که Human.ai در حال حاضر با یک شورای اخلاقی مستقل متشکل از کارشناسان و محققان مستقل دولت الکترونیک از دانشگاه های برتر کار می کند تا به ربات کمک کند “بی طرفی و کدهای اخلاقی خود را حفظ کند.”

مرتبط با: BlockGPT اکوسیستم «چت برای برنده شدن» را برای آموزش هوش مصنوعی راه اندازی کرد

به گفته توسعه دهندگان، از زمان راه اندازی پروژه در ماه مارس، حداقل یک گزارش از داده ها تولید شده است. انتظار می رود تابستان امسال به روز رسانی شود که به آن امکان پاسخگویی و مجهز شدن به داشبوردی برای مقامات برای فیلتر کردن داده ها بر اساس پارامترهای مختلف را می دهد.

این با تدوین پیش‌نویس قانون هوش مصنوعی توسط اتحادیه اروپا، اولین دستورالعمل‌ها و مقررات جامع اتحادیه برای توسعه و استقرار هوش مصنوعی صورت می‌گیرد. رومانی یکی از 27 کشور عضو اتحادیه اروپا است و بنابراین مشمول تصویب هرگونه مقررات ناشی از این قانون خواهد بود.

در آن سوی دنیا، در چین، یک شرکت هوش مصنوعی تحت حمایت دولت اخیراً یک ربات چت برای رقابت و پیشی گرفتن از ChatGPT OpenAi راه اندازی کرده است. قانونگذاران در ایالات متحده با مدیران ارشد فناوری دیدار کردند تا در مورد آینده فناوری گفتگو کنند.

مجله: چرا باید به انجمن بازی های بلاک چین بپیوندید؟ لذت ببرید، سود ببرید و بازی های بهتری بسازید


نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *