Arizona senator doubles down on crypto amid the winter of discontent: Law Decoded, Jan. 23-30

سناتور آریزونا در میان زمستان نارضایتی، ارز دیجیتال را دو برابر کرد: قانون رمزگشایی، 23 تا 30 ژانویه


در زمستان امسال، حمایت از بیت کوین به آزمایش استرس ادامه می دهد، اگرچه برخی از قانونگذاران در تلاش هستند تا نام آنها را در لیست ارزهای دیجیتال داغ قرار دهند.

زمستان امسال، حمایت از بیت کوین (BTC) همچنان به آزمایش استرس این پرونده ادامه می دهد، اگرچه برخی از قانونگذاران مانند سناتورهای آمریکایی سینتیا لومیس و پت تومی در تلاش هستند تا نام آنها را در لیست داغ ارزهای دیجیتال قرار دهند. سناتور ایالتی وندی راجرز، 68 ساله، دو لایحه جسورانه را در مجلس آریزونا ارائه کرد. یکی بر روی تبدیل بیت کوین به ارز قانونی در ایالت ایالات متحده متمرکز است. اگر این قانون تصویب شود، بیت کوین همان وضعیت دلار آمریکا را خواهد داشت و تبدیل به یک مبادله پایاپای پذیرفته شده در ایالت برای تسویه بدهی، عوارض عمومی، مالیات و کارمزدها می شود. این لایحه اولین تلاش راجرز برای تبدیل بیت کوین به ارز قانونی نیست، با لایحه مشابهی که در سال 2022 رد شد.

راجرز همچنین در تصویب لایحه ای شرکت کرد که هدف آن تبدیل کریپتو به ملکی بدون مالیات در ایالت است. راجرز به همراه سناتورهای سانی بورلی و جاستین وادساک پیشنهاد داد که به ساکنان آریزونا اجازه داده شود تا در مورد اصلاح قانون اساسی ایالت در مورد مالیات بر دارایی تصمیم بگیرند. در صورت تصویب قانون، رأی دهندگان می توانند ارزهای دیجیتال – به ویژه توکن هایی را که “نماینده دلار ایالات متحده یا ارز خارجی نیستند” – از مالیات معاف کنند.

لایحه مهم دیگری، البته نه چندان جسورانه، به مجلس ایالت نیویورک ارائه شده است. این لایحه به سازمان‌های دولتی اجازه می‌دهد تا ارز دیجیتال را به عنوان نوعی پرداخت برای جریمه‌ها، جریمه‌های مدنی، مالیات، هزینه‌ها و سایر پرداخت‌های جمع‌آوری‌شده توسط دولت بپذیرند. این لایحه سازمان‌های دولتی را ملزم به پذیرش ارزهای دیجیتال به عنوان پرداخت نمی‌کند، اما تصریح می‌کند که سازمان‌های دولتی می‌توانند به طور قانونی چنین پرداخت‌هایی را بپذیرند و دادگاه‌ها باید این توافق‌ها را اجرا کنند.

سرنوشت قانون کریپتو توسط دادگاه عالی پاناما تعیین خواهد شد

رئیس جمهور پاناما، لاورنتینو کورتیزو، قانون رمزنگاری را که سال گذشته تصویب شد، برای بررسی به دادگاه عالی فرستاد و مدعی شد که به اصطلاح “لایحه کریپتو” قابل اجرا نیست و یک اصل اساسی قانون اساسی را نقض می کند. رئیس جمهور کورتیزو همچنین استدلال کرد که این لایحه پس از وتوی جزئی این لایحه در ژوئن 2022 از طریق رویه ناکافی به تصویب رسید. در آن زمان، رئیس جمهور استدلال کرد که این لایحه نیاز به کار بیشتر دارد تا با مقررات جدید پیشنهاد شده توسط گروه ویژه اقدام مالی مطابقت داشته باشد. افزایش شفافیت مالی و جلوگیری از پولشویی.

به خواندن ادامه دهید

کره جنوبی سیستم نظارت بر ارزهای دیجیتال را در سال 2023 نصب می کند

وزارت دادگستری کره جنوبی اعلام کرده است که قصد دارد یک سیستم ردیابی رمزارز را برای مقابله با تلاش‌های پولشویی و بازیابی وجوه مرتبط با فعالیت‌های مجرمانه معرفی کند. “سیستم ردیابی ارز مجازی” برای نظارت بر تاریخچه تراکنش ها، استخراج اطلاعات تراکنش ها و کنترل منبع وجوه قبل و بعد از انتقال استفاده خواهد شد. این سیستم قرار است در نیمه اول سال 2023 راه اندازی شود، در حالی که وزارت کره جنوبی برنامه های خود را برای توسعه یک سیستم نظارت و تجزیه و تحلیل مستقل در نیمه دوم سال به اشتراک گذاشته است.

به خواندن ادامه دهید

رگولاتور اوراق بهادار ایالات متحده در حال بررسی وال استریت بر سر نظارت ارزهای دیجیتال است

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در حال بررسی مشاوران سنتی سرمایه گذاری وال استریت است که بدون داشتن صلاحیت مناسب، می توانند حضانت دارایی دیجیتال را به مشتریان خود ارائه دهند. بیشتر تلاش های SEC در این تحقیق بررسی این موضوع است که آیا مشاوران سرمایه گذاری ثبت شده قوانین و مقررات مربوط به نظارت بر دارایی های رمزنگاری مشتری را رعایت می کنند یا خیر. طبق قانون، شرکت‌های مشاوره سرمایه‌گذاری باید واجد شرایط باشند تا خدمات حضانت به مشتریان را ارائه دهند و از اقدامات حضانت مندرج در قانون مشاوران سرمایه‌گذاری 1940 پیروی کنند.

به خواندن ادامه دهید


نویسنده: David Attlee

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉