قانونگذاران آریزونا به دنبال تبدیل ارزهای دیجیتال به یک ملک بدون مالیات هستند

قانونگذاران آریزونا به دنبال تبدیل ارزهای دیجیتال به یک ملک بدون مالیات هستند


اگر این لایحه در مجلس تصویب شود، رأی دهندگان آریزونا می توانند انتخاب کنند که آیا ارز مجازی به عنوان بخشی از اقدام رأی گیری در نوامبر 2024 از مالیات معاف می شود یا خیر.

قانونگذاران در سنای ایالت آریزونا در حال بررسی لایحه ای هستند که هدف آن جلب نظر رأی دهندگان برای تصمیم گیری در مورد معافیت ارز مجازی از مالیات بر دارایی است.

در قانون ارائه شده در اولین جلسه سنای ایالت آریزونا در سال 2023، سناتورها وندی راجرز، سانی بورلی و جاستین وادساک پیشنهاد کردند که ساکنان آریزونا تصمیم بگیرند قانون اساسی ایالت را در مورد مالیات بر دارایی اصلاح کنند. اگر این مصوبه در مجلس تصویب شود، رأی دهندگان می توانند انتخاب کنند که آیا ارز مجازی – به طور خاص، «عدم ارائه دلار ایالات متحده» – در نوامبر 2024 از مالیات در ایالت معاف خواهد شد یا خیر.

بر اساس قانون اساسی آریزونا، تمام دارایی های فدرال، ایالتی، شهرستانی و شهرداری از مالیات معاف هستند، مانند بدهی های عمومی، بسیاری از اقلام خانگی، و برخی «ذخایر مواد خام یا نهایی، قطعات مونتاژ نشده، کارهای در حال ساخت یا کالاهای نهایی». ” داده های وزیر امور خارجه آریزونا نشان می دهد که در انتخابات عمومی نوامبر 2022، این ایالت بیش از 4 میلیون رای دهنده ثبت نام کرده بود، با گرایش تا حدودی جمهوری خواه.

این لایحه که SCR 1007 نام داشت، در 19 ژانویه و 23 ژانویه به عنوان بخشی از تقویم سنای ایالت دو بار قرائت شد. در جلسات قبلی، قانونگذاران سعی کرده‌اند قوانین مربوط به ارزهای دیجیتال و مالیات را پیش ببرند. قبل از اینکه فرماندار داگ دوسی این لایحه را وتو کند، برای پرداخت مالیات به صورت کریپتو. راجرز همچنین لایحه ای مشابه SCR 1007 را در دومین جلسه سنا در سال 2022 ارائه کرد.

با این حال، قانون پیشنهادی با فضای سیاسی متفاوتی نسبت به سال 2018 یا حتی 2022 مواجه خواهد شد. راجرز، بورلی و وادساک – همه جمهوری‌خواهان – انتخابات عادلانه و مشروع برخی از قانونگذاران ایالتی و فدرال را رد کردند یا زیر سوال بردند. کیتی هابز دموکرات در انتخابات میان دوره ای 2022 با اختلاف اندکی بر لیک کاری جمهوری خواه پیروز شد و فرماندار آریزونا شد.

مربوط: IRS با کاربرانی تماس می گیرد که تراکنش های رمزنگاری را گزارش نمی کنند و مالیات نمی پردازند

در سطح فدرال، فروش یا خرید ارزهای دیجیتال به طور کلی مشمول مالیات بر عایدی سرمایه در ایالات متحده است. قانونگذاران در ایالت های مختلف ایالات متحده سیاست های مختلفی را در مورد ارزهای دیجیتال و مالیات پیشنهاد کرده اند. جارد پولیس، فرماندار کلورادو به ساکنان این امکان را می دهد که با ارزهای رمزنگاری شده مالیات بپردازند و آلاسکا، فلوریدا، نیوهمپشایر، نوادا، داکوتای جنوبی، تنسی، تگزاس، واشنگتن و وایومینگ 0 درصد سود مالیات بر سرمایه را به سرمایه گذاران بالقوه ارائه می دهند.


نویسنده: Turner Wright

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉