فرماندار آریزونا لایحه‌ای را که مالیات میزبان‌های گره بلاک چین را هدف قرار می‌دهد وتو می‌کند


هدف این لایحه صرفاً مقامات دولتی برای اعمال مقررات و مالیات بر افراد و مشاغلی است که گره‌های بلاک چین را اجرا می‌کنند، برخلاف مقررات در سطح شهر و شهرستان.

کتی هابز، فرماندار ایالت آریزونا، قانونی را وتو کرده است که تا حد زیادی مقامات محلی را از وضع مالیات بر افراد و مشاغلی که گره های بلاک چین را اجرا می کنند، باز می دارد.

فرماندار هابز لایحه 1236 آریزونا را که برای اولین بار در ژانویه ارائه شد، در قطعنامه ای که در 12 آوریل تصویب شد وتو کرد. هدف این قانون اصلاح بخش‌هایی از قانون مربوط به فناوری بلاک چین، کاهش یا حذف شدید مقررات و مالیات بر اپراتورهای گره در سطح ایالتی بود.

نسخه معقول این لایحه می‌گوید: «یک شهر یا شهرک نمی‌تواند مالیات یا هزینه‌هایی را بر هیچ شخص یا نهادی برای اجرای یک گره در فناوری بلاک چین در یک محل سکونت اعمال کند». «تحمل مالیات یا هزینه‌ها بر شخص یا نهادی که گره‌ای را در فناوری بلاک چین در یک محل سکونت اجرا می‌کند، یک نگرانی سراسری است و مشمول مقررات بیشتر توسط یک شهر یا شهرک نیست.»

بر اساس این لایحه، محدودیت‌های یکسانی برای شهرها و شهرستان‌ها در مورد اپراتورهای نود برای شهرستان‌ها اعمال می‌شود. پس از تصویب آن در مجلس سنا و مجلس آریزونا، قانونگذاران این لایحه را به میز هابز فرستادند و هابز این لایحه را در صدمین روز ریاستش وتو کرد.

مرتبط با: فرماندار کلرادو می‌گوید انتظار دارد ایالت تا تابستان پرداخت‌های مالیاتی کریپتو را بپذیرد

برخی از قانونگذاران آریزونا قوانینی را با هدف تبدیل ایالت ایالات متحده به یک محیط نظارتی طرفدار رمزنگاری برای شرکت ها و افراد تصویب کرده اند. سناتور ایالتی وندی راجرز توصیه کرده است که دولت آریزونا بیت کوین (BTC) را به عنوان یک ارز قانونی بپذیرد و همراه با سایر قانونگذاران با قطعنامه ای موافقت کند که ارز دیجیتال را تحت قانون اساسی این ایالت دارایی معاف از مالیات می کند.

مجله: بهترین و بدترین کشورها برای مالیات کریپتو
نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *