بلاک چین آرگو بدهی سال 2022 را به نصف کاهش داد و به 75 میلیون دلار رساند


شرکت استخراج ارزهای دیجیتال Argo Blockchain بدهی خود را تا نیمه اول سال 2023 به 75 میلیون دلار کاهش داده است.

این شرکت معدنی که یکی از چندین شرکتی است که بین شرایط نامطلوب بازار و اکوسیستم معدنی بسیار رقابتی دست و پنجه نرم می کند، زیان خالص 18.8 میلیون دلاری را در نیمه سال 2023 گزارش کرد. نیمه اول 2022.

آرگو همچنین بیان می کند که در سال 2023 بدهی خود را 4 میلیون دلار کاهش داده و مجموع بدهی خود را به 75 میلیون دلار افزایش داده است. این شرکت بدهی خود را 68 میلیون دلار کاهش داد که در ژوئن 2022 به 143 میلیون دلار رسید.

درآمدها نسبت به نیمه اول سال 2022 31 درصد کاهش یافته است. آرگو در اواسط سال 2023 24 میلیون دلار به دست آورد. این امر به کاهش ارزش بیت کوین، افزایش هش ریت جهانی و دشواری شبکه مرتبط نسبت داده شده است.

آرگو گزارش داد که مجموعاً 947 بیت کوین در نیمه اول سال استخراج کرده است. این فقط یک درصد افزایش در بیت کوین استخراج شده در مدت مشابه سال 2022 بود. شایان ذکر است که در سال 2023 افزایش 78 درصدی در هش ریت جهانی وجود دارد. .

از ژوئن 2023، ترازنامه آرگو منعکس کننده 9.1 میلیون دلار دارایی نقدی و 46 بیت کوین است. آرگو نیمه دوم سال را با درآمد ناخالص 7.5 میلیون دلار از طریق فروش سهام ارائه شده به سرمایه گذاران نهادی و فردی در جولای 2022 آغاز کرد.

مطالب مرتبط: بلاک چین آرگو گزارش می دهد که بودجه کافی ندارد، “بدون تضمین” می تواند از ورشکستگی فصل 11 جلوگیری کند

اگرچه این شرکت هشدار می دهد که در اواخر سال 2022 با واقعیت ورشکستگی روبرو می شود، اما نتایج نیمه سالانه اواسط سال 2023 نشان می دهد که قصد دارد تقریباً 1628 BlockMiner را در تاسیسات ماینینگ مستقر در کبک مستقر کند و ظرفیت هش کل خود را به 2.8 EH/s افزایش دهد.

آرگو همچنین گزارش داد که در حال مذاکره بیشتر برای فروش “برخی دارایی های غیر اصلی” است و در حال بررسی گزینه های دیگر برای کاهش کل بدهی خود است.

متیو شاو، مدیر اجرایی آرگو، “یک سری معاملات متحول کننده” با گلکسی دیجیتال را برجسته کرد که در آن تاسیسات و اموال استخراج Helios را به قیمت 65 میلیون دلار در دسامبر 2022 فروخت. آرگو سپس یک وام جدید سه ساله با پشتوانه دارایی 35 میلیون دلاری را با گلکسی تامین مالی کرد.

این معاملات باعث کاهش 41 میلیون دلاری کل بدهی شد و به آرگو اجازه داد تا ساختار عملیاتی خود را ساده کند.

شاو اضافه کرد که توانایی آرگو برای نگهداری ناوگانی با بیش از 27000 ماینر برای عملیات در حال انجام آن بسیار مهم است و تقریباً 23600 Bitmain S19J Pro در تاسیسات هلیوس از طریق قرارداد میزبانی مداوم با گلکسی کار می کنند.

آمارهای مالی اواسط سال نشان می‌دهد که شرکت استخراج ارز دیجیتال آرگو بلاک چین به میزان قابل توجهی بدهی خود را کاهش داده و زیان خالص نیم‌ساله را در مقایسه با سال ۲۰۲۲ کاهش داده است.

آرگو پیش از این هشدار داده بود که در اواخر سال 2022 قبل از اینکه با گلکسی برای تاسیسات هلیوس خود معامله کند، با شرایط مالی سختی مواجه شده است. در ماه‌های پس از بسته شدن قرارداد، پیتر وال، مدیرعامل سابق آرگو، استعفای خود را از شرکت اعلام کرد.

مجله: کتیبه های تکراری: «ابر رایانه» بیت کوین و BTC DeFi به زودی


نویسنده: Gareth Jenkinson

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید