استان آرژانتین استیبل کوین وابسته به دلار منتشر می کند

استان آرژانتین استیبل کوین وابسته به دلار منتشر می کند


این لایحه همچنین به هنرمندان محلی اجازه می‌دهد تا برای تشویق مشارکت مالی و فرهنگی، توکن‌هایی (NFT) صادر کنند که غیرمالی هستند.

ایالت سان لوئیس در آرژانتین قانونی را تصویب کرده است که به آن اجازه می دهد استیبل کوین خود را با دلار آمریکا منتشر کند. این توکن که “Activo Digital San Luis de Ahorro” نام دارد، برای همه شهروندان بالای 18 سال این ایالت در دسترس خواهد بود و 100٪ در دارایی های مالی نقدی دولت وثیقه می شود.

این لایحه به ایالت اجازه می دهد تا حداکثر 2 درصد از بودجه سالانه خود را استیبل کوین منتشر کند. همچنین تصریح می کند که دارایی ها می توانند بین طرفین منتقل شوند، اما مشخص نمی کند که از کدام زنجیره برای معاملات استفاده می شود. ایالت سن لوئیس خانه بیش از 430000 نفر است.

انتشار استیبل کوین تنها یکی از ابتکاراتی است که در لایحه ای به نام «نوآوری مالی برای سرمایه گذاری و توسعه اقتصادی اجتماعی» توصیف شده است که هدف آن تحریک توسعه در بخش های مختلف ایالت از طریق فناوری بلاک چین، از جمله ایجاد ارزش و بهبود روش های حسابرسی است.

مطالب مرتبط: توکن هواداران آرژانتین پس از شکست مقابل عربستان در جام جهانی 31 درصد کاهش یافت

در کنار استیبل کوین، این لایحه به هنرمندان محلی اجازه می‌دهد تا توکن‌های غیرمالی (NFT) را برای تشویق مشارکت مالی و فرهنگی منتشر کنند. در این لایحه آمده بود:

“دارایی‌های دیجیتالی هنر سان لوئیس” مجموعه‌های هنری ایالتی خواهد بود که به هنرمندان محلی این فرصت را می‌دهد تا آثار خود را دیجیتالی کرده و از طریق یک پلتفرم وب داخلی برای خرید و فروش آن را در بازار دیجیتال عرضه کنند. برای ایجاد این مجموعه‌ها، از فناوری NFT (Token No Fungible) استفاده می‌شود که این اثر هنری دیجیتال را منحصر به فرد می‌کند و مالکیت و اصالت را به هنرمند یا صاحب دارایی دیجیتال می‌دهد.”

یک سناریوی اقتصادی پیچیده منجر به پذیرش کریپتو در آرژانتین می‌شود، جایی که تورم دو رقمی استارت‌آپ‌های شرکتی و دولتی را به سمت ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین سوق داده است. تا پایان سال، کارشناسان FocusEconomics انتظار دارند تورم در آرژانتین به 73.5 درصد برسد.

گزارش Chainalysis نشان داد که بیش از 30 درصد از مصرف‌کنندگان در آرژانتین در حال حاضر از استیبل کوین‌ها برای خرید روزانه استفاده می‌کنند، به احتمال زیاد برای معاملات خرده‌فروشی کوچک.


نویسنده: Ana Paula Pereira

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉