بانک مرکزی آرژانتین ارزهای دیجیتال را از اپلیکیشن های پرداخت متوقف می کند


مقام پولی اعلام کرد هدف از این ممنوعیت کاهش قرار گرفتن سیستم پرداخت آرژانتین در معرض دارایی های دیجیتال است.

در 4 مه، بانک مرکزی آرژانتین ارائه‌دهندگان پرداخت را از ارائه تراکنش‌های رمزنگاری منع کرد و مدعی شد که هدف آن کاهش قرار گرفتن سیستم پرداخت این کشور در معرض دارایی‌های دیجیتال است.

بر اساس بیانیه مقام پولی، ارائه دهندگان پرداخت نمی توانند خدمات رمزنگاری را از طریق برنامه های خود ارائه یا تسهیل کنند. این اقدام فین‌تک‌های پرداخت و موسسات مالی در کشور را تحت قوانین مشابهی قرار می‌دهد.

ارائه دهندگان خدمات پرداخت که حساب های پرداخت را ارائه می دهند […] ممکن است تراکنش‌ها با دارایی‌های دیجیتال، از جمله دارایی‌های رمزنگاری‌شده را که توسط مقام ملی ذی‌صلاح تنظیم نشده و توسط بانک مرکزی جمهوری آرژانتین مجاز نیست، انجام دهد یا تسهیل کند.” سکه‌ها و توکن‌ها منوط به تصمیم هستند.

مشخص نیست که این اقدام چگونه بر صنعت کریپتو محلی تأثیر خواهد گذاشت. رسانه های محلی گزارش دادند که ارائه دهندگان پرداخت از اظهار نظر در مورد این تصمیم خودداری کردند. اتاق فین‌تک آرژانتین از دولت خواسته است که در این تصمیم تجدید نظر کند و مدعی است که این تصمیم «دسترسی به فناوری را محدود می‌کند که مزایا و فرصت‌های زیادی را برای جامعه ما فراهم می‌کند».

تورم فوق العاده باعث پذیرش کریپتو در آرژانتین می شود. در ماه آوریل، قیمت بیت کوین (BTC) در پزوی آرژانتین (ARS) به بالاترین حد خود رسید و نرخ مبادله BTC بیش از 100٪ (YTD) از سال تا به امروز از 6.59 میلیون ARS فراتر رفت.

بر اساس داده‌های اداره آمار کشور، تورم کشور در اسفندماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 104.3 درصد افزایش داشته است که در ماه قبل 102.5 درصد افزایش داشته است.

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، محبوبیت بیت کوین در این کشور همزمان با کاهش ارزش پزو آرژانتین است. این ارز در سال گذشته تقریباً 50 درصد در برابر دلار آمریکا از دست داده است.

عملکرد قیمت ARS/USD در 12 ماه گذشته. منبع: Google Finance.

در میان بحران اقتصادی مداوم، حتی برخی از شهرهای آرژانتین به دنبال پناهگاهی امن در ارزهای دیجیتال هستند. دسامبر گذشته، ایالت سان لوئیس آرژانتین مجوز انتشار استیبل کوین خود را که به دلار آمریکا متصل شده بود، در دسترس همه ساکنان قرار داد و 100 درصد با دارایی های مالی نقد وثیقه شده بود.

Chainalysis دریافت که بیش از 30 درصد از مصرف کنندگان در آرژانتین از استیبل کوین ها برای خرید روزانه استفاده می کنند که به احتمال زیاد برای معاملات خرده فروشی کوچک زیر 1000 دلار است.
نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید