آربیتروم پس از واکنش شدید جامعه، آرای حاکمیتی را توزیع خواهد کرد


بنیاد آربیتروم در یک پیشنهاد بحث‌برانگیز و رای تایید، که به آن کنترل انبوهی از توکن‌ها را می‌داد، عقب‌نشینی کرد.

ارائه‌دهنده راه‌حل‌های لایه ۲ اتریوم، آربیتروم، پس از واکنش شدید جامعه از سوی دارندگان توکن، در سیستم رأی‌دهی حاکمیتی خود یک گام به عقب برداشته است.

بنیاد آربیتروم در 2 آوریل توییت کرد وی افزود که پیشنهاد اولیه حکومتداری، AIP-1، “احتمالا تصویب نخواهد شد” و “متعهد به پرداختن به بازخوردهای جامعه است”.

این اقدام بسته بحث‌برانگیز حاکمیتی را به بخش‌های کوچک‌تری تقسیم می‌کند. این تیم خاطرنشان کرد:

“AIP-1 خیلی بزرگ است و موضوعات زیادی را پوشش می دهد. ما توصیه های DAO را دنبال خواهیم کرد و AIP را از هم جدا خواهیم کرد. این به جامعه امکان می دهد تا در مورد زیربخش های مختلف بحث و رأی گیری کند.”

این چرخش پس از یک آخر هفته واکنش شدید جامعه بر سر رای دادن به “تصویب” تصمیماتی که بنیاد قبلا اتخاذ کرده بود، صورت می گیرد. این پیشنهاد به بنیاد، یک شرکت متمرکز، کنترل بیش از 750 میلیون توکن Arbitrum (ARB) به ارزش تقریبی یک میلیارد دلار را می دهد.

منتقدانی مانند کریس بلک، مدافع امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و تمرکززدایی استدلال کرد پیشنهاد «تئاتر غیرمتمرکز» بود.

این بنیاد اعلام کرد که 750 میلیون توکن دریافتی در AIP خود رای خواهند داد. او قبل از اینکه اضافه کند، افزود: «ما روی گزینه‌هایی کار می‌کنیم که مسئولیت‌های بیشتری را اضافه کنیم، به عنوان مثال، یک دوره ۴ ساله واگذاری. همچنین، توکن‌های متعلق به بنیاد را نمی‌توان برای رأی‌گیری استفاده کرد».

همچنین یک پیشنهاد بودجه وجود خواهد داشت که در آن بنیاد گزارش های شفافیت را پیشنهاد می کند “برای افزایش آگاهی عمومی در مورد نحوه مصرف بودجه در طول زمان”.

برنامه کمک‌های ویژه مبهم و فاقد مشارکت DAO بود. این صندوق با توجه به نحوه استفاده از وجوه به نفع اکوسیستم آربیتروم به “صندوق توسعه اکوسیستم” تغییر نام خواهد داد.

مرتبط با: پیشنهاد اولیه حکمرانی آربیتروم با در خطر بودن 1 میلیارد دلار جنجال برانگیخت

این بنیاد اشاره کرد که پیشنهادات جدید بهبود داوری “اوایل این هفته” منتشر خواهد شد.

به گفته CoinGecko، قیمت توکن ARB در آخر هفته ضربه بزرگی خورد و با 18 درصد کاهش از بالاترین قیمت 1.40 دلاری در اول آوریل به 1.15 دلار در صبح روز 3 آوریل در جلسه معاملاتی آسیایی رسید.

ARB از زمان ایردراپ در 23 مارس شاهد کاهش 86 درصدی قیمت بوده است.

Hodler’s Digest: FTX AB عقب نشینی را آغاز می کند، ایلان ماسک می خواهد هوش مصنوعی متوقف شود و اخبار بایننس
نویسنده: Martin Young

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید