بنیانگذار Artbitrum می گوید که Stylus بازی را برای EVM ها تغییر خواهد داد


اد فلتن، یکی از بنیانگذاران Offchain Labs، که Arbitrum را ایجاد کرد، گفت که ابزار جدید او به توسعه دهندگان با تجربه تر اجازه می دهد تا EVM ها را بسازند و احتمالاً آنها را ایمن تر می کند.

اد فلتن، یکی از بنیان‌گذاران آزمایشگاه‌های Offchain می‌گوید که ابزاری که به تازگی برای توسعه‌دهندگان Arbitrum منتشر شده است، می‌تواند توسعه‌دهندگان بیشتری را در ماشین‌های مجازی اتریوم (EVM) درگیر کند و کد آنها را توسعه دهد.

فلتن در گفتگو با کوین تلگراف در هفته بلاک چین کره ای، در مورد Arbitrum Stylus صحبت کرد که Offchain آن را در یک شبکه آزمایشی در 31 آگوست منتشر کرد و به توسعه دهندگان اجازه می داد از زبان هایی مانند Rust، C و C++ برای ساخت برنامه های Arbitrum استفاده کنند.

فلتن گفت Stylus به توسعه دهندگان بومی غیر وب 3 اجازه می دهد “از زبان ها و ابزارهای توسعه ای که به آنها عادت کرده اند استفاده کنند.”

او افزود که “توسعه دهندگان بسیار بیشتری” در ساخت EVM با ابزارهای بالغ تر مشارکت خواهند داشت و افزود که توسعه دهندگان بیشتری در Rust over Solidity برنامه نویسی می کنند. دومی زبان برنامه نویسی برای ایجاد قراردادهای هوشمند اتریوم بود.

“یکی از چیزهایی که این ابزارهای بسیار بالغ تر به ارمغان می آورند این است که بسیار سریعتر است. بنابراین برای محاسبات معمولی 10 تا 15 برابر سریعتر از EVM است.”

به گفته Felten، مزیت پشتیبانی از زبان‌های قدیمی، مقدار کدهایی است که قبلاً به زبان‌هایی مانند Rust «تست‌شده و ممیزی شده» نوشته شده‌اند.

Felten Rust را زبانی توصیف کرد که برای کمک به شناسایی خطاهای توسعه طراحی شده است و اشاره کرد که ابزارهای آن “در کاهش احتمال اشکال در کد شما واقعا خوب هستند.”

“شما فقط می توانید از آن استفاده کنید. اکنون می توانید آن را مستقیماً روی زنجیره استفاده کنید. از ابتدا کمتر می سازید و می توانید بهتر از آنچه دیگران می سازند استفاده کنید.”

فلتن همچنین تاکید کرد که هزینه گاز 10 تا 15 برابر کمتر است که امکان “چیزهای پیچیده تر” را فراهم می کند. [to be] “در همان فرآیند انجام شد” و امکان رمزگذاری سازگار با آیفون را باز می کند.

مرتبط با: سیستم مدیریت دارایی غیرمتمرکز برای Arbitrum و Optimism راه اندازی شد

فلتن توضیح داد که آیفون‌ها از استاندارد امضای دیجیتال متفاوتی نسبت به اتریوم استفاده می‌کنند و این به خوبی پشتیبانی نمی‌شود، بنابراین «رمزنگاری سازگار با آیفون در اتریوم هزینه گاز بسیار بالایی دارد».

اما در Stylus می توانید آن را کاهش دهید تا واقعاً قابل دوام باشد. خیلی گران نیست.”

این می‌تواند راه را برای داشتن یک کیف پول رمزنگاری ادغام شده در آیفون هموار کند و امکان استفاده از FaceID اپل برای احراز هویت تراکنش‌های کیف پول مشابه خرید با کارت نقدی را باز کند.

موارد استفاده دیگری که Felten با هزینه های گاز پایین مشاهده کرد، سطح بالاتری از واقع گرایی در بازی های مبتنی بر بلاک چین و ارزیابی روی زنجیره مدل های یادگیری ماشین در برابر داده های برنامه زنده بود.

در نتیجه، Felten فکر کرد که Stylus می‌تواند به ارسال سریع‌تر پروژه‌ها در توسعه کمک کند، زیرا اجازه دادن به زبان‌های برنامه‌نویسی بالغ به این معنی است که این زبان‌ها می‌توانند بهتر در برابر اشکالات و اشکالات محافظت شوند و همچنین عملکرد بیشتری دارند.

“شما نیازی به فشرده سازی کوچکترین عملکرد در کد خود ندارید، و همچنین دردسر توسعه پروتکل را کاهش می دهد.”

مجله: چگونه از ارز دیجیتال خود در یک بازار پر نوسان محافظت می کنید؟ کارشناسان و کارشناسان بیت کوین در این مورد نظر دارند

گزارش اضافی توسط اندرو فنتون.
نویسنده: Jesse Coghlan

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید