پیشنهاد اولیه حکمرانی آربیتروم با در خطر بودن 1 میلیارد دلار جنجال برانگیخت


بنیاد آربیتروم به تازگی اعلام کرد که با پیشنهاد بودجه 750 میلیون توکن ARB، یک قطعنامه موجود را تایید کرده است.

پیشنهادی برای تامین مالی بنیاد آربیتروم با 750 میلیون توکن ARB (تقریباً 1 میلیارد دلار) در آخر هفته جنجال در جامعه ARB برانگیخت و بنیاد اعلام کرد که تنها یک قطعنامه قبلاً ارائه شده را تأیید کرده است.

این درگیری چند روز پس از آن رخ می دهد که پروتکل لایه 2 نشانه حاکمیت را از هوا حذف کرد.

با توجه به پیشنهاد AIP-1 در DAO Arbitrum، 750 میلیون توکن برای پوشش “Grant های ویژه” استفاده خواهد شد که به ارائه دهندگان خدمات مربوطه بازپرداخت می کنند. […] و پرداخت هزینه های جاری اداری و عملیاتی بنیاد آربیتروم.”

بیش از 70 درصد از دارندگان توکن در زمان نگارش این مقاله مخالف این حرکت هستند.

تصویر صفحه: AIP-1: چارچوب پیشنهادی بهبود داوری. منبع: Arbitrum DAO.

پس از مواجهه با واکنش شدید اعضای جامعه، این بنیاد در یک انجمن گفت: در 2 آوریل پست کنید که AIP-1 یک تأیید است، نه یک پیشنهاد. او همچنین خاطرنشان کرد که برخی از توکن ها در حال حاضر برای استیبل کوین ها فروخته می شوند. به عبارت دیگر، بودجه و کمک‌های میلیاردر مشمول فرآیند حاکمیت زنجیره‌ای نخواهد بود.

بنیاد آربیتروم ادعا می کند که اولین تلاش آن برای حکومت نمادین به دلیل مشکلات ارتباطی و تصمیماتی که “به وضوح بیان نشده اند” شکست خورده است:

“یکی از اشتباهات در تهیه پیش نویس AIP-1 این بود که در وهله اول به این نکته اشاره نشد که این پیشنهاد به عنوان تاییدی برای Arbitrum DAO و راه اندازی اولیه بنیاد ایجاد شده برای خدمت به DAO عمل می کند. […] هدف AIP-1 این بود که همه تصمیماتی را که از قبل گرفته شده بود به مردم اطلاع دهد.”

در اظهار نظر در مورد انجمن حاکمیتی، اعضای انجمن خاطرنشان کردند که تیم Arbitrum “توکن‌هایی را که در ابتدا به عنوان توکن‌های قفل شده به انجمن گزارش شده بودند در سطل زباله حذف کردند” و ادعا کردند که “صفحه همه توکن‌ها فقط توکن‌های airdrop کاربر + DAO airdrop باز شده را نشان می‌دهند”. باقی مانده “توکن هایی که در مارس 2024 باز می شوند.”

برخی دیگر تاکید کردند که بر اساس قوانین اوراق بهادار ایالات متحده، فروش پیش‌بینی‌شده تقلبی تلقی می‌شود و شهروندان آمریکایی که توکن‌های ARB را خریداری می‌کنند یا درخواست ایردراپ می‌کنند، «واجد شرایط برای اقدام قانونی هستند».

من با وکلای خود پیگیری خواهم کرد و امیدوارم ظرف چند روز آینده پرونده تقلب در اوراق بهادار را تشکیل دهم. […] یکی از اعضای انجمن گفت: «به بنیاد آربیتروم توصیه می‌شود که فوراً تمام فروش‌های غیرقانونی توکن‌هایی را که بدون مجوز و برخلاف مفاد قانون انجام می‌شوند، متوقف کند.

بلاک چین آربیتروم ۶۵ درصد از سهم بازار لایه ۲ اتریوم را در اختیار دارد که داده‌های سایت تحلیلی سطح ۲ L2Beat را نشان می‌دهد. راه اندازی و انتشار توکن حکومت محلی مورد انتظار در 23 مارس زمانی انجام شد که صدها هزار کاربر واجد شرایط و DAO درخواست ARB کردند. به گزارش کوین تلگراف، تقاضای بسیار زیاد کاربران باعث شد که صفحه ادعای ایردراپ بلافاصله پس از راه اندازی از کار بیفتد.
نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید