توکن ARB آربیتروم شروع فصل ایردراپ را نشان می دهد – در اینجا 5 نکته وجود دارد که باید مراقب آنها باشید.


توکن ARB آینده آربیتروم همه را در مورد ایردراپ احتمالی بعدی هیجان زده می کند، و به نظر می رسد چیزهای بیشتری در راه است.

توسعه دهندگان Arbitrum از انتشار توکن مدیریتی ARB به کاربران واجد شرایط و DAO ها در پلتفرم Ethereum Layer-2 خبر دادند. کاربر متوسط ​​حدود 625 توکن ARB دریافت می کند که مربوط به قیمت تراکنش های قبل از راه اندازی و برآوردهای محبوب حدود 625 تا 1250 دلار است.

امکان کسب سکه های رایگان باعث ایجاد هیجان در اطراف کاربرانی شده است که می خواهند از فرصت ایردراپ بعدی استفاده کنند. فعالیت مزرعه Airdrop نیز با جذب نقدینگی و استفاده به پلتفرم، از پروتکل‌ها سود می‌برد. این استراتژی هم برای توسعه دهندگان پروتکل و هم برای کاربران به خوبی کار می کند.

همچنین، هنگامی که یک تیم یک توکن پروتکل را می فروشد، قوانین اوراق بهادار را وضع می کند که خطرات قانونی قابل توجهی را برای تیم های در حال توسعه ایجاد می کند. بنابراین، منطقی است که فرض کنیم پروتکل های آینده از همان استراتژی برای استقرار پروتکل های خود استفاده خواهند کرد.

در اینجا پنج فرصت بالقوه ایردراپ برای امسال آورده شده است.

دوران zkSync

zkSync Era یک ادغام لایه ۲ بر روی اتریوم است که مبتنی بر فناوری اثبات دانش صفر (ZK) است. کارشناسان، از جمله ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، استدلال کردند که انبوه‌های سازگار با EVM مبتنی بر zk می‌توانند با مقیاس‌پذیری و کارایی بالا، بازی را تغییر دهند و منجر به پذیرش انبوه شوند.

zkSync دارای مزیت سازگاری با EMV است و دسترسی به بلاک چین را از طریق کیف پول MetaMask خود فراهم می کند.

Matter Labs، تیم سازنده zkSync، 200 میلیون دلار در دور سرمایه گذاری سری C به رهبری Blockchain Capital و Dragonfly در دسامبر 2022 جمع آوری کرد. برنامه‌های غیرمتمرکز پیشرو در اتریوم مانند Chainlink، Uniswap و Aave قصد خود را برای راه‌اندازی در zkSync نشان داده‌اند.

در 16 فوریه 2023، Matter Labs درهای پروژه های ثبت شده را برای توزیع کد آنها در شبکه اصلی zkSync باز کرد. سپرده های مردمی به زودی آغاز می شود. کاربرانی که می خواهند شانس خود را برای برنده شدن در ایردراپ به حداکثر برسانند، سعی می کنند ردپای خود را در زنجیره اصلی شبکه بهبود بخشند.

استارک نت

Starknet یکی دیگر از ادغام اتریوم مبتنی بر ZK است که از برنامه های غیرمتمرکز پشتیبانی می کند. Starkware، شرکت توسعه دهنده Starknet، یک توکن STARK و ابزار آن را در متمرکز کردن شبکه اتریوم Layer-2 تایید کرده است.

این تیم قبلاً روی StarkEx، یک موتور مقیاس‌پذیری اتریوم که توسط راه‌حل‌های مستقل لایه ۲ مانند Sorare، ImmutableX و dYdX استفاده می‌شود، کار کرده‌اند. موفقیت پروژه های قبلی آنها به موفقیت Starknet اطمینان می دهد.

Starkware شبکه اصلی Starknet را در نوامبر 2023 راه اندازی کرد. از آنجایی که کاربران برای جمع آوری ایردراپ بعدی عجله دارند، پس از اعلام راه اندازی توکن Aribtrum، کل سپرده ها در Starnet با 45 درصد افزایش به 2.49 میلیون دلار رسید. شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره ای نانسن شاهد ثبت سپرده های ETH و DAI به مبلغ 3.4 میلیون دلار در اکوسیستم Starknet در 17 مارس.

پخش روزانه به/از Starknet. منبع: نانسن

پیش نویس

Scroll که با نام “true zkEVM” نامگذاری شده است، یکی دیگر از ZK-Rollup Ethereum Layer 2 است. این شبیه به zkSync Era است که با سازگاری کامل با EVM همراه است. این پروژه 30 میلیون دلار در یک دور سرمایه گذاری به رهبری Polychain Capital در آوریل 2022 جمع آوری کرد.

بلاک چین، Ph.D. توسعه یافته توسط Ye Zhang. دانشجوی دانشگاه نیویورک طراحی اسکرول همان نسخه ماشین مجازی اتریوم مورد استفاده در شبکه اصلی را تکرار می‌کند و در مقایسه با گزینه‌های جایگزین مانند zkSync و zkEVM Polygon، اجرای کد روی اسکرول را برای توسعه‌دهندگان فعلی اتریوم آسان‌تر می‌کند.

تیم اسکرول در 28 فوریه راه اندازی شد فعالیت آزمایش عمومی را در شبکه آزمایشی اتریوم گورلی فعال می کند. به گفته این تیم، بیش از 100000 کاربر به نسخه آزمایشی قبلی Scroll دسترسی پیدا کرده اند. راه اندازی شبکه اصلی برای اواخر سال 2023 برنامه ریزی شده است.

مرتبط با: حمله zkEVM ها! 10x لحظه کریپتو

شبکه سوئی

شبکه Sui یک بلاک چین لایه 1 مبتنی بر حرکت است، شبیه به Aptos که از خاکستر پروژه شکست خورده بلاک چین متا Libra متولد شد. ایوان چنگ، که پیش از این سرپرستی تحقیق و توسعه کیف پول رمزنگاری متا را بر عهده داشت، مدیرعامل Mysten Labs، تیم سازنده Sui شده است.

Aptos Labs توکن بومی بلاک چین، APT را در 18 اکتبر 2022 راه اندازی کرد و 20 میلیون توکن را بین کاربران واجد شرایطی که NFT خاصی را در شبکه آزمایشی Aptos ضرب کردند، توزیع کرد. در روز پرتاب، ارزش ایردراپ بیش از 1500 دلار بود. کاربران Sui testnet می‌توانند انتظار ایردراپ مشابهی را در راه‌اندازی شبکه اصلی در سه ماهه دوم 2023 داشته باشند.

آزمایشگاه Mysten در 21 مارس راه اندازی شد کمپین Wave to Mainnet که شامل «یک سری رویدادها و محتوا برای آموزش بیشتر جامعه در مورد پتانسیل پروتکل Sui است». شرکت در کمپین های Sui و بهبود ردپای دیجیتال در شبکه آزمایشی می تواند شانس برنده شدن در ایردراپ آینده را افزایش دهد.

شبکه سه

شبکه Sei یک بلاک چین Tier 1 مبتنی بر کیهان است که عمدتاً بر روی DeFi و برنامه های تجاری با فرکانس بالا متمرکز شده است.

بلاک چین شامل برنامه‌های اصلی مانند موتور تطبیق سفارش و یک مدل نقدینگی یکپارچه در سراسر پلتفرم برای افزایش تجربه معاملاتی است. این پروژه توسط صنایع سنگین وزن مانند Multicoin Capital، Coinbase Ventures و Delphi Digital پشتیبانی می شود.

این تیم شبکه آزمایشی با انگیزه را در سه ماهه دوم سال 2022 راه اندازی کرد و چندین ماموریت و کمپین چاپ NFT در طول مسیر داشت. کاربران شرکت کننده در این رویدادها احتمالاً هنگام راه اندازی شبکه اصلی، ایردراپ دریافت خواهند کرد. این تیم اشاره کرد که پرتاب به زودی انجام خواهد شد.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: Nivesh Rustgi

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *