پیشنهاد Arbitrum برای بازگرداندن 700M ARB شکست خورد، نهنگ آن را “بازی قدرت” می نامد.


AIP-1.05 با 118 میلیون رای شکست خورد. این پیشنهاد پس از انتقال وجوه توسط بنیاد آربیتروم بدون تایید جامعه ارائه شد.

یک پیشنهاد بحث برانگیز که به دنبال بازگرداندن 700 میلیون توکن حاکمیتی ARB به خزانه داری DAO Arbitrum بود، با تعداد زیادی رای در 15 آوریل رد شد. پیشنهاد بهبود AIP-1.05 پس از انتقال وجوه توسط بنیاد آربیتروم در ماه مارس بدون تایید جامعه ارائه شد.

AIP-1.05 با 118 میلیون رأی شکست خورد که نشان دهنده 84 درصد از کل آرای دریافت شده است، در حالی که 21 میلیون توکن ARB به این پیشنهاد رأی دادند که تقریباً 14.5 درصد کل است. حدود 2 میلیون توکن ARB رای ممتنع دادند. در این پیشنهاد از بنیاد خواسته شد که نشانه‌ها را «به عنوان یک حرکت نمادین برای نشان دادن اینکه دارندگان حاکمیت در نهایت DAO را کنترل می‌کنند و نه ارائه‌دهنده خدمات Arbitrum یا بنیاد» را بازگرداند.

اسکرین شات – AIP-1.05: چارچوب پیشنهادی بهبود داوری. منبع: Arbitrum DAO.

در انجمن حاکمیتی، نهنگی با 4.8 میلیون توکن ARB گفت که این پیشنهاد “به نظر یک بازی قدرت صرف” است که “گامی غیر ضروری” را اضافه می کند و توانایی بنیاد را برای “حمایت از رشد اکوسیستم آربیتروم” به تاخیر می اندازد.

نهنگ دیگری که با 18 میلیون توکن ARB به این پیشنهاد رای منفی داد، اظهار داشت که تعادل برای حمایت از تمرکززدایی و پیشرفت در اکوسیستم ضروری است:

ما باید بین حمایت از تمرکززدایی و ممانعت از پیشرفت در اکوسیستم به تعادل برسیم. من فکر می‌کنم تمرکززدایی در شکل ایده‌آل آن هنوز جایی نیست که بتوان در این صنعت دید.»

جامعه آربیتروم و بنیاد بر سر پیشنهاد حاکمیتی AIP-1 که خواستار سرمایه گذاری تقریباً 1 میلیارد دلاری در توکن های ARB برای تأمین مالی عملیات بنیاد است، اختلاف دارند. پس از مواجهه با واکنش شدید جامعه، بنیاد بعداً گفت که AIP-1 یک تأیید است، نه یک پیشنهاد. او افزود که برخی از توکن ها در حال حاضر برای استیبل کوین ها فروخته می شوند.

پیشنهاد AIP-1 اولین تلاش مدیریتی Arbitrum پس از انتشار توکن های آن در اوایل ماه مارس بود. این بنیاد مجموعه جدیدی از پیشنهادات بهبود را با هدف برقراری مجدد گفتگو با جامعه منتشر کرده است.

مجله: خطرات قانونی درگیر شدن در DAO


نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *