هکر Arbitrum Discord اعلامیه فیشینگ را در میان تبلیغات airdrop به اشتراک می گذارد


پیام فیشینگ در Discord “فرصتی را برای بازپس گیری یک سهم اضافی در Arbitrum DAO Governance” ارائه می دهد، در حالی که به مشکلاتی در طول درایو ادعای توکن اولیه اشاره می کند.

هشدار جامعه کریپتو در مورد ایردراپ های جعلی Arbitrum (ARB) زمانی منتشر شد که هکرها موفق شدند یک لینک فیشینگ را روی سرور رسمی Discord آربیتروم رها کنند.

در 25 مارس، شرکت امنیتی متمرکز بر بلاک چین CetriK امکان گردش یک پیوند فیشینگ از طریق سرور Arbitrum Discord را فاش کرد. یک حساب هک شده Discord از یکی از توسعه دهندگان Arbitrum مشکوک است که برای ارسال یک اعلامیه جعلی با پیوند فیشینگ استفاده شده است.

پیام فیشینگ در Discord “فرصتی را برای بازپس گیری یک سهم اضافی در Arbitrum DAO Governance” ارائه می دهد، در حالی که به مشکلاتی در طول درایو ادعای توکن اولیه اشاره می کند. با این حال، URL پشتیبانی کننده، Arbitrum را به اشتباه به عنوان “Arbtirum”، یک تکنیک فریب مورد استفاده در یک حمله فیشینگ، تایپ کرد.

با کلیک بر روی این نوع فیشینگ اغلب قربانیان بی گناه به یک وب سایت جعلی هدایت می شوند و از آنها می خواهد که اطلاعات شخصی مانند کلید خصوصی کیف پول را وارد کنند.

پیوند فیشینگ مشترک در سرور Arbitrum Discord. منبع: کوین تلگراف

با این حال، بر اساس تحقیقات بیشتر توسط Cointelegraph، کلیک کردن بر روی پیوند فیشینگ Arbitrum کاربران را به یک وب سایت خالی با متن “Estağfirullah” به معنای “از خدا طلب بخشش می کنم” می برد. طبق ویکی‌واژه، می‌توان از آن به عنوان بیان ناباوری یا عدم تایید در دوران مدرن استفاده کرد.

تا زمانی که توضیحات بیشتر از آربیتروم دریافت نشود، به سرمایه گذاران توصیه می شود با این اطلاعیه تعاملی نداشته باشند. سرمایه گذاران باید در مورد ادعاهای غیر واقعی و کلاهبرداری بسیار هوشیار باشند زیرا هکرها سعی می کنند از این کلاهبرداری درآمد کسب کنند.

Arbitrum هنوز به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ نداده است.

مرتبط با: Arbitrum در فهرست airdrop به فروش می رسد، اما معامله گران همچنان در ARB صعودی هستند

دو شکارچی airdrop موفق شدند توکن های ARB Arbitrum را جمع آوری کنند که مجموعاً حدود 3.3 میلیون دلار ارزش دارند.

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، یک کیف پول 2 میلیون دلار به صورت ARB دریافت کرد، در حالی که دیگری حدود 1.38 میلیون دلار توکن جذب کرد.

مجله: 3 میلیون دلار OKX airdrop، 1 ساعت دقت در 3AC، Binance AI — Asia Express
نویسنده: Arijit Sarkar

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *