فروش‌های مربوط به Airdrop Arbitrum کاهش می‌یابد، اما استفاده از Dapp با انباشته شدن ARB سکه هوشمند ادامه می‌یابد.


ARB airdrop اخبار فروش را دنبال کرد، اما استفاده از Dapp و اصول اولیه Arbitrum همچنان قوی است و پول هوشمند همچنان به دریافت توکن‌های ARB ادامه می‌دهد.

Airdrop توکن Arbitrum منجر به تخلیه گسترده توکن‌ها و پروژه‌های ARB در رویدادی از نوع «فروش اخبار» در اکوسیستم Arbitrum شد. با این حال، فعالیت لایه ۲ اتریوم همچنان قوی است زیرا فشار فروش برای توکن‌های ARB به احتمال زیاد پایان می‌یابد و بهبود را برای رشد بیشتر در موقعیت خوبی قرار می‌دهد.

توکن‌های اکوسیستم آربیتروم رویداد نوع فروش خبری را می‌بینند

Airdrop Arbitrum (ARB) در 16 مارس اعلام شد که منجر به افزایش قابل توجه قیمت توکن محلی پروژه‌های اکوسیستم Arbitrum مانند GMX، Magic، Gains Network (GNS) و Radiant Network (RDNT) شد.

دلیل اصلی پشت پمپ، قطره هوایی ARB بود که رشد اکوسیستم آربیتروم را کاتالیز می کرد. با این حال، طبق گزارشی از An Ape’s Prologue، «این تز ظاهراً در خط مقدم بود»، زیرا افزایش قیمت عمدتاً بین دوره اعلام ایردراپ و ایردراپ واقعی در 23 مارس رخ داده است.

در این گزارش آمده است: «در روز ایردراپ که نشان‌دهنده راه‌اندازی توکن $ARB بود، قیمت توکن‌های اکوسیستم شروع به کاهش کرد که نشان‌دهنده رویداد کلاسیک «فروش اخبار» بود.

نشانه های اکوسیستم آربیتروم پس از اعلام airdrop (خط قرمز عمودی) و airdrop واقعی (خط آبی عمودی). منبع: پیشگفتار یک میمون

علاوه بر این، ایردراپ Arbitrum شامل تخصیص 1.1 درصد از کل عرضه 12.75 میلیارد ARB برای DAO در اکوسیستم بود. این همچنین دلیلی پشت تز صعودی در مورد اکوسیستم Arbitrum بود، زیرا DAO ها فرصتی برای ترویج استفاده از طریق مشوق های ARB دارند.

با این حال، اندازه airdrop برای پروژه های اکوسیستم Arbitrum به طور قابل توجهی کمتر است. تنها دو پروژه پیشرو، GMX و MAGIC، بیش از 10 میلیون دلار ارزش گذاری شده اند. اکثر پروژه ها کمتر از 500000 دلار در توکن های ARB دریافت کردند که برای ارتقای نقدینگی در میان یک پایگاه بزرگ کاربر کافی نبود.

گزارش Prologue Ape بیان می‌کند، “محرک‌های خوش‌بینی به‌طور قابل‌توجهی بیشتر از Arbitrum بود. صندوق حکومتی $OP 5.4% از کل عرضه را تشکیل می‌دهد، در حالی که $ARB تنها 1.1% است.”

فعالیت و نقدینگی کاربر پس از airdrop ثابت می ماند

با این حال، فعالیت در سراسر شبکه همچنان در حال افزایش است. با 2.77 میلیون تراکنش، تعداد تراکنش ها در Arbitrum 2.7 برابر بیشتر از Ethereum بود که در روز ایردراپ 1.08 میلیون تراکنش بود.

تعداد معاملات در آربیتروم. منبع: Dune

از ابتدای سال 2023، سهم Arbitrum از تراکنش‌های بین اتریوم، Arbitrum و Optimism از 12.7 درصد به 30.7 درصد افزایش یافته است. این روند نشان می‌دهد که توان عملیاتی بالای بلاک چین‌های Tier-2 باعث تغییر تدریجی از شبکه اصلی بزرگ‌تر و گران‌تر اتریوم به رهبری Arbitrum شده است.

سهم تراکنش ها بین اتریوم، آربیتروم و خوش بینی است. منبع: Dune

نقدینگی DeFi Arbitrum نیز پس از ایردراپ به بالاترین حد خود یعنی 2.18 میلیارد دلار رسید. بخش عمده ای از افزایش سپرده در Uniswap و Arbitrum Exchange از طریق استخرهای نقدینگی اضافه شده از توکن های جفت شده با ARB بوده است.

Arbitrum TVL در برنامه های DeFi. منبع: پاک کردن

همچنین دلگرم کننده است که ببینیم نقدینگی در سایر برنامه‌ها مانند خدمات وام دهی AAVE و Radiant Network و پلتفرم‌های معاملاتی مشتقات در GMX و Gains Trade پس از ایردراپ کاهش نیافته است.

توکن ARB پس از ایردراپ جریان می یابد

توکن $ARB در روز ایردراپ شاهد یک فروش انبوه بود و قیمت آن از 10.29 دلار به 1 دلار در عرض چند ساعت کاهش یافت.

یک هفته پس از عرضه سکه، 87 درصد از کیف پول های واجد شرایط درخواست airdrop خود را دادند. در مقابل، ایردراپ Optimism در ماه می 2022 تنها توسط 63.2 درصد از آدرس ها درخواست شد. این نشان می‌دهد که شبکه به حداکثر درخواست‌ها نزدیک شده است، به این معنی که فشار فروش شرکت‌کنندگان در airdrop ممکن است کاهش یابد.

مطالب مرتبط: بیشتر از یک ایردراپ؟ Arbitrum یک دژ مستحکم DeFi با عناصر اولیه منحصر به فرد ایجاد می کند

برخی از “شکارچیان سوپر ایردراپ” که توکن های ARB را به صورت انبوه با چندین آدرس اتریوم جمع آوری کرده اند، فشار فروش ARB را به میزان قابل توجهی افزایش داده اند. علاوه بر این، هیچ کاهشی در توکن‌های سرمایه‌گذاران یا افتتاحیه تیم در چهار سال آینده وجود ندارد.

با این حال، چندین گزارش از تجمع نهنگ‌ها از سوی شرکت‌های تحلیلی زنجیره‌ای وجود دارد. به زنجیره نگاه کن و هوش آرکام.

کیف پول های هوشمند شناسایی شده توسط Nansen در مجموع 15.2 میلیون توکن ARB را ارائه کردند که 1.19٪ از کل عرضه قفل نشده را نشان می دهد. نشانگر پول هوشمند برای شناسایی آدرس های ETH صندوق های تامینی، سرمایه گذاری های سازمانی و نهنگ ها استفاده می شود.

مجموع موجودی ARB این کیف پول ها بیش از مبلغ ادعا شده در 15.5 میلیون توکن ARB است، به این معنی که آدرس های کیف پول هوشمند، توکن های ARB اضافی را به کیف پول خود اضافه کرده اند.

جریان پول هوشمند توکن های ARB. منبع: نانسن

در حالی که Arbitrum airdrop یک رویداد «اخبار فروش» برای پروژه‌های توکن و اکوسیستم بومی Arbitrum است، فعالیت و نقدینگی در شبکه Ethereum Layer-2 همچنان قوی است. هنگامی که سهم عمده فروش ARB شرکت کنندگان Airdrop به احتمال زیاد تکمیل شود، تمرکز بر روی رشد Arbitrum تغییر خواهد کرد.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: Nivesh Rustgi

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *