Arbitrum airdrop: آدرس‌های خصوصی هک شده که برای جذب 500000 دلار استفاده می‌شوند


توکن‌ها توسط شخصی به سرقت رفتند که آدرس‌های خصوصی واجد شرایط دریافت $ARB airdrops را جمع‌آوری می‌کند، آدرس‌های مشابهی را با استفاده از مولدهای آدرس سفارشی ایجاد می‌کند و در عوض airdrops را برای آنها ارسال می‌کند.

آدرس های خصوصی هک شد گزارش شده است محلول مقیاس‌پذیری لایه 2 برای سرقت سکه‌های 500000 دلاری از ایردراپ Arbitrum در 23 مارس استفاده شد.

آدرس سفارشی یک آدرس ارز دیجیتال سفارشی است که حاوی کلمات یا عبارات خاصی است که توسط کاربر برای شخصی‌تر کردن و شناسایی آسان‌تر انتخاب شده است. اما نقطه ضعف شامل خطر امنیتی حمله احتمالی است.

توییت توضیح داد که توکن‌ها توسط شخصی دزدیده شده‌اند که آدرس‌های سفارشی واجد شرایط دریافت توکن‌های ARB را جمع‌آوری می‌کند، آدرس‌های مشابهی را با استفاده از تولیدکننده‌های آدرس سفارشی ایجاد می‌کند و در عوض توکن‌های airdropped را برای آنها ارسال می‌کند. هک کردن این آدرس‌های خصوصی، ادعای توکن‌های ARB را برای صاحبان اصلی غیرممکن می‌کند.

تعداد کمی از کاربران کریپتو دارند اصطلاح غم و اندوه هنگام توئیت در مورد توکن های ARB دزدیده شده. اکثر افراد آسیب دیده از دلیل فقدان آگاه نیستند و نمی دانند که در مورد آن چه کاری انجام دهند.

ایجاد یک آدرس خصوصی مستلزم استفاده از نرم افزار یا خدمات خاصی است که می تواند امنیت کلید خصوصی کاربران را به خطر بیندازد. اگر یک هکر به کلید خصوصی دسترسی پیدا کند، می تواند تمام دارایی های رمزنگاری مرتبط با آن آدرس را بدزدد.

مرتبط با: Arbitrum در فهرست airdrop به فروش می رسد، اما معامله گران همچنان در ARB صعودی هستند

قرعه کشی رمز آربیتروم هیجان زیادی به همراه داشت و بسیاری از وب سایت ها را وارونه کرد. با این حال، به گفته نانسن، هنوز 428 میلیون توکن ARB وجود دارد که می توان ادعا کرد. تا اواخر روز پنجشنبه، تقریباً 240000 آدرس هنوز ادعای توکن های حاکمیتی نکرده بودند، حتی اگر 61 درصد از کیف پول های کریپتو واجد شرایط قبلاً این کار را انجام داده بودند. 428 میلیون توکن ادعا نشده، به ارزش تقریبی 596 میلیون دلار در زمان انتشار، 37 درصد از کل 1.1 میلیارد ARB اختصاص داده شده برای Airdrop Arbitrum را نشان می دهد.

با توجه به این اعداد، برخی از آدرس های واجد شرایط که موفق به ادعای توکن های خود نمی شوند، ممکن است در دسته آدرس های هک شده قرار گیرند.

این اولین بار نیست که آدرس‌های خصوصی توسط کلاهبرداران در فضای کریپتو تسخیر می‌شوند. در ژانویه، Metamask به کاربران رمزارز در مورد مسمومیت آدرس هشدار داد.

مجله: ویژگی های «انتزاع حساب» قدرت کیف پول های اتریوم: راهنمای Dummies
نویسنده: Amaka Nwaokocha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *