آراگون در برابر “حمله 51%” آرکا اقدامات دفاعی انجام می دهد.


پس از این حمله، انجمن آراگون از برنامه های خود برای دادن حق رای به دارندگان ANT در مورد DAO خود صرف نظر کرد.

آراگون، یک چارچوب متن‌باز که برای راه‌اندازی سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز (DAOs) طراحی شده است، از برنامه‌های خود برای دادن رای به دارندگان رمز بومی آراگون (ANT) در مورد جهت‌گیری آینده سازمان صرفنظر کرده است.

انجمن آراگون، یک سازمان مستقر در سوئیس که بر اداره آراگون نظارت دارد، در توییتی در 9 مه گفت که “وظایف مورد اعتماد” خود را برای ایمن کردن خزانه و ماموریت کلی خود با “طراحی مجدد آراگون DAO به عنوان بخشی از یک برنامه کمک مالی جدید انجام داده است. “. گفت.

این تصمیم پس از آن گرفته شد که آراگون DAO که اخیراً راه اندازی شده بود، با حمله 51 درصدی به دست گروهی به نام «مهاجمان ارزش بدون ریسک (RFV)» که سعی در دستکاری استفاده از ANT برای منافع مالی داشتند، اتخاذ شد.

طبق یک پست وبلاگ از آراگون، RFV Raiders به ​​حمله اخیر و پاکسازی Rook DAO که در اوایل آوریل رخ داد، مرتبط است. آراگون ادعا می کند که Raiders سرمایه گذاران فعال شرکت مدیریت دارایی Arca Capital Management هستند که خود را “کرکس کریپتو” می نامند.

پست وبلاگ نور بیشتری بر تصمیم بحث برانگیز می اندازد:

خزانه آراگون با مأموریت روشن حمایت از سازندگان برای پیشبرد زیرساخت های حکومتی غیرمتمرکز تأسیس شد.

آراگون توضیح داد که به دلیل قوانین سوئیسی که استفاده از آنها را برای اهداف اعلام شده الزامی می کند، امانتداری او را مجبور می کند “از این وجوه در برابر کسانی که مایل به دسترسی به آنها برای منافع مالی خود هستند محافظت کند.”

شواهد روشنی وجود دارد که موجودات درگیر در حمله آراگون این هدف را دنبال می کنند.

9 می توییتر نخ با تشریح وضعیت فعلی آراگون DAO، آراگون اعلام کرده است که پرداخت اولیه 300000 دلار کوین (USDC) را به Aragon Grants DAO منتقل کرده است. آراگون ادعا می‌کند که وجوهی که در حال حاضر توسط DAO نگهداری می‌شود در زنجیره باقی می‌ماند و توسط دارندگان پیچیده ANT (wANT) مدیریت می‌شود.

مرتبط با: DAO ها می توانند سریعتر از آنچه فکر می کنید به فاجعه تبدیل شوند

در 2 مه، Arca Capital نامه ای سرگشاده در پاسخ به یک مناقشه قبلی نوشت که در آن تعدادی از ذینفعان از Discord آراگون محروم شدند و توضیحی جزئی برای آخرین “حمله 51٪” ارائه کرد.

Arca استدلال کرد که “ضروری است که به دارندگان سکه اجازه داده شود تا راه حل های خلاقانه ای برای بازگرداندن ارزش به سکه ارائه دهند و در عین حال به آراگون اجازه داد تا به ساخت کالاهای عمومی مهم DAO ادامه دهد” و اشاره کرد که این کار نمی تواند “تا زمان انتقال خزانه آغاز شود”. پیشرفت می کند».

تصمیم برای استفاده مجدد از DAO آراگون تنها یک ماه پس از اعلام این تیم از همکاری بیشتر با سازمان محبوب مقیاس‌پذیری اتریوم Polygon Labs گرفته شد.

پس از به‌روزرسانی، قیمت توکن ANT اصلی آراگون بیش از 4 درصد از 2.95 دلار به 2.83 دلار کاهش یافت. طبق داده های CoinGecko، در زمان انتشار، قیمت ANT در 24 ساعت گذشته 2 درصد افزایش یافته است.

مجله: جو لوبین – حقیقت در مورد تقسیم بنیانگذاران ETH و “کریپتو گوگل”
نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید