کلاهبرداری های رمزنگاری، سوء استفاده ها و هک ها در آوریل باعث زیان 103 میلیون دلاری شد – CertiK


این ماه به خصوص برای اکسپلویت ها بد بود، به طوری که این مقدار از دست رفته نیمی از کل ارزهای دیجیتالی را تشکیل می داد که تاکنون در سال 2023 مورد بهره برداری قرار گرفته اند.

بهره‌برداری‌های کریپتو، کلاهبرداری‌های خروج و حملات اعتباری فلش در ماه آوریل، با بیش از 103 میلیون دلار سرمایه به سرقت رفته از پروژه‌های کریپتو و سرمایه‌گذاران در ماه آوریل، نشانه‌های کمی از تسلیم شدن را مشاهده کردند.

در 30 آوریل، شرکت حسابرسی و امنیت ارزهای دیجیتال CertiK ارسال شد خلاصه ای از آسیب پذیری ها، کلاهبرداری ها و هک های رمزنگاری ماه آوریل نشان می دهد که کل وجوه از دست رفته در آوریل 103.7 میلیون دلار بوده است که مجموع ضرر را از سال تا به امروز به 429.7 میلیون دلار می رساند.

این ماه به‌ویژه با سوء استفاده‌های مهم ارزهای دیجیتال، از جمله 25.4 میلیون دلار از دست رفته به دلیل سوء استفاده چندین ربات تجاری MEV در 3 آوریل، سرقت 22 میلیون دلار در یک کیف پول داغ در صرافی Bitrue، و هک صرافی GDAC کره جنوبی، مخدوش شد. . خسارت 13 میلیون دلاری

اکسپلویت های کریپتو آوریل 2023. منبع: CertiK

به گفته CertiK، مجموع ضررهای ناشی از آسیب‌پذیری‌های کریپتو و دی‌فای در طول ماه به 74.5 میلیون دلار رسیده است که حدود نیمی از کل 145 میلیون دلار مورد بهره‌برداری در چهار ماه اول سال را شامل می‌شود.

همچنین در این ماه، پس از سوء استفاده یک هکر از یک قرارداد هوشمند قدیمی در 13 آوریل، نزدیک به 20 میلیون دلار در حملات اعتباری فلش، که عمدتاً توسط Yearn Finance انجام می شد، از دست رفت.

این شرکت امنیتی بلاک چین خاطرنشان کرد که مجموع وجوه از دست رفته در کلاهبرداری های خروج به 9.4 میلیون دلار در ماه می رسد و مرلین DEX 2.7 میلیون دلار را به عنوان مهیج ترین کلاهبرداری ماه از دست داده است. در 26 آوریل، CertiK گزارش داد که در حال بررسی یک “مسئله مدیریت کلید خصوصی بالقوه” در صرافی است.

همچنین، کلاهبرداری خروج پس از ممیزی پروتکل توسط CertiK رخ داد که نسبت به مسائل متمرکز هشدار داده بود. CertiK پس از این حمله یک طرح غرامت راه اندازی کرد و از توسعه دهنده سرکش خواست تا 80٪ از وجوه دزدیده شده را با 20٪ پاداش کلاه سفید بازگرداند.

کلاهبرداری های خروج ارز دیجیتال آوریل 2023. منبع: سرتیک

مرتبط با: یک کیف پول ارز دیجیتال 114 ممکوین خطرناک را در دو ماه منتشر کرد

بر اساس پایگاه داده Rekt De.Fi، در ماه آوریل بیش از 50 سوء استفاده، کلاهبرداری، هک و حمله متقلبانه رمزنگاری وجود داشته است. علاوه بر این، بیشتر آنها قالیچه‌های memecoin بودند.

آخرین مورد پروتکل Ovix مبتنی بر Polygon بود که 2 میلیون دلار در حمله اعتباری فلش در 28 آوریل از دست داد.

مجله: سازمان های اجرایی ایالات متحده جرایم مربوط به رمزنگاری را تشدید می کنند
نویسنده: Martin Young

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *