10 آوریل تاریخ مهمی برای بازارهای کریپتو و بیت کوین است: در اینجا دلیل آن است


تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

10 آوریل تاریخ مهمی است زیرا ایالات متحده شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) را برای ماه مارس اعلام خواهد کرد. این شاخص متر تورمو این بسیار مهم است زیرا می تواند بر تصمیمات فدرال رزرو در مورد نرخ بهره تأثیر بگذارد.

روز بعد، ایالات متحده صورتجلسه کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) در ماه مارس را منتشر خواهد کرد و احتمال زیادی وجود دارد که نرخ بهره در ماه می ثابت بماند. بدیهی است که چنین تصمیم مهمی برای اقتصاد ایالات متحده تقریباً همیشه به طور مستقیم یا غیرمستقیم بر عملکرد دارایی های دیجیتال به ویژه بیت کوین تأثیر می گذارد.

BTCUSD
نمودار BTC/USD از TradingView

زمانی که نرخ بهره تغییر نمی کند، معمولاً نشان دهنده این واقعیت است که اقتصاد به اندازه کافی با ثبات است که برای کاهش تورم نیازی به نرخ های بهره بالاتر نیست. نرخ بهره ثابت برای بیت کوین و دارایی های دیجیتال را می توان «خوب» در نظر گرفت. آنها وام گرفتن را ارزان تر می کنند که می تواند منجر به سرمایه گذاری بیشتر در دارایی های پرخطر مانند ارزهای دیجیتال شود.

وقتی به قیمت بیت کوین در نمودار نگاه می کنیم، می بینیم که حدود 71539 دلار است. اگر اخبار در 10 و 11 آوریل نشان دهد که اقتصاد ایالات متحده مثبت است، بیت کوین می تواند شاهد افزایش باشد زیرا سرمایه گذاران بیشتری به دنبال قرار گرفتن در معرض خطر اضافی هستند.

با توجه به جنبه فنی داستان، سطح کلیدی برای تماشا حدود 67000 دلار است و اگر بتواند بالاتر از آن بماند، می تواند به بالاترین سطح تاریخ صعود کند. اهمیت سطح قیمت ذکر شده در این واقعیت منعکس می شود که 67000 دلار بارها نقطه شکست بیت کوین بوده است. با این حال، اگر بیت کوین نتواند بالاتر از این سطح باقی بماند، در میانگین متحرک نمایی 50 روزه (EMA) حدود 57757 دلار پشتیبانی وجود دارد.

اگر قیمت بیت کوین به افزایش خود ادامه دهد و اخبار مربوط به CPI و FOMC مثبت یا حداقل منفی باشد، دارایی های دیجیتال می توانند در نتیجه تثبیت شوند. نرخ تورم ثابت یا رو به کاهش می تواند به معنای اتکای بیشتر به سرمایه گذاری های پرریسک تر باشد و این همان جایی است که بیت کوین می تواند از آن سود ببرد.
نویسنده: Arman Shirinyan

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید