با احتیاط برخورد کنید: هشدار رگولاتور بانکی ایالات متحده برای رمزارزها


دفتر نظارت بر ارز (OCC) گفت صنعت دارایی دیجیتال بالغ است اما در مدیریت ریسک “هنوز قوی” نشده است.

رگولاتور صنعت بانکداری ایالات متحده به بانک ها در مورد “خطرات نوظهور” ارزهای رمزنگاری شده هشدار داده و گفته است که صنعت باید “رویکرد محتاطانه” داشته باشد و در برخی موارد هنگام معامله با شرکت های رمزنگاری یا رمزنگاری به دنبال مجوز باشد.

دفتر حسابرس ارز (OCC) در گزارش چشم انداز ریسک شش ماهه خود برای پاییز 8 دسامبر 2022، با استناد به “جابجایی” در بازار کریپتو در سال 2022، بر آنچه گفته بود “چند خطر مهم” برای کریپتوها وجود دارد، تاکید کرد.

سه نگرانی اصلی آن این است که «استیبل کوین‌ها ممکن است ناپایدار باشند»، صنعت کریپتو فاقد شیوه‌های مدیریت ریسک بالغ است، و به دلیل «درجه بالایی از اتصال به یکدیگر» خطر سرایت بالایی دارد.

فقدان “تنظیمات منسجم یا جامع” و نوسانات ارزهای دیجیتال، و همچنین دامنه رو به رشد شرکت هایی که “محصولات و خدمات بانکی” را با استفاده از دارایی های رمزنگاری شده و توکن شده ارائه می کنند، به عنوان نگرانی هایی ذکر شد که OCC معتقد است سوالاتی در مورد امور مالی ایجاد می کند. ثبات.

سقوط و سقوط استیبل کوین الگوریتمی TerraClassicUSD (USTC) در ماه می به عنوان نمونه ای از “ریسک اجرای” استیبل کوین ها و اینکه چگونه استیبل کوین های دارای پشتوانه دارایی در نتیجه رویدادهای depeg جزئی را مشاهده می کنند ذکر شد.

او تاکید کرد که حمایت‌های استیبل کوین از آن زمان به بعد «به تدریج تکامل یافته‌اند»، اما معتقد است که بیشتر آنها همچنان «ریسک‌دار» هستند.

در بحث مدیریت ریسک، OCC گفت که رویه‌ها در شرکت‌های کریپتو به بلوغ رسیده‌اند، اما «هنوز محکم نیستند» زیرا شرکت‌ها «آمادگی برای استرس و غافلگیری» به نظر می‌رسند که در طول سال گذشته به میلیون‌ها سرمایه‌گذار آسیب رسانده است:

“هک و خرابی مکرر وجود دارد، و نرخ کلاهبرداری و کلاهبرداری در سطح صنعت همچنان بالاست. در برخی موارد، حقوق مالکیت، ترتیبات نگهداری و نمایندگی های مالی درجه بالایی از سردرگمی ایجاد کرده اند.”

بازار کریپتو در سال 2022 نیز “ارتباط متقابل” این صنعت را آشکار کرده است. […] طبق OCC، از طریق ترتیبات مختلف وام دهی و سرمایه گذاری غیرشفاف.

مربوط: قانونگذاران ایالات متحده از تنظیم کننده های فدرال در مورد روابط بانک ها با شرکت های رمزنگاری سوال می کنند

او اشاره کرد که شرکت‌کنندگان رمزارز «ممکن است با اهرم بالایی معامله کنند، که خطر سرایت اعلام شده را به همراه دارد.

OCC در توصیه‌های خود به بانک‌ها می‌گوید موسساتی که در نظر دارند با شرکت‌های رمزنگاری یا رمزنگاری کار کنند باید “رویکردی دقیق و مترقی داشته باشند.”

OCC به بانک‌های ملی توصیه کرد که برنامه‌های مربوط به رمزارز باید قبل از شروع هر فعالیتی با «دفاتر حسابرسی» مورد بحث قرار گیرند، زیرا ممکن است برخی به طور بالقوه به مجوز نیاز داشته باشند.

شرکت‌های رمزنگاری در پی ورشکستگی FTX به سمت افزایش شفافیت حرکت کرده‌اند و بسیاری از صرافی‌ها برای اینکه کاربران را قادر به انجام تأییدیه‌های رمزنگاری و برخی ممیزی‌های عمومی شخص ثالث کنند، اثبات ذخیره ارائه می‌کنند.
نویسنده: Jesse Coghlan

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید