اپل به فروشگاه‌های برنامه شخص ثالث اجازه می‌دهد به‌طور غیرمنتظره‌ای برای NFT و رمزارزها کاهش پیدا کنند

اپل به فروشگاه‌های برنامه شخص ثالث اجازه می‌دهد به‌طور غیرمنتظره‌ای برای NFT و رمزارزها کاهش پیدا کنند


در پیروزی توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌های کریپتو، قوانین آتی اتحادیه اروپا، اپل را مجبور می‌کند تا به فروشگاه‌ها و اپلیکیشن‌های جایگزین بدون نیاز به مراجعه به اپ استور اجازه دهد.

غول فناوری اپل در حال آماده شدن است تا به فروشگاه‌های برنامه شخص ثالث در دستگاه‌های خود اجازه دهد تا با الزامات ضد انحصار جدید اتحادیه اروپا (EU) مطابقت داشته باشند و این می‌تواند به عنوان یک پیروزی بزرگ حداقل برای توسعه‌دهندگان برنامه‌های رمزنگاری و NFT تلقی شود. اروپا

بر اساس قوانین جدید، مشتریان اروپایی می‌توانند بازارهای اپلیکیشن‌های جایگزین را به غیر از اپ استور اختصاصی اپل دانلود کنند و به آن‌ها اجازه می‌دهد برنامه‌هایی را دانلود کنند که بیش از 30 درصد کمیسیون و محدودیت‌های اپلیکیشن اپل است. مهم بودن

در حال حاضر، اپل قوانین سختگیرانه‌ای برای برنامه‌های NFT دارد که کاربران را مجبور می‌کند تا خریدهای درون‌برنامه‌ای را مشمول کمیسیون 30 درصدی اپل انجام دهند، در حالی که برنامه‌ها مجاز به پشتیبانی از پرداخت‌های ارز دیجیتال نیستند.

اجرای این قانون توسط اپل منجر به مسدود شدن به‌روزرسانی برنامه کیف پول خود ذخیره‌سازی کوین‌بیس در اول دسامبر شد، زیرا اپل می‌خواست 30 درصد از هزینه بنزین را از طریق خرید درون‌برنامه دریافت کند، که «به وضوح امکان‌پذیر نیست». پایه سکه

او بعداً ادعا کرد که اپل می خواهد که کیف پول تراکنش های NFT را غیرفعال کند، در صورتی که این کار از طریق سیستم خرید درون برنامه ای امکان پذیر نیست.

الکس سالنیکوف، یکی از بنیانگذاران بازار NFT Rarible توییت کرد در پاسخ به اخباری مبنی بر راه‌اندازی یک «فروشگاه برنامه‌های رمزنگاری» در 13 دسامبر، که آن را به یک «نامزد عالی» برای استارت‌آپ‌های سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز تبدیل می‌کند.

اقدام اپل برای باز کردن اکوسیستم خود در پاسخ به قانون بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپا انجام می شود که هدف آن تنظیم به اصطلاح “سگ های نگهبان” است و اطمینان حاصل می کند که پلتفرم ها به عنوان بخشی از اقداماتی که به “طرف ثالث اجازه می دهد با خدمات خود سازمان دیده بان کار کنند” منصفانه عمل کنند. .

از ماه مه 2023 برای مشاغلی که باید تا سال 2024 به طور کامل مطابقت داشته باشند، قابل اجرا خواهد بود.

اپل هنوز تصمیم نگرفته است که آیا با بخشی از قانون که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد سیستم‌های پرداخت جایگزین را برای برنامه‌هایی که شامل اپل نمی‌شوند نصب کنند، مطابقت خواهد داشت یا خیر. اگر مناسب باشد، می‌تواند سیستم‌های پرداختی را باز کند که به ارزهای دیجیتال اجازه می‌دهند.

مطالب مرتبط: LBRY ادعا می کند که اپل مجبور به سانسور عبارات خاصی در طول همه گیری COVID-19 شده است

این غول فناوری برای محافظت از کاربران در برابر برنامه‌های ناامن، الزامات امنیتی را برای نرم‌افزار خارج از فروشگاه خود، مانند تأیید صحت از سوی اپل، اعمال می‌کند.

تغییرات در اکوسیستم بسته اپل فقط در اتحادیه اروپا اعمال خواهد شد، در حالی که سایر مناطق باید قوانین مشابهی را در کنگره ایالات متحده تصویب کنند، مانند قانون بازارهای برنامه باز پیشنهاد شده توسط سناتورهای مارشا بلکبرن و ریچارد بلومنتال.
نویسنده: Jesse Coghlan

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉