ممنوعیت پرداخت خارجی اپل در NFTها و درآمدهای احتمالی برای ارزهای دیجیتال غیرقانونی است


توسعه دهندگان آزادند تا کاربران برنامه را برای خرید به سیستم خود ارجاع دهند، مگر اینکه اپل به این تصمیم اعتراض کند و تصمیم لغو نشود.

دادگاهی در کالیفرنیا حکم داد که اپل قوانین رقابت ایالتی را با ممانعت از استفاده توسعه‌دهندگان اپلیکیشن از روش‌های پرداخت درون‌برنامه‌ای جایگزین غیر از روش خود که شامل کمیسیون 30 درصدی است، نقض کرده است.

این تصمیم می‌تواند راه را برای پروژه‌های ارزهای دیجیتال و توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) برای افزودن قابلیت‌های بیشتر به برنامه‌های iOS هموار کند.

تصمیم 24 آوریل توسط دادگاه استیناف ناحیه نهم ایالات متحده در دعوی بین اپل، خالق بازی ویدیویی Fortnite و Epic Games اتخاذ شد.

دادگاه تصمیم دادگاه بدوی در سال 2021 را تایید کرد و توضیح داد که مقررات ضد مسیریابی اپل به Epic آسیب می رساند.

مقررات ضد تغییر مسیر یک سیاست اپل است که بیان می‌کند توسعه‌دهندگان iOS نمی‌توانند روش‌های پرداخت غیربرنامه‌ای را از طریق مکانیسم‌های خاصی مانند لینک‌های درون‌برنامه انتقال دهند.

دادگاه توضیح داد که این سیاست هزینه های برنامه های زیرمجموعه اپیک را که در اپ استور اپل موجود است افزایش داد و از تبدیل شدن سایر کاربران برنامه به اصطلاح به مصرف کنندگان Epic Games جلوگیری کرد.

تیم سوئینی، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت اپیک گیمز، در 24 آوریل توییت کرد که این تصمیم «توسعه دهندگان iOS را آزاد می کند» و به آنها اجازه می دهد تا مشتریان را به سمت راه حل های پرداخت جایگزین سوق دهند.

در حالی که دادگاه در مورد اکثر مسائل به نفع اپل رای داد، غول فناوری در ادعای خود مبنی بر اینکه مقررات ضد تغییر مسیر نباید برای Epic Games اعمال شود، شکست خورد، زیرا Epic Games حساب توسعه دهنده iOS خود را در آگوست 2020 فسخ کرد.

دادگاه حکم داد که اپیک گیمز از آن زمان – خارج از خط مشی اپل – با انجام “تست اتصال به اینترنت” و “تست تعادل” کت و شلوار رقیب درآمد بیشتری کسب کرده است و حکم داد که مقررات ضد مسیریابی “غیرقابل توجیه” است. طبق هر دو تست

دادگاه نقض ضد تغییر مسیر اپل را از منظر دوم توضیح داد و حکم داد که اگر مصرف کنندگان از نرخ کمیسیون 12 درصدی بسیار پایین تر از نرخ کمیسیون 30 درصدی اپل مطلع شده بودند، مستقیماً به Epic Games سرازیر می شدند.

«اگر مصرف‌کنندگان بتوانند به لطف هزینه‌های کمتر توسعه‌دهندگان از قیمت‌های پایین‌تر اپلیکیشن‌ها مطلع شوند و توانایی جایگزینی پلتفرم را با این قیمت‌های پایین‌تر داشته باشند، این کار را انجام خواهند داد و درآمد تولید شده توسط فروشگاه Epic Games را افزایش خواهند داد.»

اگر اپل به این تصمیم اعتراض نکند، می‌تواند سابقه‌ای ایجاد کند که به نفع سازندگان برنامه‌های رمزنگاری و رمزارز ممتاز است زیرا مشمول مالیات 30 درصدی اپل نمی‌شوند.

مرتبط با: کیف پول Robinhood اکنون در iOS با پشتیبانی از اندروید در دسترس است

صرافی غیرمتمرکز Uniswap یکی از آخرین پروژه های رمزنگاری است که علیرغم توقف اولیه راه اندازی اپل در ماه مارس، به اپ استور راه یافت.

حدود دو ماه پیش، اتحادیه اروپا قوانین جدید ضد انحصاری را معرفی کرد که اپل را ملزم می‌کرد تا به فروشگاه‌های اپلیکیشن شخص ثالث روی دستگاه‌های خود اجازه دهد و به مصرف‌کنندگان این امکان را می‌داد تا از کمیسیون 30 درصدی اپل اجتناب کنند.

اما در ماه دسامبر، اپل در تراکنش‌های NFT ارسال شده در کیف پول خود ذخیره‌سازی کوین‌بیس مداخله کرد و مدعی شد که حق دریافت 30 درصد هزینه گاز را از طریق خریدهای درون‌برنامه‌ای دارد.

مجله: چرا باید به انجمن بازی های بلاک چین بپیوندید؟ لذت ببرید، سود ببرید و بازی های بهتری بسازید
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید