اپل به دلیل ترس از درز اطلاعات، ChatGPT را برای کارمندان خود ممنوع کرد


یک سند داخلی از این غول فناوری می گوید که کارمندان آن از استفاده از چت ربات های هوش مصنوعی خارجی در حین توسعه فناوری هوش مصنوعی خود محدود خواهند شد.

اپل، غول فناوری بزرگ، استفاده شرکتی از چت ربات هوش مصنوعی (AI) ChatGPT را محدود کرده است، زیرا بیم آن می‌رود که داده‌های حساس آن به خطر بیفتد.

گزارشی از وال استریت ژورنال نشان داد که یک سند داخلی برای کارمندان اپل استفاده از ChatGPT و ابزارهای هوش مصنوعی مشابه تحت حمایت مایکروسافت را در زمانی که این شرکت در حال توسعه فناوری هوش مصنوعی خود بود، ممنوع کرده است.

طبق این سند، توسعه دهنده آیفون نگران استفاده کارمندان از برنامه ها و افشای اطلاعات محرمانه شرکت است.

او همچنین به محدودیت ابزار AI Copilot GitHub اشاره کرد، برنامه‌ای که کدنویسی نرم‌افزار را خودکار می‌کند. رقیب غول بزرگ فناوری مایکروسافت مالک Copilot است.

Cointelegraph برای نظر بیشتر با اپل تماس گرفت.

این ممنوعیت داخلی پس از آن صورت گرفت که اپلیکیشن ChatGPT در 18 می برای iOS در فروشگاه اپلیکیشن اپل در دسترس قرار گرفت.

برنامه جدید در حال حاضر برای کاربران آیفون و آیپد در ایالات متحده در دسترس است و نسخه اندروید آن “به زودی” عرضه می شود و قصد دارد “در هفته های آینده” در کشورهای دیگری نیز عرضه شود.

مرتبط با: آیا ChatGPT پادشاه است؟ بهترین چت ربات های رایگان هوش مصنوعی در طول آزمون میدانی چگونه عمل کردند؟

علاوه بر اپل، سایر شرکت های بزرگ نیز استفاده داخلی از ChatGPT را محدود کرده اند. در 2 می، سامسونگ یادداشتی را برای کارمندان خود ارسال کرد که در آن استفاده از ابزارهای مولد هوش مصنوعی مانند ChatGPT ممنوع شد.

در مورد سامسونگ، این سیاست به دنبال اتفاقی بود که کارکنان سامسونگ یک “کد حساس” را در پلتفرم آپلود کردند.

سامسونگ به کارمندانی که از چنین برنامه‌هایی در دستگاه‌های شخصی خود استفاده می‌کنند، گفته است که هیچ گونه اطلاعات شرکت یا «اقدامات انضباطی تا پایان کار را بارگذاری نکنند».

در کنار سامسونگ و اپل، شرکت هایی مانند JPMorgan، Bank of America، Goldman Sachs و Citigroup نیز استفاده داخلی از ابزارهای هوش مصنوعی سازنده مانند ChatGPT را ممنوع کرده اند.

بسیاری از شرکت‌هایی که استفاده کارمندان از چت‌ربات‌های هوش مصنوعی را ممنوع می‌کنند نیز در حال ایجاد اپلیکیشن‌های خود هستند. در اوایل ماه مه، تایم کوک، مدیرعامل اپل گفت که این شرکت قصد دارد هوش مصنوعی را در تمام محصولات خود “بافته” کند.

مجله: “مسئولیت اخلاقی”: آیا بلاک چین واقعا می تواند اعتماد به هوش مصنوعی را تقویت کند؟


نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید