بانک ANZ پرونده استفاده از CBDC استرالیا را برای تسهیل تجارت اعتبار کربن تکمیل می کند


اولین استیبل کوین با پشتوانه دلار استرالیا برای تجارت اعتبار کربن با Grollo Carbon Ventures مورد حمایت CBDC استرالیا استفاده شد.

گروه بانکی استرالیا و نیوزلند (ANZ) مورد استفاده را در یک پروژه آزمایشی که توسط بانک مرکزی استرالیا (RBA) و مرکز تحقیقات همکاری مالی دیجیتال با استفاده از ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) اجرا می‌شود، تکمیل کرده است. ANZ با Grollo Carbon Ventures (GCV) برای تجارت اعتبارات کربن شریک شده است.

ANZ واحدهای اعتباری کربن استرالیا (ACCUs) و GCV را توکنیزه کرد و از استیبل کوین A$DC برای تجارت اعتبارات کربن در یک بلاک چین عمومی و بدون مجوز استفاده کردند. این بانک گفت که تسویه حساب “در زمان واقعی از طریق قراردادهای هوشمند ANZ” انجام می شود. CBDC استرالیا برای پشتیبانی از A$DC استفاده شد. نایجل دابسون، رهبر خدمات بانکی ANZ، گفت:

زمانی که توکن‌سازی در بازارهای کربن اعمال می‌شود، پتانسیل افزایش کارایی و شفافیت، کاهش ریسک و حفظ ویژگی‌های منحصربه‌فرد پروژه‌های اصلی برای تشویق سرمایه‌گذاری در راه‌حل‌های آب و هوایی را دارد.

این اولین مورد از سه مورد استفاده آزمایشی CBDC استرالیا بود که ANZ در آن شرکت خواهد کرد. همچنین دارای موارد استفاده برای پرداخت‌های آفلاین و پرداخت‌های صندوق بازنشستگی است که از جمله 14 پروژه مورد استفاده RBA هستند که در ماه مارس اعلام شد. ANZ در کنار این سه پروژه در توزیع CBDC مشارکت خواهد داشت.

مطالب مرتبط: داووس: قرار دادن اعتبارات کربن در بلاک چین به تنهایی مشکل را حل نمی کند

A$DC اولین استیبل کوین مبتنی بر دلار استرالیا بود که در مارس 2022 راه اندازی شد. در تجارت ACCU بین گروه Victor Smorgon و Zerocap در ماه ژوئن استفاده شد.

دومین استیبل کوین صادر شده توسط بانک استرالیا AUDN بود که توسط بانک ملی استرالیا به طور خاص با در نظر گرفتن تجارت اعتبار کربن صادر شد. این سکه در اولین تراکنش بین مرزی استیبل کوین در ماه مارس مورد استفاده قرار گرفت.

سناتور استرالیایی طرفدار کریپتو، اندرو براگ، در ماه مارس قانونی را برای تنظیم خدمات استیبل کوین و کریپتو به عنوان یک لایحه ویژه (که توسط وزیر دولت معرفی نشده است) تصویب کرد. او پیش نویس این لایحه را در سپتامبر منتشر کرد. RBA یک مقاله سفید در مورد استیبل کوین ها و مقررات آنها در دسامبر منتشر کرد.

مجله: مصرف کنندگان سبز خواهان شفافیت زنجیره تامین از طریق بلاک چین هستند
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید