اندیشکده هشدار می دهد که قانون محدودیت ضد تیک تاک می تواند علیه رمزارز و بسیاری چیزهای دیگر تبدیل شود


کارشناسان حدس می زنند که در صورت تصویب این قانون، ممکن است مورد سوء استفاده قرار گیرد و تهدیدات بالقوه ای برای فناوری هایی که مردم دوست دارند پیدا کند.

اندیشکده Coin Center هشدار داد که قانون RESTRICT، یک لایحه دو حزبی که در اوایل ماه جاری به سنای ایالات متحده ارائه شد، می‌تواند به روش‌های گسترده و غیرمنتظره‌ای اعمال شود، از جمله برای تهدید ارزهای دیجیتال در صورت تصویب.

این لایحه که رسماً به عنوان «محدود کردن ظهور تهدیدات امنیتی که فناوری‌های اطلاعات و ارتباطات را در معرض خطر قرار می‌دهد» شناخته می‌شود و به‌طور غیررسمی به عنوان ممنوعیت TikTok شناخته می‌شود، در بحبوحه سوءظن‌ها مبنی بر جمع‌آوری داده‌های کاربران توسط اپلیکیشن چینی TikTok ارائه شد. . دولت چین

این قانون به وزارت بازرگانی اختیارات جدیدی می دهد تا “به طور جامع به تهدید مداوم ناشی از فناوری از جانب دشمنان خارجی رسیدگی کند” و به آن اجازه “بازبینی، جلوگیری و کاهش ارتباطات اطلاعاتی و تراکنش های فناوری که خطر ناروایی برای امنیت ملی ما دارند” را می دهد.

بر اساس عنوان 15 قانون مقررات فدرال، بیگانه هراسان ایالات متحده چین (از جمله هنگ کنگ)، کوبا، ایران، کره شمالی، روسیه و رژیم مادورو در ونزوئلا هستند.

مطالب مرتبط: پیام بلاک چین جایگزین تلگرام و دیسکورد

به گزارش کوین سنتر، این لایحه از لحاظ مفهومی شبیه قانون اختیارات اقتصادی اضطراری بین المللی است که به اداره کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری (OFAC) اجازه می دهد تا از معامله آمریکایی ها با طرف های تحریم شده جلوگیری کند. مرکز کوین به اجرای قراردادهای هوشمند ثابت Tornado Cash توسط OFAC به عنوان سوء استفاده از این قانون برای ممنوعیت یک طبقه از فناوری اشاره کرد و نگرانی های زیر را بیان کرد:

“قانون محدودیت یک دستور گسترده با کنترل های کمی ایجاد می کند تا تقریباً هر چیزی که با “دشمن خارجی” مرتبط باشد ممنوع شود.”

نه تنها این، قانون RESTRICT آسان تر برای اجرا و سخت تر برای مخالفت خواهد بود. Coin Center اظهار داشت: «پیامدهای بالقوه برای فضای ارزهای دیجیتال را نمی توان نادیده گرفت.

این لایحه 20 سال زندان و 250 هزار دلار جریمه در نظر گرفته است. کارشناسان حقوقی می گویند که این قانون دارای جمله بندی مبهم است و می توان از آن برای محدود کردن طیف وسیعی از فناوری ها مانند شبکه های خصوصی مجازی یا VPN استفاده کرد. مارک وارنر، دموکرات، نویسنده اصلی این لایحه، گفت:

ما به یک رویکرد جامع و مبتنی بر ریسک نیاز داریم که به طور فعال با منابع فناوری بالقوه خطرناک قبل از اینکه در آمریکا جای پایی داشته باشند، مقابله کند.»

کریستن گیلیبراند، نویسنده قانون نوآوری مالی مسئول با سینتیا لومیس، در میان حامیان این لایحه است.

مجله: سازمان های مجری ایالات متحده جرایم مربوط به رمزنگاری را تشدید می کنند
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید