وکلای ضد کریپتو SEC پس از سرزنش قاضی فدرال استعفا دادند


مایکل ولش و جوزف واتکینز از طرفداران ضد رمزنگاری مجبور شد خروج از کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC).

این امر پس از آن صورت می گیرد که تنظیم کننده توسط قاضی دادگاه منطقه فدرال رابرت شلبی در سالت لیک سیتی به دلیل “سوء استفاده فاحش” از قدرت در پرونده بدنام DEBT Box تحریم شد.

این آژانس در ماه جولای از DEBT Box شکایت کرد و آن را به کلاهبرداری چند میلیون دلاری متهم کرد. این آژانس توانست یک دستور منع موقت علیه شرکت مستقر در یوتا دریافت کند، اما بعداً توسط متهمان به ارائه نادرست برخی از حقایق کلیدی پرونده متهم شد. شواهد SEC به درستی ارائه شد. به عنوان مثال، ادعاهای این شرکت در مورد نقل و انتقالات خارجی بر اساس یک ویدیوی یوتیوب بود.

وکلای SEC بابت این اتفاق ناگوار عذرخواهی کردند و رئیس اجرای SEC گوربیر گروال اذعان کرد که استانداردهای آژانس “به عقب افتاده است”.

قاضی درخواست کمیسیون بورس و اوراق بهادار برای معافیت از تحریم ها را رد کرد زیرا این آژانس صداقت روند رسیدگی را تضعیف می کند. SEC مجبور شد هزینه های وکالت شرکت را بپردازد.

بلومبرگ به نقل از یک منبع ناشناس ادعا می کند که ولز و واتکینز در آستانه اخراج توسط SEC هستند. بنابراین پس از تایید آژانس در اقدامی نادر تصمیم به استعفا گرفتند.

برخی از منتقدان مشکل رویکرد SEC به ارزهای دیجیتال فقط به این دو وکیل محدود نمی شوند. جیمز «MetaLawMan» مورفی می‌گوید: «انتخاب چند بز قربانی برای انداختن به زیر اتوبوس، زمانی که مشکل مختص یک سازمان است، مساوی با مسئولیت‌پذیری واقعی نیست. فوق الذکر در شبکه اجتماعی X.

وکیل مالی: “تصور کنید وکیلی را استخدام کنید که برای کارفرمایی کار می کند که این رفتار را تشویق می کند و بهانه می کند تا زمانی که یک قاضی وارد عمل شود. و حتی در آن زمان دفتر مشاور عمومی SEC نیز همان گناه را انجام می دهد. مرا ببخش تا آن وکلا نیز با شرمندگی استعفا دهند.” اسکات جانسون در شبکه های اجتماعی اظهار نظر کرد.

آخرین توسعه می تواند به نفع Ripple باشد که در راه پاسخ به درخواست SEC برای جریمه 2 میلیارد دلاری است.
نویسنده: Alex Dovbnya

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید