Ankr 15 میلیون دلار را برای متحد کردن کاربران توزیع می کند زیرا استیبل کوین Helio از سوء استفاده بازیابی می شود


مقدار کل قفل شده پروتکل Helio تقریباً است. 90 میلیون دلار قبل از این رویداد.

طبق یک پست توییتر در 7 دسامبر، پروتکل استیبل کوین Helio که استیبل کوین HAY وابسته به دلار آمریکا را منتشر می کند. فوق الذکر او گفت که این شرکت تاکنون 3 میلیون دلار بدهی بد در HAY را در بازار آزاد بازخرید کرده است. روز قبل، پلتفرم زیرساخت بلاک چین Ankr اظهار داشت 15 میلیون دلار را برای بازخرید بدهی های بد ناشی از بهره برداری اخیر و متعاقب آن گردش بیش از حد HAY اختصاص خواهد داد.

در 2 دسامبر، یک سری رویدادهای به ظاهر نامرتبط در نتیجه دستکاری یک هکر در آسیب‌پذیری‌ها در کد قرارداد هوشمند Ankr و به دست آوردن کلیدهای خصوصی پس از ارتقاء فنی رخ داد. در نتیجه، هکر 20 تریلیون توکن Ankr BNB (aBNBc) متصل به توکن BNB (BNB) را چاپ کرد و با کاهش قیمت aBNBc از حدود 300 دلار به کمتر از 2 دلار، آنها را از بین برد.

با این حال، بعداً یک معامله گر از این ادعا که قیمت های ثابت بین aBNBc و BNB در پروتکل Helio کدگذاری شده بودند، استفاده کرد. معامله گر 183,885 aBNBc را تنها با 10 BNB خرید و 16 میلیون HAY با استفاده از آن به عنوان وثیقه وام گرفت، سپس آن را با 15.5 میلیون دلار Binance معامله کرد و 5,209 برابر سرمایه اصلی خود سود کرد.

به دنبال این اکسپلویت، HAY لنگر خود را از دست داد و تا 0.20 دلار به ازای هر سکه سقوط کرد و بیشتر زیان های خود را جبران کرد و در حال حاضر در زمان انتشار با قیمت 0.96 دلار معامله می شود. بلافاصله پس از این حادثه، تیم هلیو اعلام کرد که HAY اضافی را پس گرفته و به آدرس سوزاندن ارسال خواهد کرد. در ابتدا، کاربران می توانستند HAY را با سپرده گذاری BNB به عنوان وثیقه در 152٪ چاپ کنند. مجموع این پروتکل حدود 90 میلیون دلار قبل از رویداد قفل شده بود.
نویسنده: Zhiyuan Sun

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید