نهنگ های بیت کوین باستانی پس از 10.7 سال ناگهان با سود 49274.2 درصدی بیدار شدند.


صبح آرام یکشنبه با احیای دو کیف پول خاموش بیت کوین (BTC) که بیش از یک دهه دست نخورده باقی ماندند، مختل شد و با فعالیت گسترده خود بازار ارزهای دیجیتال را لرزاند.

طبق آخرین یافته های Lookonchain، این کیف پول ها که دقیقاً 10.7 سال غیرفعال بوده اند، به سرعت کل دارایی خود را از 1000 بیت کوین خیره کننده که اکنون 60.9 میلیون دلار ارزش دارد، تنها در مدت 20 دقیقه منتقل کردند.

کیف پول‌های مورد بحث که با نام‌های «16vRqA» و «1DUJuH» شناخته می‌شوند، هر کدام اولین سپرده خود را به مبلغ 500 بیت کوین در سپتامبر 2013 دریافت کردند، زمانی که بیت‌کوین به ازای هر سکه 124 دلار ارزش داشت.

به سرعت به امروز، این آدرس ها شاهد افزایش خارق العاده ارزش بوده و حاشیه سود نجومی 49274.2 درصدی دارند. از نظر پولی، این نشان دهنده 60.8 میلیون دلار درآمد بادآورده است. این معادل 5.7 میلیون دلار سود است که سالانه در 11 سال گذشته به دست آمده است.

فعال شدن مجدد ناگهانی این نهنگ های خفته BTC باعث گمانه زنی های شدید در جامعه ارزهای دیجیتال شده است. بسیاری از تحلیلگران معتقدند که چنین حرکتی می تواند نشان دهنده تغییر قابل توجهی در احساسات بازار باشد.

خرس؟

جالب اینجاست که علیرغم حاشیه سود قابل توجه، صاحبان این کیف پول ها ترجیح دادند از طریق صرافی ها پول نقد را برداشت نکنند، در عوض دارایی های خود را به کیف پول های نامشخص منتقل کنند و لایه ای از رمز و راز به هدف خود اضافه کنند.

از نظر تاریخی، ظهور دارندگان بیت کوین که مدت طولانی در خواب هستند، اغلب به عنوان یک سیگنال نزولی تفسیر می شود که به یک موج فروش بالقوه برای ثابت نگه داشتن سود اشاره می کند. اما شرایط منحصر به فرد پیرامون این کیف پول های قدیمی، بازار را مشتاقانه منتظر حرکت بعدی کرده است.
نویسنده: Gamza Khanzadaev

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید