تحلیلگران در مورد تأثیر سقف بدهی فدرال رزرو و ایالات متحده بر قیمت بیت کوین اختلاف نظر دارند


بن بست سیاسی بر سر سقف بدهی ایالات متحده و تأثیر بالقوه آن بر قیمت بیت کوین، که در سال 2023 تاکنون 75 درصد افزایش یافته است.

در 26 آوریل، مجلس جمهوری خواهان به سختی لایحه ای را برای افزایش سقف بدهی ایالات متحده تصویب کرد. این امر باعث شده است تا تحلیلگران بر روی تأثیر بالقوه قیمت بیت کوین (BTC) که می تواند از نزولی شدید تا بیش از حد صعودی متغیر باشد، فکر کنند.

در نهایت، نقدینگی دلار آمریکا کلید این دو دیدگاه متضاد است.

یک “رکود کاهش تورم” برای ایجاد یک رالی BTC مانند سال 2020؟

برخی از تحلیلگران، از جمله جسی مایرز، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری Onramp، باور كردن افزایش سقف بدهی باعث می شود فدرال رزرو پول بیشتری چاپ کند و در نتیجه جریان سرمایه به دارایی های “خطرناک” مانند بیت کوین را افزایش دهد.

نمودار قیمت روزانه BTC/USD و نقدینگی دلار. منبع: TradingView.com

سقف بدهی نشان دهنده حداکثر مقدار پولی است که دولت ایالات متحده می تواند برای پرداخت صورت حساب های خود وام بگیرد.

مطالب مرتبط: ترازنامه فدرال رزرو در دو هفته 393 میلیارد دلار اضافه کرد – آیا این قیمت بیت کوین را به 40000 دلار می رساند؟

افزایش به این معنی است که آنها می توانند وام بیشتری برای تولید سرمایه بیشتر کنند. اما از آنجایی که فدرال رزرو دیگر اوراق قرضه را به دلیل «انقباض کمی» نمی‌خرد و جریان عرضه پول M2 در حال سقوط است، بدهی دولت ایالات متحده ممکن است برای جذب خریداران مشکل داشته باشد.

M2 جریان سال به سال و مقایسه سهام. منبع: بلومبرگ

به عبارت دیگر، رکود تورمی، که مایرز معتقد است، فدرال رزرو را مجبور خواهد کرد که به سیاست کاهش کمی خود بازگردد.

زمانی که سقف بدهی برداشته شود و تنگنای اعتباری منجر به بحران اقتصادی شود… آنها باید پول را در مقیاس گسترده چاپ کنند.»

بیت کوین برنده آخرین دور محرک است.

ضربه اعتبار دلار می تواند قیمت بیت کوین را بالاتر ببرد

دولت در ژانویه 2023 به سقف بدهی 31.4 تریلیون دلاری رسیده است. بنابراین، از نظر تئوری، سنا نمی تواند تا زمانی که این لایحه در مجلس تصویب نشود، سرمایه بیشتری تولید کند.

بدهی عمومی ایالات متحده تا به امروز منبع: FRED

اما بعید است که این طرح در سنا تصویب شود و بایدن متعهد شده است که این لایحه را وتو کند.

به گفته جف جان رابرتز، سردبیر کریپتو Fortune، این بن بست می تواند باعث شود که دولت ایالات متحده در ماه ژوئن بدهی خود را نکول کند و پیامدهای منفی برای دلار آمریکا داشته باشد.

“اگر [Republicans] “اگر تصمیم بگیرید که مسیر کامیکازه را در طول بن بست فعلی سقف بدهی بروید، ضربه بزرگ دیگری به اعتبار دلار و حمایت بیشتر از بیت کوین وارد می کند.”

در همین حال، لارنس سامرز، وزیر خزانه داری سابق ایالات متحده، ترس از نکول احتمالی بدهی را کم اهمیت می داند و اشاره می کند که احتمال وقوع آن کمتر از 2 درصد است.

تابستان ها:

من فکر می‌کنم احتمال نکول به معنای ورشکستگی و عدم دریافت حقوق برای افراد دارای اوراق قرضه دوره‌ای – با فرض عدم جنگ بزرگ – قطعاً در یک دهه آینده زیر ۲ درصد است.»

خرس ها استدلال می کنند فدرال رزرو به QE نمی رود

تحلیلگر TedTalksMacro، که دیدگاه مشابهی را ارائه می دهد می گوید تمدید سقف بدهی به فدرال رزرو اجازه می دهد تا به کاهش ترازنامه خود در طول QT ادامه دهد.

این سیگنال نقدینگی کمتر و در نتیجه فشار نزولی بیشتر برای بیت کوین است.

TedTalksMacro می‌افزاید: «یک هشدار در مورد نقدینگی پایین/افقی برای باقی مانده سال 2023 ممکن است این باشد که فدرال رزرو QT فعلی را نقد یا کند می‌کند».

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: Yashu Gola

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *