عفو بین‌الملل پس از انتقاد، فیلم‌های ایجاد شده توسط هوش مصنوعی از اعتراضات کلمبیا را به هم می‌زند


گروه حامی حقوق بشر پس از انتقادات گسترده در فضای مجازی، تصاویر جعلی را حذف کرد.

گروه مدافع حقوق بشر عفو بین‌الملل فیلم‌های تولید شده توسط هوش مصنوعی (AI) را که در کمپین تبلیغاتی خشونت پلیس در کلمبیا در جریان اعتراضات ملی در سال 2021 استفاده شده بود، پس گرفت.

بر اساس گزارش ها، این گروه به دلیل استفاده از هوش مصنوعی برای تولید تصاویر برای حساب های رسانه های اجتماعی خود مورد انتقاد قرار گرفته است. یک تصویر به طور خاص به صورت زیر برجسته شده است: نگهبان در 2 می

این زنی را به تصویر می کشد که توسط پلیس در جریان اعتراضات علیه نابرابری های عمیق و طولانی مدت اقتصادی و اجتماعی در کلمبیا در سال 2021 کشیده شده است.

با این حال، نگاه دقیق‌تر، چند تناقض در تصویر را نشان می‌دهد، مانند چهره‌های عجیب و غریب، لباس‌های قدیمی پلیس، و معترضی که به نظر می‌رسد به نوعی در پرچمی پیچیده شده است که پرچم درست کلمبیا نیست.

در پایین هر تصویر نیز سلب مسئولیتی وجود دارد مبنی بر اینکه تصاویر توسط هوش مصنوعی تولید شده اند.

تصویر تولید شده توسط هوش مصنوعی از سازمان عفو ​​بین الملل. منبع: توییتر

عفو بین الملل گفت نگهبان تصمیم گرفت از هوش مصنوعی برای ایجاد تصاویری برای محافظت از معترضان در برابر انتقام احتمالی دولت استفاده کند. اریکا گوارا روزاس، مدیر بخش آمریکای عفو بین‌الملل گفت:

ما تصاویر را از پست‌های رسانه‌های اجتماعی حذف کردیم زیرا نمی‌خواستیم انتقاد از استفاده از تصاویر تولید شده توسط هوش مصنوعی از پیام اصلی حمایت از قربانیان در کلمبیا و درخواست‌های آنها برای عدالت بکاهد.

عکاسان از استفاده از تصاویر انتقاد کردند و اظهار داشتند که در عصر اخبار جعلی به شدت قطبی شده امروز، مردم بیشتر اعتبار رسانه ها را زیر سوال می برند.

تصویر تولید شده توسط هوش مصنوعی از سازمان عفو ​​بین الملل. منبع: توییتر

محقق رسانه رولاند مایر نظر داد قبل از اینکه عبارت «تصویرسازی کلیشه‌های بصری را تقریباً به‌طور پیش‌فرض، بازتولید و تقویت می‌کند» در تصاویر حذف‌شده اضافه شود، «در نهایت، چیزی بیش از تبلیغات نبود».

سایر تصاویر حذف شده توسط عفو بین‌الملل در اواخر آوریل توسط کاربران توییتر به اشتراک گذاشته شد.

تصویر تولید شده توسط هوش مصنوعی از سازمان عفو ​​بین الملل. منبع: توییتر

مرتبط با: در اینجا نحوه استفاده صنعت کریپتو از هوش مصنوعی آورده شده است

هوش مصنوعی به طور فزاینده ای برای ایجاد تصاویر و رسانه های بصری استفاده می شود. در اواخر آوریل، دیو کریج، بنیانگذار HustleGPT، ویدئویی از حزب جمهوری خواه ایالات متحده منتشر کرد که از تصاویر هوش مصنوعی در کمپین سیاسی خود استفاده می کرد.

او گفت: «همه ما می‌دانستیم که هوش مصنوعی و تصاویر جعلی عمیق وارد سیاست می‌شوند، فقط انتظار نداشتم به این زودی اتفاق بیفتد.

کوین تلگراف برای اظهار نظر با عفو بین الملل تماس گرفت اما در زمان انتشار پاسخی دریافت نکرده بود.

مجله: AI Eye: “بزرگترین جهش تا کنون” در هوش مصنوعی، ابزارهای جدید جالب، هوش مصنوعی DAOهای واقعی هستند
نویسنده: Martin Young

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید