تنظیم‌کننده‌های آمریکایی برای بررسی جنسیس و سایر شرکت‌های ارز دیجیتال

تنظیم‌کننده‌های آمریکایی برای بررسی جنسیس و سایر شرکت‌های ارز دیجیتال


نقض اوراق بهادار و ارتباط با سرمایه گذاران خرد توسط ایالت آلاباما و چندین ایالت دیگر در حال بررسی است.

بر اساس گزارش‌های مورخ 25 نوامبر، شرکت وام‌دهنده کریپتو Genesis Global Capital و سایر شرکت‌های رمزنگاری توسط تنظیم‌کنندگان اوراق بهادار ایالات متحده تحت بررسی هستند.

جوزف بورگ، مدیر کمیسیون اوراق بهادار آلاباما، تأیید کرد که ایالت او و چندین ایالت دیگر در تحقیقات در مورد روابط ادعایی جنسیس با سرمایه‌گذاران خرد، از جمله اینکه جنسیس و سایر شرکت‌های رمزنگاری قوانین اوراق بهادار را نقض می‌کنند، شرکت می‌کنند. هنوز مشخص نیست که کدام شرکت های دیگر در حال بررسی هستند.

بورگ خاطرنشان کرد که تحقیقات بر روی این موضوع تمرکز دارد که آیا جنسیس و سایر شرکت‌های رمزنگاری بر سرمایه‌گذاران در اوراق بهادار مرتبط با رمزنگاری بدون ثبت نام مناسب تأثیر می‌گذارند یا خیر.

این تحقیقات فصل دیگری در حماسه جنسیس است، پس از اینکه این شرکت نزدیک به 175 میلیون دلار وجوه گیر کرده در حساب معاملاتی FTX را کشف کرد. در 16 نوامبر، جنسیس اعلام کرد که به‌طور موقت برداشت‌ها را تعلیق می‌کند و دلیل آن «آشفتگی بی‌سابقه بازار» پس از سقوط FTX در 11 نوامبر است.

بنا بر گزارش ها، این شرکت در تامین پول برای واحد وام دهی خود با مشکل مواجه است. با این حال، جنسیس گمانه زنی ها مبنی بر ورشکستگی “قریب الوقوع” به دلیل کسری یک میلیارد دلاری را رد کرد. این شرکت در 22 نوامبر به کوین تلگراف گفت که قصد ندارد “فورا” ورشکستگی خود را اعلام کند و به مذاکره سازنده با طلبکاران ادامه می دهد:

ما هیچ برنامه ای برای ورشکستگی به این زودی نداریم. هدف ما حل و فصل وضعیت فعلی با مصالحه و بدون نیاز به تشکیل پرونده ورشکستگی است. جنسیس به گفتگوهای سازنده با طلبکاران ادامه می دهد.

همانطور که توسط Cointelegraph در 23 نوامبر گزارش شد، جنسیس مشاوران بازسازی را برای بررسی همه گزینه های ممکن، از جمله اما نه محدود به ورشکستگی بالقوه، استخدام کرده است. Moelis & Company، یک بانک سرمایه گذاری، توسط این شرکت برای بررسی گزینه ها استخدام شد. افراد مطلع تاکید کردند که هیچ تصمیم مالی گرفته نشده و این شرکت همچنان می تواند از ورشکستگی جلوگیری کند.

جنسیس، همراه با شرکت خواهرش Grayscale Investments و شرکت مادر Digital Currency Group، به دلیل نگرانی در مورد یک سرایت احتمالی در صنعت در نتیجه ورشکستگی FTX در کانون توجه قرار گرفتند.

توییتی از Grayscale در 18 نوامبر به نامه ای از Alesia Haas مدیر مالی Coinbase و مدیر عامل Aaron Schnarch اشاره کرد که به سرمایه گذاران اطمینان داد که تمام دارایی های دیجیتالی که زیربنای محصولات دارایی دیجیتال Grayscale هستند تحت نظارت Coinbase ذخیره می شوند.

Cointelegraph با Genesis Global Capital تماس گرفت اما قبل از انتشار هیچ پاسخی دریافت نکرد.
نویسنده: Ana Paula Pereira

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉