آمازون از هوش مصنوعی برای افزایش تدارکات و سرعت تحویل استفاده می کند


طبق گزارش ها، آمازون از هوش مصنوعی برای به حداقل رساندن فاصله محصول-مشتری استفاده خواهد کرد و تأثیر آن بر حمل و نقل، جستجوی محصول و موجودی را برجسته می کند.

آمازون استفاده از هوش مصنوعی (AI) را برای افزایش سرعت تحویل در اولویت قرار داده است. دلیل اصلی این امر کاهش فاصله بین محصولات و مشتریان آنهاست.

استفانو پرگو، معاون رضایت مشتری و خدمات عملیات جهانی آمریکای شمالی و اروپا در آمازون، در صحبت با CNBC در 15 می، گفت هوش مصنوعی در جنبه های مختلف عملیات آمازون نقش دارد. این شامل استفاده از هوش مصنوعی برای حمل و نقل، مانند نقشه برداری و برنامه ریزی مسیر، و در نظر گرفتن عواملی مانند شرایط آب و هوایی است. علاوه بر این، هوش مصنوعی به مشتریان کمک می کند هنگام جستجو در آمازون، محصولات مورد نظر خود را پیدا کنند.

در حال حاضر آمازون هوش مصنوعی را برای بهینه سازی موجودی خود در اولویت قرار داده است. استفانو پرگو بر اهمیت قرار دادن موجودی به عنوان یک منطقه حیاتی برای کاهش هزینه ارائه خدمات تاکید کرد:

“تصور کنید که مشکل تصمیم گیری در محل قرار دادن واحد موجودی چقدر پیچیده است. و قرار دادن آن به گونه ای که فاصله مشتریان را برای سفارش کاهش دهد و سرعت تحویل را افزایش دهد.”

آمازون ابتکار «منطقه‌ای‌سازی» خود را در اولویت قرار داده است که هدف آن ارائه محصولات به مشتریان از انبارهای اطراف به جای مکان‌های دوردست است. اما دستیابی به این هدف نیازمند فناوری پیشرفته‌ای است که می‌تواند داده‌ها و الگوها را برای پیش‌بینی تقاضای محصول و تعیین مکان بهینه موجودی تجزیه و تحلیل کند.

مرتبط با: کیف پول جدید از ماژول های امنیتی سخت افزاری آمازون برای حذف کلمات اولیه استفاده می کند

هوش مصنوعی نقش مهمی در دستیابی به این هدف دارد. با قرار دادن استراتژیک محصولات به مشتریان، آمازون می تواند تحویل همان روز یا روز بعد را، مشابه سرویس اشتراک Prime خود، تسهیل کند. به گفته Perego، تلاش های این شرکت موفقیت آمیز بوده و بیش از 74 درصد از سفارشات مشتریان در ایالات متحده از مراکز توزیع مجاور انجام شده است.

در 13 آوریل، آمازون راه اندازی Bedrock را اعلام کرد، یک مدل هوش مصنوعی که به کاربران خدمات وب آمازون اجازه می دهد تا هوش مصنوعی مولد را از مدل های اصلی بسازند.

مجله: همه چیز برای قاضی ربات خوب است: هوش مصنوعی و بلاک چین می توانند سالن دادگاه را متحول کنند


نویسنده: Amaka Nwaokocha

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید