آلبریج پس از بازیابی وجوه، ابتدا بازپرداخت کاربران پل گیر کرده را شروع می کند


انتظار می رود روند جبران خسارت از هفته آینده آغاز شود و از کاربرانی که “کمی قبل از بسته شدن” پول روی پل داشتند، شروع شود.

کاربرانی که وجوهی را روی پل توکن چند زنجیره ای ارائه شده توسط آلبریج گیر کرده اند، در وهله اول تحت برنامه بازیابی منتشر شده توسط پروژه پس از یک سوء استفاده اخیر، غرامت دریافت می کنند.

در بیانیه ای در 5 آوریل، آلبریج گفت که اگرچه پس از هک 573000 دلاری در 1 آوریل فقط “تا حدی وجوه” را بازیابی کرده است، اما قبلاً یک فرآیند جبران خسارت را برای کاربران آغاز کرده است.

آلبریج گفت: «ما با کاربران پل که تراکنش‌های آن‌ها به دلیل تعطیلی اضطراری معلق است شروع می‌کنیم» و افزود که سپس به ارائه‌دهندگان نقدینگی (LP) بازپرداخت می‌کند.

در این بیانیه آمده است: «هدف ما این است که غرامت کامل قربانیان استثمار را با وجوهی که در اختیار داریم جبران کنیم.

او خاطرنشان کرد که LPها در 2 آوریل توانستند وجوه خود را برداشت کنند و اکثریت دارایی های خود را از استخر خارج کردند. اما برخی توانستند “به دلیل ناپایداری استخر” حتی بیشتر عقب نشینی کنند.

برخی دیگر به دلیل برداشت سایر کاربران بیش از موجودی اولیه خود و تأثیر هک بر استخرها، نتوانستند «مقدار معقولی» را از استخر نقدینگی برداشت کنند.

در حال حاضر یک فرم درخواست برای LP هایی که قادر به برداشت دارایی های خود نیستند آماده می شود و به آنها اجازه می دهد برای جبران خسارت درخواست کنند و جزئیات از دست دادن خود را ارائه دهند.

انتظار می‌رود این فرم طی دو روز آینده تکمیل شود و انتظار می‌رود روند پرداخت غرامت از هفته آینده با کاربرانی که «در مدت کوتاهی قبل از بسته شدن از پل استفاده کرده‌اند» آغاز شود.

همه طرف‌هایی که تحت تأثیر سوء استفاده قرار می‌گیرند در آینده مشمول پاداش‌های اضافی خواهند بود، اما غرامت اولویت اصلی ما باقی می‌ماند.»

طرح جبران خسارت پس از آن صورت گرفت که آلبریج در تاریخ 3 آوریل توییت کرد که 1500 BNB (BNB) به ارزش تقریباً 465،000 دلار، در تاریخ 1 آوریل به دنبال پیشنهاد عمومی ارائه شده به هکر در یک توییت به پروژه بازگردانده شد.

مرتبط با: آلبریج اولین پل توکن برای توکن Stacks خواهد بود

سوء استفاده کننده از پروتکل ظاهراً پیشنهاد آلبریج را برای “پاداش کلاه سفید” پذیرفت که در آن آنها می توانستند برخی از وجوه دزدیده شده را در ازای اطمینان از اینکه هیچ اقدام قانونی انجام نخواهد شد، حفظ کنند.

در همین حال، پروتکل وام غیرحضوری مبتنی بر اتریوم Eurler Finance در 4 آوریل اعلام کرد که پس از مذاکرات موفقیت آمیز در 4 آوریل، بیشتر 196 میلیون دلار سرقت شده در حمله اعتباری فلش در 13 مارس را بازیابی کرده است.

مهاجم موفق شد میلیون‌ها دای (DAI)، سکه دلاری (USDC)، اتر (StETH) و بیت کوین (WBTC) را در بزرگترین هک تاریخ 2023 به سرقت ببرد.

مجله: زمستان کریپتو می تواند به سلامت عقل دارندگان آسیب برساند
نویسنده: Ciaran Lyons

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید