بهره بردار آلبریج بیشتر 573000 دلار دزدیده شده در حمله را برمی گرداند


یک سوء استفاده منجر به غارت حدود 573000 دلار ارزهای دیجیتال از آلبریج شد، اما ظاهراً هکر اکنون پیشنهاد “پاداش کلاه سفید” را پذیرفته است.

بیشتر حدود 573000 دلار دزدیده شده از پل توکن چند زنجیره ای آلبریج پس از اینکه سوءاستفاده کننده ظاهراً پیشنهاد پروژه را برای جایزه کلاه سفید و بدون تلافی قانونی پذیرفت، بازگردانده شد.

آلبریج توییت کرد در 3 آوریل، او پیامی از شخصی دریافت کرد و 1500 BNB (BNB) به ارزش تقریباً 465،000 دلار به پروژه بازگردانده شد.

آلبریج گفت: مابقی وجوه به عنوان جایزه کلاه سفید برای این فرد در نظر گرفته خواهد شد.

او توضیح داد که تمام “BNB های دریافت شده” به استیبل کوین بایننس USD (BUSD) تبدیل شده اند تا بعداً به عنوان جبران استفاده شوند.

شرکت امنیتی بلاک چین Peckshield اولین بار این حمله را که در 1 آوریل رخ داد، شناسایی کرد و به آلبریج هشدار داد. چهچهچه قیمت سوآپ استخرهای زنجیره ای BNB توسط شخصی که به عنوان تامین کننده نقدینگی و شفاف تر عمل می کند، دستکاری می شود.

پس از سوء استفاده، آلبریج به مهاجم یک جایزه و فرصتی برای جلوگیری از هرگونه عواقب قانونی ارائه کرد.

آلبریج هنوز به طور عمومی میزان سرقت را فاش نکرده است، اما شرکت امنیتی بلاک چین CertiK گفت: جمع PeckSheild نزدیک به 550000 دلار است فوق الذکر این اکسپلویت 282,889 دلار در BUSD و 290,868 دلار در Tether (USDT) به دست آورد که در مجموع حدود 573,000 دلار بود.

آلبریج همچنین فاش کرد که آدرس دومی از همان اکسپلویت استفاده می‌کرد و پیوندی به کیف پولی به اشتراک گذاشت که در حال حاضر حاوی حدود 300 دلار ارزش 0.97 BNB است.

آلبریج گفت: «ما از دومین استثمارگر می خواهیم که با ما تماس بگیرد و در مورد بازگشت صحبت کند.

پس از بهره برداری اولیه، آلبریج موفق شد. روشن آنها به دنبال وجوه دزدیده شده بودند و با طیف گسترده ای از سازمان ها برای بازیابی غارت سرقت شده کار می کردند.

مرتبط با: آسیب‌پذیری‌های DeFi و حملات کنترل دسترسی میلیاردها دلار برای سرمایه‌گذاران کریپتو در سال 2022 هزینه می‌کنند: گزارش

BNB Chain از جمله کسانی بود که به تماس تسلیحاتی پاسخ داد و در 2 آوریل گزارش داد. چهچهچه که حداقل یکی از مجرمان درگیر را از طریق تجزیه و تحلیل زنجیره ای کشف کردید.

به گفته BNB Chain، او “فعالانه از تیم آلبریج در بازیابی سرمایه حمایت می کند” و از AvengerDAO برای تلاش های بازیابی آن درخواست کرد.

کوین تلگراف برای نظر بیشتر با آلبریج تماس گرفت اما پاسخ فوری دریافت نکرد.

مجله: آسیا اکسپرس: ایالات متحده و چین تلاش می کنند بایننس را به دلیل ادعای رشوه 40 میلیون دلاری SBF سرکوب کنند




نویسنده: Stephen Katte

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *