سهم بازار استیبل کوین الگوریتمی 10 برابر از ATH: گزارش کاهش می یابد

سهم بازار استیبل کوین الگوریتمی 10 برابر از ATH: گزارش کاهش می یابد


بازار استیبل کوین به طور کلی روزهای سختی را سپری می کند، اما سکه های الگوریتمی بیشترین آسیب را دیده اند.

شکست بدنام Terra USD (UST) به طور کلی به بازار ارزهای دیجیتال ضربه زده است، اما استیبل کوین های الگوریتمی بیشترین ضربه را خورده اند. از زمان اوج خود در آوریل 2022، سهم بازار استیبل کوین های الگوریتمی تقریباً ده برابر شده است.

طبق گزارش جدید CryptoCompare، سهم بازار فعلی استیبل کوین‌های الگوریتمی 1.71 درصد بود، در حالی که در ماه آوریل به بالاترین حد خود یعنی 12.4 درصد از کل بازار کریپتو رسید. قبل از فروپاشی، Terra USD 79.8 درصد از کل سهم بازار استیبل کوین الگوریتمی را به خود اختصاص داده بود.

به طور کلی بازار استیبل کوین نیز چندان خوب نیست، زیرا ژانویه به دهمین ماه متوالی کاهش سرمایه تبدیل شده است. در این گزارش این سرمایه 137 میلیارد دلار یا 12.4 درصد از کل بازار ارزهای دیجیتال ذکر شده است. در دسامبر 2022، صرافی های متمرکز شاهد خروج 3.65 میلیارد دلار در استیبل کوین بودند که بزرگترین از نوامبر 2021 بود. با توجه به CryptoCompare:

کاهش تسلط استیبل کوین نشان می‌دهد که فعالان بازار از استیبل کوین‌ها خارج می‌شوند و به دارایی‌های پرریسک می‌روند.

تتر (USDT)، USD Coin (USDC) و Binance USD (BUSD) همچنان رهبران بازار استیبل کوین هستند و اولی به 48.7٪ از سهم بازار رسیده است که بالاترین تسلط ثبت شده از اکتبر 2021 است.

مربوط: داده های استیبل کوین به “اشتهای سالم” از گاوها و افزایش احتمالی بیت کوین به 25000 دلار اشاره دارد.

این گزارش همچنین به اصطلاح “جنگ های استیبل کوین” که به دلیل تصمیم کوین بیس برای راه اندازی یک تجارت بدون کارمزد در دسامبر 2022 برای مبادله USDT با USDC ایجاد شده است، برجسته می شود. USDC استخراج شده توسط صرافی در حال حاضر کمتر از 1٪ از استیبل کوین ها را تشکیل می دهد. حجم معاملات در کوین بیس در اوایل سال 2022، بایننس همچنین ویژگی تبدیل خودکار BUSD را ارائه کرد که به طور خودکار موجودی USDC، USDP و TrueUSD کاربران را بر اساس 1:1 به BUSD تبدیل می‌کند.

در اواخر ژانویه، آل کلی، مدیر عامل غول کارت اعتباری ویزا، اعتقاد خود را ابراز کرد که استیبل کوین‌ها همراه با ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC)، پتانسیل ایفای نقش معنادار در فضای پرداخت را دارند.


نویسنده: David Attlee

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉