معرفی ماموریت آزمایشگاه الگوریتمی، پلتفرم قدرتمند مبتنی بر هوش مصنوعی و آینده هوش مصنوعی در وب 3: مصاحبه با کنستانتین موروشین، مدیر عامل آزمایشگاه الگوریتمی


در سال های 2023-2024، ادغام هوش مصنوعی و ارز دیجیتال، برنامه های کاربردی، زیرساخت ها، ابزارها و غیره. این یکی از جدیدترین روندها برای بخش Web3 خواهد بود. امروز با کنستانتین موروشین، مدیر عامل آزمایشگاه Algoritmic Lab، درباره آخرین پیشرفت‌ها در استالوارت، یک اکوسیستم چند محصولی با هوش مصنوعی برای معامله‌گران، سرمایه‌گذاران و علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال صحبت کردیم.

U.Today: آیا می توانید به طور خلاصه محصول خود را معرفی کنید و اطلاعاتی در مورد سابقه تیم خود ارائه دهید؟

کنستانتین موروشین: استالوارت که توسط تیم آزمایشگاه الگوریتمیک توسعه یافته است، نوعی موج جدید در دنیای ارزهای دیجیتال است. بهترین استیبل کوین ها و دارایی های سنتی مانند طلا، اوراق قرضه، سهام با نوسان کم و وجوه ETF را می گیرد. اما بهترین بخش این است که چگونه استالوارت از هوش مصنوعی برای مدیریت این همه ثروت استفاده می کند. هوش مصنوعی بازار را تجزیه و تحلیل می کند، احساسات را ردیابی می کند و به حفظ ثبات حتی زمانی که بازار طوفانی است کمک می کند. علاوه بر این، استالوارت دارای اکوسیستم خاص خود با کیف پول های امن برای مدیریت مالی، پرداخت های آنلاین و حتی شرط بندی است. اساساً مانند یک ارز دیجیتال نسل بعدی است که هر کسی می تواند به آن دسترسی داشته باشد.

این توسعه توسط یک تیم ارشد بلاک چین هدایت می شود که قبلاً روی فناوری های بلاک چین اختصاصی کار کرده است.

U.Today: شما کار در بخش هوش مصنوعی را در سال 2020 شروع کردید، مدت ها قبل از اینکه ChatGPT در سال 2023 باعث ایجاد “شوق هوش مصنوعی” شود. چرا به کاربردهای تجاری هوش مصنوعی علاقه مند شدید؟

کنستانتین موروشین: مدل استیبل کوین، با پشتوانه یک دارایی بادوام که در زمان واقعی با بازار تطبیق می‌یابد، برای چندین سال مورد آزمایش قرار گرفته و تا جایی که ممکن است به طور مداوم بهینه شده است. این امر به یک تیم کامل از تحلیلگران، از جمله استفاده از الگوریتم ها و شبکه های عصبی نیاز دارد. با این حال، تنها با سطح پیشرفت فعلی، هوش مصنوعی به این ظرفیت رسیده است که بخش دشوار کار انسان را با الگوریتم‌ها جایگزین کند. مدل های زبان اکنون بر این امر مسلط شده اند. آنها می توانند گفتار انسان را به طور دقیق تفسیر کنند، فیلم ها را رونویسی کنند و معانی را تشخیص دهند. به عبارت دیگر، ما راهی برای ادغام هوش مصنوعی در توسعه خود پیدا نکرده ایم. به محض رسیدن به بلوغ مورد نیاز، می دانستیم چرا و چگونه از آن استفاده کنیم.

U.Today: در مورد بررسی کننده احساسات مبتنی بر هوش مصنوعی: کدام منابع را می خواهید فهرست و ردیابی کنید؟

کنستانتین موروشین: ما X، تلگرام، پورتال های خبری معروف و کانال های یوتیوب را رصد می کنیم. ما کلمات کلیدی و نتایج موتورهای جستجو را برای آنها می گیریم و سپس آنها را بر اساس اندازه مخاطب مرتب و تجزیه و تحلیل می کنیم. ما قصد داریم هر چیزی را که بر افکار عمومی تأثیر می گذارد ردیابی کنیم تا احساساتی را که تأثیر قابل توجهی بر بازار دارند شناسایی کنیم.

U.Today: چه کسی را به عنوان مخاطب کلیدی محصول و نشانه خود معرفی می کنید؟

کنستانتین موروشین: مخاطبان هدف ما شامل کاربرانی هستند که با نیاز به تنوع بخشیدن به سبد خود مواجه هستند و می خواهند زمان کمتری را برای مدیریت آن بدون افزایش ریسک صرف کنند و همچنین مشاغلی که می خواهند گزینه پرداخت مستقیم با ارز دیجیتال را به مشتریان خود ارائه دهند و با همین مشکل روبرو هستند. : چگونه برای محافظت از وجوه پذیرفته شده در برابر خطرات احتمالی کاهش ارزش در صورت افت ناگهانی ارزش ارز دیجیتال.

ما با یک واقعیت واضح شروع می کنیم: ارز دیجیتال از قبل وجود داشته و همچنان در حال گسترش است. افراد بیشتری می خواهند از آن استفاده کنند، از جمله به عنوان یک وسیله پرداخت مستقیم و برای اهداف پس انداز.

ارزهای رمزپایه زیادی وجود دارد، اما استیبل کوین‌ها برای تراکنش‌ها و ذخیره‌سازی طولانی‌مدت بخش اصلی پرتفوی انتخاب می‌شوند، زیرا نسبت به نوسانات بازار که وظیفه اصلی آن‌ها است، حساسیت حداقلی دارند.

این سوال مطرح می شود: کدام استیبل کوین ها و با چه نسبتی باید انتخاب شوند؟ آیا استیبل کوین های 100% قابل اعتماد وجود دارد؟ عمل نشان می دهد که اینطور نیست.

به عنوان مثال، اگر یک تنظیم کننده با درخواست پشتیبانی به یک صادرکننده استیبل کوین مراجعه کند و متوجه شود که آن کافی نیست، ممکن است کاهش ارزش و کاهش ارزش رخ دهد. این کاهش می تواند خیلی سریع و در عرض چند روز اتفاق بیفتد، اما پیش سازهای آن در زمینه اطلاعات از قبل ظاهر می شوند.

چگونه سیگنال های بازار را دنبال کنیم و به آنها پاسخ دهیم؟ اگر چیزی مهم را از دست بدهم یا برعکس، بر اساس انگیزه عمل کنم چه؟ و اگر من یک کسب‌وکار هستم و تصمیم من در مورد محل ذخیره نقدینگی روی بسیاری از افراد تأثیر می‌گذارد، چگونه می‌توانم تصمیم خوبی بگیرم، هر چند وقت یک‌بار باید آن را بررسی کنم، و چه کسی باید درگیر آن باشد؟

همه اینها سوالاتی هستند که پذیرش ارزهای دیجیتال را کند می کنند و ما مکانیزمی برای حل این مشکل ایجاد کرده ایم.

U.Today: استالوارت هم از رمز ارزهای بومی (فرار) و هم از استیبل کوین استفاده خواهد کرد. چرا چنین طرح غیر معمولی را انتخاب کردید؟

کنستانتین موروشین: سه دارایی اصلی در سیستم ما وجود دارد: سکه بومی بلاک چین (توکن ابزار)، استیبل کوین استالوارت کوین، و کوین شاخص استالوارت ایندکس. اگر استیبل کوین توسط دارایی های با نوسان کم پشتیبانی می شود، برعکس، شاخص استالوارت توسط دارایی های با نوسان بالا پشتیبانی می شود. با این حال، این سکه ها بیشترین علاقه سرمایه گذاران، پتانسیل رشد و ارزش خالص را برای بازار ارزهای دیجیتال نشان می دهند.

ما از نیازهای بازار شروع کردیم. همیشه تقاضا برای سکه های فرار در فاز گاو و سکه های پایدار در فاز خرسی وجود دارد و در هر دو فاز ما با مراقبت از کاربر خود به عنوان یک اکوسیستم از خود محافظت می کنیم. با ماندن در یک اکوسیستم، کاربر می تواند با تغییر نسبت استالوارت کوین و شاخص استالوارت در نمونه کار خود، از یک فاز بازار به فاز دیگر منتقل شود.

U.Today: مکانیسم های استیبل کوین خود را توضیح دهید.

کنستانتین موروشین: پشتیبانی خاصی در قالب استیبل کوین و سایر توکن ها در دسترس است و سیستم سهم هر استیبل کوین در سبد را با توجه به نتایج تحلیل هوش مصنوعی، خرید و فروش دارایی در استخر نقدینگی بر اساس تجزیه و تحلیل بلادرنگ تنظیم می کند. .

U.Today: چه خدمات اصلی را به دارندگان توکن ارائه خواهید داد؟

کنستانتین موروشین: قرار دادن توکن ابزار حق کاهش کمیسیون، دسترسی به تجزیه و تحلیل پیشرفته در حساب شخصی و همچنین سود حاصل از تراکنش ها را می دهد.

علاوه بر این، پاسخی به این سؤال وجود دارد که چگونه برنامه ریزی می کنیم تا محبوبیت کسب کنیم. این کار از طریق مکانیسم مسیریابی محلی انجام می شود. از آنجایی که ما مبتنی بر بلاک چین خود هستیم، توانستیم منطق تجاری لازم را در سطح زیرساخت بلاک چین ادغام کنیم. ما منطق کار با کمیسیون ها را به گونه ای پیاده کرده ایم که در حین ادغام، امکان اشتراک بخشی از کمیسیون را داشته باشیم.

برای مثال، اگر هر کاربری استقرار یک ماژول پرداخت را در یک پروژه تجارت الکترونیک تسهیل کند، درصدی از تراکنش ها را دریافت می کند و این در زنجیره بلوکی ثبت می شود.

U.Today: جدول زمانی راه اندازی شبکه آزمایشی و شبکه اصلی استالوارت را چگونه برآورد می کنید؟

کنستانتین موروشین: خوب، می توان آن را در وب سایت رسمی ما دنبال کرد صفحه وب.

U.Today: چرا تصمیم گرفتید Cosmos را به Ethereum، Polygon یا BSC انتخاب کنید؟

کنستانتین موروشین: ایده اصلی این است که جایگزین های توضیح داده شده توانایی تصمیم گیری در لایه 0 را ارائه نمی دهند تا بلاک چین خود را با تغییرات مورد نیاز برای کسب و کار خود داشته باشید. در اتریوم، ما به هر طریقی به نقشه راه محصول شبکه متصل هستیم و هر منطقی که بخواهیم پیاده‌سازی کنیم، تنها بر اساس منطق اتریوم ساخته می‌شود. هزینه تراکنش برای هر قرارداد هوشمند به تعداد دستورالعمل ها بستگی دارد و ما نمی توانیم بر ساختار کمیسیون تأثیر بگذاریم یا آن را به نفع کاربر توزیع کنیم. به همین دلیل ما Cosmos را انتخاب کردیم که به ما امکان می دهد بلاک چین خود را بسازیم.

U.Today: نظرات خود را در مورد هم افزایی بین هوش مصنوعی و رمزنگاری و نقش استالوارت در این پیشرفت هم افزایی به اشتراک بگذارید.

کنستانتین موروشین: دنیای کریپتو به طور کلی بسیار پیچیده است و نیاز به غوطه ور شدن عمیق و توجه مداوم دارد. و این پیچیدگی مانع قابل توجهی برای گسترش وب 3 ایجاد می کند.

ما هوش مصنوعی را نه تنها به عنوان یک مکانیسم ارزشمند برای تجزیه و تحلیل، بلکه به عنوان یک ارتباط دهنده فعال می بینیم که می تواند با هر کاربری سازگار شود و به معنای واقعی کلمه آنها را وارد دنیای Web3 کند و در آنجا همراهی کند.

با داشتن همان مکانیزم مورد استفاده برای تجزیه و تحلیل بازار، هوش مصنوعی می تواند به زبان “انسانی” ارتباط برقرار کند و به عنوان یک مشاور در DAO ما و همچنین یک مشاور شخصی برای کاربران در زمینه مدیریت پورتفولیو در حساب های شخصی آنها عمل می کند. برخی از این توابع در حال حاضر در حال آزمایش هستند. این امر مستلزم کار جدی محصول است، اما ما مطمئن هستیم که هوش مصنوعی می تواند به «انسانی کردن» دنیای رمزنگاری کمک کند و آن را قابل درک تر و دوستانه تر کند.


نویسنده: U.Today Editorial Team

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید