الگوراند برای پشتیبانی از پلتفرم ضمانت های بانکی و بیمه ای در ایتالیا


به گفته Algorand، این اولین بار است که یک کشور عضو اتحادیه اروپا از فناوری بلاک چین برای تضمین بانک و بیمه استفاده می کند.

پلتفرم بلاک چین Tier-1 Algorand به عنوان بلاک چین عمومی برای پشتیبانی از “پلتفرم تضمینی دیجیتالی نوآورانه” برای استفاده در بازارهای بانکی و بیمه ایتالیا انتخاب شده است.

انتظار می رود پلتفرم مبتنی بر الگوراند در اوایل سال 2023 راه اندازی شود. طبق اعلامیه 13 دسامبر Algorand، این اولین باری است که یک کشور عضو اتحادیه اروپا از فناوری بلاک چین برای تضمین بانکی و بیمه استفاده می کند.

ضمانت نامه بانکی تعهد مؤسسه اعتباری برای پوشش زیان در صورت عدم پرداخت وام توسط وام گیرنده است. این یک جایگزین برای ارائه اوراق قرضه یا سپرده به یک تامین کننده یا فروشنده است. ضمانت نامه بیمه مشابه است اما توسط یک شرکت بیمه به جای بانک ارائه می شود.

الگوراند گفت که فناوری بلاک چین به دلیل توانایی آن در ارائه سریع، کارآمد، کم هزینه و مقیاس پذیر تراکنش های داده و محافظت در برابر تقلب، برای پلتفرم «ضمانت های دیجیتال» ایده آل است.

پلتفرم وثیقه دیجیتال مبتنی بر بلاک چین توسط مرکز تحقیقات فناوری، نوآوری و مالی دانشگاه کاتولیک میلان (CETIF) توسعه یافته است و بخشی از طرح ملی بهبودی و تاب‌آوری ایتالیا (NRRP) است که ابتکاری برای تقویت قدرت ایتالیا است. بهبود اقتصادی پس از بحران COVID-19.

مرتبط: بنیاد Algorand قرار گرفتن 35 میلیون دلار در معرض وام دهنده رمزنگاری Hodlnaut را مشخص می کند

پروفسور CETIF، فدریکو راجولا گفت که آنها Algorand را به دلیل “سطح بی نظیر نوآوری” و “رهبری پایداری” در میان DLT های بدون مجوز انتخاب کردند:

هدف ما این است که به ایتالیا کمک کنیم نه تنها از تأثیر اقتصادی کووید-19 بهبود یابد، بلکه از طریق نوآوری و رهبری نیز برتری یابد.» […] ما معتقدیم که این پلتفرم‌ها می‌توانند و به طور قابل توجهی به پایداری رقابتی کشور به نفع همه کمک کنند.»

در سپتامبر، Cointelegraph گزارش داد که Algorand سرعت تراکنش، ظرفیت پردازش و عملکرد زنجیره‌ای متقابل را با ارتقای پروتکل بزرگ افزایش داد. شبکه بلاک چین Layer-1 Proof-of-Stake را در شبکه اصلی خود پیاده سازی کرده است که ارتباط قابل اعتمادی را بین پروتکل های مختلف بلاک چین فراهم می کند. این ارتقا سرعت پردازش الگوراند را از 1200 به 6000 تراکنش در ثانیه افزایش داد.
نویسنده: Judith BannermanQuist

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید