آلاسکا "ارز مجازی" را به رژیم نظارتی خود اضافه می کند

آلاسکا “ارز مجازی” را به رژیم نظارتی خود اضافه می کند


از سال 2023، شرکت ها باید نوع جدیدی از مجوز را برای کار با رمزارز در ایالت دریافت کنند.

از اول ژانویه 2023، اصطلاح “ارز مجازی” جایگزین مقررات انتقال پول آلاسکا خواهد شد. شرکت هایی که با ارزهای دیجیتال سروکار دارند باید مجوز انتقال پول در ایالت را دریافت کنند.

همانطور که توسط شرکت حقوقی Cooley در 19 دسامبر گزارش شد، ایالت آلاسکا مقررات نقل و انتقال پول خود را تغییر داده است تا تعریف “ارز مجازی” را در بر بگیرد. بر اساس اصلاحیه قانون اداری محلی تصویب شده توسط اداره بانک و اوراق بهادار (DBS)، ارز مجازی عبارت است از:

“[A] نمایش دیجیتال ارزش مورد استفاده به عنوان وسیله مبادله، واحد حساب، یا ذخیره ارزش؛ و پول نیست، چه در پول باشد چه نباشد.»

بارزترین تأثیر این تغییر که از اول ژانویه اجرایی می‌شود، الزام درخواست مجوز برای «شخصی است که در فعالیت‌های انتقال پول با ارز مجازی فعالیت می‌کند».

بر اساس سایر بخش‌های این اصلاحیه، ارز مجازی نیز در تعریف «سرمایه‌گذاری‌های مجاز» و «ارزش پولی» لحاظ می‌شود. با این حال، همانطور که تحلیل کولی اشاره می‌کند، برنامه‌های علاقه و پاداش و توکن‌های دیجیتالی بازی‌های آنلاین هنوز از دسته «ارز مجازی» خارج می‌شوند.

مربوط: 4 پیش بینی قانونی برای رمزارز در سال 2023

پلتفرم هایی که با کریپتو سروکار دارند در واقع باید مجوز انتقال پول آلاسکا را حتی قبل از تغییر دریافت می کردند. با این حال، نسخه قبلی قرارداد مجوز محدود (LLA) آنها با DBS به صراحت مفهوم ارز مجازی را کنار گذاشته بود. بنابراین، این LLA ها از 1 ژانویه منقضی می شوند.

آلاسکا یکی از 9 ایالتی است که هنوز 0% مزایای مالیات بر سرمایه را به سرمایه گذاران ارائه می دهد. دیگران واشنگتن، وایومینگ، داکوتای جنوبی، نیوهمپشایر، نوادا، تگزاس، تنسی و فلوریدا هستند. با این حال، طبق آخرین تحقیقات انجام شده توسط Invezz، از نظر پذیرش کریپتو تنها در رتبه 36 از 50 ایالت قرار دارد.


نویسنده: David Attlee

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉