صورت‌حساب ۳۸ میلیارد دلاری IRS آلامدا، دارایی‌های Do Kwon شروع شد، دیوانگی میلادی: آسیا اکسپرس


IRS به دنبال 38 میلیارد دلار مالیات پرداخت نشده از Alameda است، توکن Milady 3000 درصد افزایش می یابد، یک دستور بازدارنده برای آرتور هیز به دلیل کلمات “تهدید کننده” 3AC.

IRS به دنبال مالیات 38 میلیارد دلاری از Alameda است

بر اساس نوسانات اخیر منتشر شده توسط سرویس درآمد داخلی ایالات متحده (IRS) که نماینده صرافی ارزهای دیجیتال ورشکسته FTX ادعا می کند، مجموعاً 44 میلیارد دلار از ورشکستگی صرافی و شرکت های مرتبط، از جمله 38 میلیارد دلار در برابر شرکت تجاری کمی خواهر Alameda Research. . در یک درخواست واحد، IRS 20.4 میلیارد دلار مالیات مشارکت و حقوق پرداخت نشده علیه Alameda Research LLC را ارزیابی کرد.

Alameda که در سپتامبر 2017 توسط Sam Bankman-Fried و Tara Mac Aulay و با مدیر عاملی Caroline Ellison تأسیس شد، مقر آن در هنگ کنگ بود و در اوج خود روزانه 5 میلیارد دلار پردازش می کرد. هنگ کنگ بر عایدی سرمایه مالیات نمی دهد. با این حال، به عنوان شهروندان ایالات متحده، بنیانگذاران و مدیران کلیدی آن بدون توجه به محل اقامت و چند روزی که در ایالات متحده در هر سال می گذرانند، بر اساس مالیات بسیار غیرعادی ایالات متحده تحت رژیم شهروندی، موظف به پرداخت مالیات بر درآمد جهانی خود هستند.

مالیات‌های مشارکت ارزیابی‌شده توسط IRS نشان می‌دهد که سازمان معتقد است بر اساس یک رژیم مشارکتی عمل می‌کند که در آن، برخلاف شرکت‌ها، سود در سطح تجاری مشمول مالیات نمی‌شود، بلکه در عوض به شرکا «انتقال» می‌شود و سپس در سطح فردی مالیات می‌گیرد.

اگر IRS برنده شود، می تواند به معنای خبر بدی برای طلبکاران باشد. طبق این پرونده، IRS در مجموع 44 میلیارد دلار مالیات پرداخت نشده از FTX و شرکت های مرتبط تحت اولویت اجرایی می خواهد. ادعاهای IRS بر ادعاهای طلبکاران بدون وثیقه مانند یک میلیون کاربر FTX در طی مراحل ورشکستگی اولویت خواهد داشت. علیرغم تمام تلاش‌هایشان، متولیان ورشکستگی و شرکت‌های حقوقی تنها توانسته‌اند ۷.۳ میلیارد دلار دارایی از FTX و نهادهای مرتبط جمع‌آوری کنند.

ادعای ادعایی IRS مبنی بر 20.4 میلیارد دلار در گردش در این هفته علیه Alameda Research.  (توییتر)
ادعای ادعایی IRS مبنی بر 20.4 میلیارد دلار در گردش در این هفته علیه Alameda Research. (توییتر)

میلادی NFT و شوق سکه

با توجه به توجه پیرامون توکن‌های میم در 8 می، گروهی از توسعه‌دهندگان خودسازمان‌دهی شده، توکن Milady (LADYS) را بر روی اتریوم (ETH) ایجاد کردند، که طراحی خود را بر اساس مجموعه‌ای از توکن‌های غیرقابل تغییر انیمه محبوب (NFT) به همین نام بنا کردند. این سکه هیچ وابستگی به میلادی میکسر یا شارلوت نیش، خالقان مجموعه میلادی ندارد.

همچنین بخوانید
امکانات

از مدیر ضرابخانه ایالات متحده تا اولین مشتری بیت کوین IRA

امکانات

کریپتو یوتوپیای تایلند 90 درصد فرقه است، بدون چیزهای عجیب

توسعه دهندگان اظهار داشتند که “94٪ از توکن ها به استخر نقدینگی (LP) ارسال می شوند. توکن‌های LP سوزانده شدند و قرارداد لغو شد، 1% باقی‌مانده به دارندگان Milady NFT داده شد و 5% در کیف پول‌های multisig برای مایل استون‌های آینده ذخیره شد. علاوه بر این، توسعه دهندگان هشدار دادند:

«$LADYS یک سکه میم بدون ارزش واقعی یا انتظار بازده مالی است. هیچ تیم یا نقشه راه رسمی وجود ندارد. این سکه کاملاً بی استفاده است و فقط برای اهداف سرگرمی است.»

با این حال، به نظر می رسد که سرمایه گذاران غیر از این فکر می کنند. در زمان انتشار، ارزش هر توکن LADYS 0.0000001285 دلار است که در یک روز 3.254 درصد افزایش یافته است. در 10 ماه مه، ایلان ماسک، تاجر آمریکایی، توییتی حاوی تصویری از میلادی NFT منتشر کرد که باعث شد میانگین قیمت فروش مجموعه به شدت افزایش یابد:

در 11 مه، صرافی‌های متمرکز آسیا-اقیانوسیه مانند Gate.io Bybit، Bitget، MEXC Global و Huobi همگی شروع به فهرست کردن توکن میم کردند. در زمان انتشار، ارزش بازار LADYS با 245 میلیون دلار حجم معاملات در 24 ساعت گذشته از 100 میلیون دلار گذشت.

قیمت NFT میلادی بعد از شیلینگ ماسک.  (دریایی)
قیمت NFT میلادی بعد از شیلینگ ماسک. (دریایی)

آینده دو کوون: از بد به بد

در ماه مه گذشته، دو کوون، یکی از بنیانگذاران آزمایشگاه های Terraform، یک میلیاردر در حال رشد کره جنوبی در راس اکوسیستم رمز دوگانه Terra Luna و TerraUSD بود. یک سال بعد، کوون در کشور بالتیک مونته نگرو در پشت میله های زندان به سر می برد و در انتظار محاکمه به دلیل جعل اسناد است. در حالی که کار زندگی او لونا در حال حاضر ویران شده است، کوون با استرداد به اتهامات کلاهبرداری توسط دادستان های کره جنوبی و ایالات متحده در ارتباط با مشکلات قانونی خود در مونته نگرو و همچنین فروپاشی Terra Luna مواجه است.

اقدامات کوون واقعاً بسیاری از مردم را ناراحت کرد. این کارآفرین آبروریز کره جنوبی در 10 می با شکست دیگری روبرو شد، زمانی که یون چان یانگ، قاضی ارشد کره جنوبی، دارایی های شخصی کوون را به ارزش 233.3 میلیارد وون کره (176 میلیون دلار) مسدود کرد.

همچنین بخوانید
امکانات

تیفانی فونگ سلسیوس FTX و NY Post: Hall of Flame را به آتش کشید

امکانات

چگونه می توان “رویای Metaverse” را در سال 2023 احیا کرد؟

این ممنوعیت شامل فروش مجتمع آپارتمانی Do Kwon’s Galleria Foret در سئول، یک رادیو اداری جدید و تعدادی خودروهای وارداتی می شود. این دستور همچنین واگذاری دارایی های مالی Kwon مانند اوراق بهادار، سپرده های بانکی و ارزهای دیجیتال ذخیره شده در حساب های شخصی در صرافی های ارز مجازی را ممنوع می کند. پرونده های جنایی متعددی در حال حاضر در حوزه قضایی علیه Kwon در حال رسیدگی است.

این در حالی است که وکلای وی برای او وثیقه 400 هزار یورویی یا 437 هزار دلاری پیشنهاد کرده اند که دادگاه هنوز در مورد آن تصمیم گیری نکرده است.

بنیانگذار 3AC برنده شد

یک حکیم چینی یک بار گفت: “اگر نمی توانید مشکلی را حل کنید، حداقل می توانید کسی را که آن را مطرح کرده است حل کنید.”

در 5 ماه مه، قاضی سنگاپوری ساندرا لوی آی لین از دادگاه حفاظت از آزار و اذیت، حکم منع را علیه آرتور هیز، بنیانگذار BitMEX ارائه کرد. این تصمیم به درخواست وکلای سو ژو، یکی از بنیانگذاران Three Arrows Capital (3AC)، یک صندوق تامینی سنگاپور که اعلام ورشکستگی کرده و در مجموع 3.5 میلیارد دلار دریافت خواهد کرد، گرفته شد. از جمله موارد دیگر، دستور منع هیز را از موارد زیر به دلیل جریمه و/یا حبس توسط مقامات سنگاپور منع می کند:

«استفاده از کلمات یا رفتار تهدیدآمیز، آزاردهنده یا تحقیرآمیز یا برقراری ارتباط تهدیدآمیز، آزاردهنده یا تحقیرآمیز به هر طریقی که ممکن است به متقاضی آسیب برساند. [Su Zhu] آزار، زنگ خطر یا آزار.»

هیز یکی از طلبکاران متعدد 3AC است. ادعا شده است ادعای شخصی ۶ میلیون دلاری اما بر خلاف همکاران خود که ترجیح می دهند خفاش با اعلان‌هایی از دادگاه رسمی ورشکستگی جزیره ویرجین بریتانیا در مورد بازیابی وجوه (با نتایج متفاوت)، هیز مرتباً به رفتار بنیانگذاران 3AC در توییتر می‌پردازد و می‌نویسد: یک مثال“باید هشدار داد. در پاسخ به جمع آوری کمک های مالی برای به اصطلاح ثروت دولتی بحرین توسط ژو و همکارش کایل دیویس.

با وجود مشکلات مالی، به نظر می رسد زو و دیویس تا حد زیادی از این تجربه ناخوشایند بهبود یافته اند. این روزها، دیویس مرتباً در مورد مهارت های آشپزی خود در رسانه های اجتماعی لاف می زند، در حالی که ژو بینش خود را در مورد فلسفه جهان در ارتباط با افول 3AC به اشتراک می گذارد.

دستور منع زو سو علیه آرتور هیز، بنیانگذار BitMEX (محافظت از دادگاه آزار و اذیت سنگاپور)
دستور منع زو سو علیه آرتور هیز، بنیانگذار BitMEX (محافظت از دادگاه آزار و اذیت سنگاپور)
نویسنده: Zhiyuan Sun

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید