کیف پول های Alameda یک شبه بیش از 1.7 میلیون دلار از طریق میکسرهای کریپتو سرازیر می شوند


با توجه به استفاده از ابزارهای اختلاط و برنامه ریزی گسترده برای پنهان کردن مسیرهای تراکنش، داده ها امکان حضور انحلال دهندگان در پشت نقل و انتقالات وجوه را از بین می برد.

30 کیف پول رمزنگاری وابسته به Alameda Research، شرکت خواهر ورشکسته صرافی رمزارز FTX، پس از چهار هفته عدم فعالیت در 28 دسامبر فعال شدند. این کیف پول ها بیش از 1.7 میلیون دلار دارایی های رمزنگاری شده را از طریق سرویس های مختلف اختلاط کریپتو مبادله و ترکیب کردند.

میکسرهای رمزنگاری اغلب توسط سوء استفاده کنندگان و مجرمان بازار برای پنهان کردن مسیر تراکنش استفاده می شود تا وجوه را نتوان به منبع اصلی ردیابی کرد.

همانطور که کوین تلگراف در 28 دسامبر گزارش داد، جابجایی ناگهانی پول از کیف پول های Alameda چند روز پس از آزادی Sam Bankman Fried به قید وثیقه، باعث ایجاد شک در جامعه رمزنگاری شده است. پس از نزدیک به 24 ساعت، به نظر می رسد که مقصر پشت این نقل و انتقالات وجوه از برنامه ریزی گسترده برای پنهان کردن مسیر تراکنش خود استفاده کرده است.

توسط داده ها اولین انتقال وجه به اشتراک گذاشته شده توسط گروه پزشکی قانونی رمزارز Arkham زمانی آغاز شد که چندین آدرس Alameda توکن‌هایی را در ازای اتر (ETH)/Tether (USDT) خریداری کردند و آنها را به میکسرهای رمزنگاری ارسال کردند. بیشتر این نقل و انتقالات در دو کیف پول اصلی که با 0xe5D و 0x971 شروع می شود، ردیابی شدند.

انتقال وجه از کیف پول Alameda منبع: Arkham

توکن‌های موجود در کیف پول Alameda ابتدا به آدرسی که با 0x738 شروع می‌شود و سپس به 0x64e ارسال می‌شود. این کیف پول 0x64e سپس ETH را تقسیم می کند و آن را به کیف پول های کوچکتر، معمولاً 200,000 و 50,000 دلار می فرستد. سپس برای میکسرهایی مانند Fixedfloat و ChangeNOW ارسال شد.

انتقال اتریوم به کیف پول های کوچکتر منبع: Arkham

کیف پول دیگری برای مبادله استیبل کوین ها استفاده شد، جایی که دارایی های کیف پول ابتدا با USDT مبادله شد و سپس به Fixedfloat ارسال شد. در مجموع 800000 USDT با استفاده از میکسر مبادله شد، در حالی که 400000 USDT دیگر با استفاده از روش های دیگر منتقل شد. 200000 USDT بیشتر از استیبل کوین ها با استفاده از renBTC به شبکه BTC ارسال شد.

مربوط: در سال پس از FTX چه انتظاراتی از کریپتو داشته باشیم؟

در مجموع 1.7 میلیون دلار وجوه از طریق سرویس های مختلف اختلاط به شرح زیر مبادله و ارسال شد:

  • 270.5 ETH (~ 325000 دلار) از طریق ChangeNOW
  • 800000 USDT از طریق Fixedfloat
  • 200000 USDT (به BTC محلی) از طریق Curve SynthSwap
  • 200000 USDT از طریق Airswap
  • 200000 USDT از طریق سایر خدمات اختلاط کریپتو

جابه‌جایی وجوهی که از کیف پول Alameda با ابزارهای ترکیبی منتقل می‌شود، سر و صدای زیادی در جامعه رمزنگاری ایجاد کرده است. در حالی که بسیاری زمان انتقال وجوه را زیر سوال می برند، برخی دیگر به استفاده از خدمات اختلاط و ناتوانی مسئولان در جلوگیری از چنین امری علیرغم وجود این موضوع در قوه قضائیه اشاره می کنند.
نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید