کیف پول های Alameda چند روز پس از وثیقه SBF فعال می شوند، جامعه بازی ناپسند را در نظر می گیرد

کیف پول های Alameda چند روز پس از وثیقه SBF فعال می شوند، جامعه بازی ناپسند را در نظر می گیرد


آخرین جابجایی وجوه در کیف‌های آلامدا، تنها چند روز پس از آزادی سام بنکمن فرید به قید وثیقه، باعث ایجاد نگرانی‌های بسیاری در مورد این زمان شد.

کیف پول‌های رمزنگاری مرتبط با شرکت خواهر FTX، شرکت بازرگانی ورشکسته Alameda Research، تنها چند روز پس از آزادی مدیر عامل سابق سام بنکمن فرید با وثیقه 250 میلیون دلاری، در حال انتقال وجوه مشاهده شدند.

انتقال وجوه از کیف پول های Alameda باعث جلب توجه جامعه شد، اما بیشتر از آن، نحوه انتقال این وجوه توجه جامعه را به خود جلب کرد. کیف پول Alameda برای مبادله بیت‌های ERC20 برای ETH/USDT یافت شد و سپس اتر (ETH) و USDT (USDT) از طریق مبدل‌های فوری و میکسرها هدایت شدند.

به عنوان مثال، آدرس کیف پولی که با 0x64e9 شروع می‌شود، بیش از 600 اتریوم از کیف پول‌های Alameda دریافت می‌کند که برخی از آن‌ها با USDT مبادله شده و بخش دیگر به ChangeNow ارسال شده است.

ZachXBT تحلیلگر زنجیره ای خاطرنشان کرد که کیف پول Alameda در نهایت با استفاده از صرافی های غیرمتمرکز مانند FixedFloat و ChangeNow با بیت کوین (BTC) وجوه معامله می کند. این پلتفرم‌ها اغلب توسط هکرها و بهره‌برداران برای مخفی کردن مسیرهای تراکنش استفاده می‌شوند.

حماسه بی پایان FTX هر روز شاهد پیچ ​​و تاب جدیدی است و آخرین نقل و انتقال پول برای بیرون کشیدن آنچه در این کیف پول های رمزنگاری باقی مانده است برای جامعه نگران کننده است.

بسیاری فکر می کردند که نحوه مبادله این وجوه مانند یک سوء استفاده به نظر می رسد، اما با توجه به سابقه جنایی شناخته شده فعلی بانکمن-فرید، بسیاری فکر می کنند که ممکن است بدست آوردن آنچه در این کیف ها باقی مانده است، کار خودی باشد.

دیگران شرایط وثیقه او را زیر سوال بردند و پرسیدند چرا به او دسترسی به اینترنت داده شده است. یک کاربر نوشت وی افزود که مدیر عامل سابق “به شدت در تلاش بود تا پول را بیرون آورد” و “چرا شرط وثیقه شامل دسترسی به کامپیوتر/اینترنت نمی شود”.

مرتبط: وزارت دادگستری ایالات متحده در حال بررسی سوء استفاده 372 میلیون دلاری FTX: گزارش

ادامه جابجایی وجوه از کیف پول های Alameda با وثیقه بانکمن فرید همزمان شد، به طور مشابه، کیف پول های صرافی به میلیون ها دلار درست پس از اعلام ورشکستگی FTX در 11 نوامبر هک شدند. وزارت دادگستری ایالات متحده در حال حاضر در حال تحقیق در مورد سوء استفاده 352 میلیون دلاری FTX بلافاصله پس از اعلام ورشکستگی است.
نویسنده: Prashant Jha

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉