کارولین الیسون از آلامدا و گری وانگ از FTX با اتهامات کلاهبرداری بیشتری روبرو هستند

کارولین الیسون از آلامدا و گری وانگ از FTX با اتهامات کلاهبرداری بیشتری روبرو هستند


اطرافیان سابق میلیاردر دستگیر شده رمزارز سام بنکمن-فرید با اتهامات بیشتری از سوی سازمان های دولتی کلیدی ایالات متحده مواجه هستند.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) و کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) کارولین الیسون، مدیر عامل سابق Alameda Research و گری وانگ، بنیانگذار سابق FTX را به اتهامات کلاهبرداری جدید مورد ضرب و شتم قرار دادند.

اتهامات جدید از سوی SEC و CFTC در حالی مطرح شد که این دو نفر به اتهامات کلاهبرداری فدرال که توسط وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) در دسامبر 2017 ارائه شده بود، اقرار کردند.

SEC بیان می کند که الیسون و وانگ به دلیل نقش آنها در “طرح چند ساله برای کلاهبرداری از سرمایه گذاران سهام در FTX” متهم شده اند و همچنین SEC در حال بررسی است که آیا سایر قوانین اوراق بهادار نقض شده است یا خیر.

SEC ادعا می کند که الیسون، تحت مدیریت سام بانکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX، این طرح را با دستکاری قیمت توکن FTX (FTT) که در سند به عنوان یک توکن امنیتی رمزنگاری توصیف شده است، پیش برد. دستکاری مورد بحث با «خرید مقادیر زیاد در بازار آزاد برای حمایت از قیمت آن» انجام شد که بین سال‌های 2019 و 2022 اعمال شد.

در مورد اتهامات CFTC، پرونده کلاهبرداری 13 دسامبر علیه ساموئل بنکمن-فرید، FTX Trading و Alameda Research اکنون اصلاح شده است تا الیسون و وانگ را به عنوان متهمان شامل شوند.

سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX در راه استرداد به فرودگاه دستبند زده شد. منبع: پلیس سلطنتی باهاما

شکایت اصلاح شده اکنون الیسون را به “کلاهبرداری و ارائه مطالب نادرست در ارتباط با فروش کالاهای دارایی دیجیتال در تجارت بین ایالتی” متهم می کند. در مورد وانگ، مدیر سابق FTX به “کلاهبرداری در ارتباط با فروش کالاهای دارایی دیجیتال در تجارت بین ایالتی” متهم شد.

در مورد رفتار مربوطه که منجر به اتهامات شد، هر دو SEC و CFTC ادعا می‌کنند که وانگ کد نرم‌افزار FTX را ایجاد کرده است که به Alameda اجازه می‌دهد وجوه مشتریان را از FTX منحرف کند، که به الیسون اجازه می‌دهد از آن وجوه برای فعالیت‌های تجاری Alameda سوء استفاده کند.

مطالب مرتبط: SBF اسناد استرداد را برای مواجهه با اتهامات در ایالات متحده امضا می کند

سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX نیز پس از استرداد از باهاما به دلیل اتهامات کلاهبرداری که توسط دولت ایالات متحده مطرح شده بود، در ایالات متحده فرود آمد. کیفرخواست علیه SBF توسط دامیان ویلیامز، دادستان ایالات متحده در ناحیه جنوبی نیویورک امضا شد و شامل هشت اتهام است.

SBF به دلیل کلاهبرداری از سرمایه گذاران و وام دهندگان توسط وزارت دادگستری، همراه با SEC و CFTC با اتهاماتی مواجه است. پلیس سلطنتی باهاما این میلیاردر سابق رمزارز را در 12 دسامبر دستگیر کرد و درخواست اولیه وثیقه او در دادگاه باهاما رد شد.


نویسنده: Brayden Lindrea

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉