انحلال دهندگان Alameda Research در تلاش برای تجمیع وجوه 72000 دلار ضرر کردند

انحلال دهندگان Alameda Research در تلاش برای تجمیع وجوه 72000 دلار ضرر کردند


زیان زمانی رخ داد که انحلال دهندگان Alameda Research تلاش کردند یک موقعیت استقراضی را در Aave ببندند، اما در عوض وثیقه اضافی مورد استفاده برای این موقعیت را حذف کردند.

مدیران تصفیه Alameda Research همچنان در تلاش برای بازیابی وجوه طلبکاران با موانعی روبرو هستند. شرکت تحلیل رمز ارز Arkham در یک موضوع در توییتر اعلام کرد که انحلال دهندگان Alameda Research به ارزش 72000 دلار دارایی دیجیتالی را در پلتفرم وام دهی غیرمتمرکز مالی (DeFi) Aave در حالی که تلاش می کردند وجوه را در یک کیف پول چند سیگ ادغام کنند، از دست داده اند.

شرکت‌های تصفیه در تلاش بودند تا یک موقعیت وام‌گیری در Aave را ببندند، اما در عوض وثیقه اضافی مورد استفاده برای موقعیت را حذف کردند و دارایی‌ها را در معرض خطر انحلال قرار دادند. Arkham گزارش داد که ظرف 9 روز وام دو بار به مبلغ 4.05 WBTC منحل شده است و طلبکاران دیگر نمی توانند آن را جبران کنند.

به گفته Arkham، “در طول 2 هفته گذشته، تقریبا 1.4 میلیون دلار توکن به طور منظم از کیف پول های Alameda پراکنده به این multisig مرکزی بازگردانده شده است.” با این حال، سرمایه قابل توجهی همچنان در بیش از 50 کیف پول Alameda محبوس است که بزرگترین آنها بیش از 14 میلیون دلار ارزش دارد.

Arkham به اشتراک گذاشت که خطاهای زنجیره ای همچنان توسط اپراتورها در تجزیه و تحلیل او انجام می شود. به عنوان مثال، هنگام تلاش برای برداشت وجوه از کیف پول خریدار، انحلال دهندگان نتوانستند 1.75 میلیون دلار LDO را حذف کنند و دوباره هنگام تلاش برای انتشار “238 هزار دلار یا 250 هزار توکن” شکست خوردند. توکن های LDO هنوز در مرحله واگذاری بودند و انحلال دهندگان مجبور شدند برای انتقال آنها به کیف پول مرکزی به خرید 10 هزار LDO در یک زمان متوسل شوند که در نتیجه 9 تراکنش ناموفق انجام شد.

تجزیه و تحلیل Arkham نشان می دهد که هنوز موقعیت های DeFi در سایر کیف پول های Alameda وجود دارد که نشان می دهد ممکن است انحلال دهندگان برای مدیریت این فرآیند با مشکل مواجه شوند.

مطالب مرتبط: گزارش سام بنکمن-فرید در تحقیقات Alameda مربوط به FTX است

در 2 ژانویه، Cointelegraph گزارش داد که مشکلات Alameda Research قبل از FTX بوده است. همانطور که Cointelegraph گزارش داد، Alameda Research حتی قبل از انتشار FTX در سال 2018 تقریباً سقوط کرد.

کارمندان سابق Alameda Research همچنین توضیح دادند که الگوریتم مورد استفاده برای معاملات در Alameda برای انجام معاملات سریع بسیار طراحی شده بود، اما شرکت با پیش‌بینی نادرست تغییرات قیمت، پول خود را از دست داد.

همچنین مشخص شد که در سال 2018، Alameda حدود دو سوم از دارایی های خود را به دلیل کاهش قیمت توکن XRP از دست داده است. این شرکت در آستانه فروپاشی بود، اما توسط مدیر عامل شرکت سام بنکمن-فرید، که با وعده 20 درصد بازده سرمایه‌گذاری‌هایشان، از وام دهندگان و سرمایه‌گذاران سرمایه جمع‌آوری کرد، نجات یافت.
نویسنده: Judith BannermanQuist

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉