Alameda Research 1.15 میلیارد دلار در استخراج ارزهای دیجیتال Genesis Digital: Report سرمایه گذاری می کند


قبل از کاهش قیمت کریپتو در مورد تزریق سرمایه با سم بانکمن-فرید مشورت شد.

شرکت استخراج ارزهای دیجیتال جنسیس دارایی‌های دیجیتال، بزرگترین سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز است که توسط شرکت خواهر FTX، Alameda Research، در مرکز ورشکستگی صرافی انجام شده است. اسناد منتشر شده توسط بلومبرگ در 3 دسامبر نشان می دهد که جنسیس دیجیتال 1.15 میلیارد دلار از Alameda در کمتر از 9 ماه جذب کرده است.

تزریق سرمایه بین آگوست 2021 و آوریل سال جاری و قبل از سقوط قیمت ارزهای دیجیتال انجام شد. جنسیس دیجیتال بزرگترین شرکت استخراج بیت کوین مستقر در ایالات متحده است و با شرکت تجاری جنسیس کپیتال که دارای 175 میلیون دلار وجوه در حساب معاملاتی FTX قفل شده است، ارتباطی ندارد.

سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX اخیراً به دخالت آلامدا در تصمیم‌گیری‌های سرمایه‌گذاری، از جمله سرمایه‌گذاری در جنسیس دیجیتال اذعان کرد، اما در ابتدا آن را از سوی رگولاتورها رد کرد. طبق اسناد، تخصیص سرمایه توسط Alameda در چهار زمان مختلف انجام شده است: 100 میلیون دلار در آگوست 2021، 550 میلیون دلار در ژانویه، 250 میلیون دلار در فوریه و 250 میلیون دلار در آوریل 2022.

در سال گذشته، جنسیس دیجیتال در مجموع 556 میلیون دلار از طریق دو دور بودجه جداگانه جمع آوری کرد تا به برنامه های رشد تهاجمی خود کمک کند. هدف برخی از این وجوه، خرید 20000 ماینر بیت کوین از کنعان، یک مرکز داده جدید در تگزاس، و گسترش عملیات ایالات متحده و اروپای شمالی بود.

صنعت معدن به دلیل افزایش هزینه های انرژی و بازار نزولی حاشیه سود کاهش یافته است. آخرین گزارش استخراج سه ماهه سوم از Hashrate Index چندین عامل را نشان می دهد که منجر به کاهش قابل توجه قیمت هش و هزینه بالاتر تولید 1 BTC شده است. درآمد استخراج‌شده توسط ماینرهای بیت‌کوین به دلیل عملکرد ضعیف بازار و تقاضای محاسباتی سنگین‌تر به کمترین میزان در دو سال گذشته یعنی ۱۱.۶۷ میلیون دلار کاهش یافت.

انتظار می‌رود که بحران اخیر FTX با کاهش اعتماد سرمایه‌گذاران، زمستان کریپتو را بیشتر طولانی‌تر کند. گزارش کوین‌بیس نشان می‌دهد که تسلط استیبل کوین به بالاترین حد خود یعنی ۱۸ درصد رسیده است که نشان می‌دهد بحران نقدینگی می‌تواند حداقل تا پایان سال ۲۰۲۳ ادامه یابد.

Genesis Digital Assets بلافاصله به درخواست‌های Cointelegraphs برای اظهار نظر پاسخ نداد.


نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید