Alameda Research دارای 65 میلیارد دلار خط اعتباری مخفی با FTX: Report بود

Alameda Research دارای 65 میلیارد دلار خط اعتباری مخفی با FTX: Report بود


سام بنکمن-فرید به گری وانگ، یکی از بنیانگذاران FTX دستور داد تا خط اعتباری را که گفته می‌شود توسط مشتریان صرافی تامین می‌شود، باز کند.

به گفته اندرو دیتدریک، وکیل FTX، مدیر عامل سابق FTX سام بنکمن-فرید (SBF) ظاهراً به گری وانگ یکی از بنیانگذاران صرافی رمزارز دستور داده است تا یک «خط اعتباری مخفی در پشتی» 65 میلیارد دلاری برای تحقیقات Alameda باز کند.

نیویورک پست گزارش داد که وکیل این اطلاعات را در جلسه دادگاه ورشکستگی دلاور در 11 ژانویه فاش کرد. خط اعتباری ادعایی با وجوه مشتریان FTX تأمین مالی شده است. طبق بیانیه دیتدریک، “درپشتی راهی مخفی برای آلامدا برای قرض گرفتن پول از مشتریان در بورس بدون اجازه بود.”

دیتدریک به دادگاه گفت: «آقای وانگ این درب پشتی را با افزودن یک عدد واحد به میلیون‌ها خط کد برای مبادله ایجاد کرد و یک خط اعتباری از FTX به Alameda ایجاد کرد که مشتریان با آن موافقت نکردند.

و ما اندازه آن خط اعتباری را می دانیم. 65 میلیارد دلار بود.

Alameda Research یک شرکت خواهر FTX است و در مرکز سقوط چشمگیر صرافی ارز دیجیتال قرار داشت. در نوامبر 2022، گروه FTX و بیش از 130 شرکت تابعه در ایالات متحده به دلیل “نقض نقدینگی” اعلام ورشکستگی کردند.

مطالب مرتبط: مشتریان FTX در حال حاضر ناشناس خواهند ماند، قوانین حاکم است

در یک “بررسی پیش از کالبد شکافی” که در 12 ژانویه منتشر شد، SBF اتهامات مربوط به سرقت وجوه FTX را رد کرد. او گفت: «با عدم نقدشوندگی Alameda، FTX International نیز غیر نقدینگی شد، زیرا Alameda دارای یک موقعیت حاشیه باز در FTX بود و فرار در بانک این عدم نقدینگی را به ورشکستگی تبدیل کرد.

در ماه دسامبر، کمیسیون معاملات آتی کالاهای ایالات متحده (CFTC) شکایتی را مبنی بر یک سری شیوه های تجاری نامنظم بین هر دو شرکت ارائه کرد. کمیسیون ادعا کرد که مدیران FTX ویژگی‌هایی را در کد ایجاد کرده‌اند که به Alameda اجازه می‌دهد اساساً خط اعتباری نامحدودی را در FTX حفظ کند.

کارولین الیسون، مدیر عامل سابق Alameda Research و گری وانگ، یکی از بنیانگذاران FTX، قبلاً به اتهامات این پرونده اعتراف کرده اند. بانکمن-فرید به هشت اتهام، از جمله نقض قوانین مالی مبارزات انتخاباتی و کلاهبرداری الکترونیکی، بی گناه است. انتظار می رود محاکمه او در ماه اکتبر آغاز شود.


نویسنده: Ana Paula Pereira

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉