Alameda دارای مزیت تجاری “ناعادلانه” و دسترسی انحصاری به وجوه FTX بود: تشکیل پرونده CFTC


پرونده دادگاه CFTC رابطه مبهم بین FTX و Alameda Research را نشان می دهد و مزیت تجاری ناعادلانه و سوء استفاده این دومی از وجوه کاربران را برجسته می کند.

پرونده‌های دادگاه همچنان به روشن کردن رابطه مشکوک بین FTX و Alameda Research می‌پردازد که به صندوق تامینی مزیت تجاری «ناعادلانه» و همچنین دسترسی بی‌سابقه‌ای به دارایی‌های کاربران در صرافی ارزهای دیجیتال داد.

کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده در دسامبر شکایتی را به دادگاه منطقه جنوبی نیویورک تسلیم کرد.

این شکایت شامل مجموعه‌ای از اتهامات است که جزئیات نحوه نقض قانون بورس کالا و مقررات مختلف توسط این دو شرکت و افراد برجسته از جمله بانکمن-فرید را نشان می‌دهد. این امر پس از آن صورت گرفت که مدیر عامل سابق در 12 دسامبر در باهاما دستگیر و به ایالات متحده مسترد شد.

CFTC نشان می‌دهد که Bankman-Fried چگونه FTX.com و شرکت‌های تابعه آن و Alameda و نهادهای مرتبط را از ماه می ۲۰۱۹ تا ورشکستگی آن در نوامبر ۲۰۲۲ مالک و اداره می‌کرد.

Alameda به عنوان سازنده اصلی بازار در FTX.com فعالیت می کرد که نقدینگی را برای بازارهای ارزهای دیجیتال فراهم می کند. این شرکت‌ها قبلاً به عنوان یک «تجارت مشترک» فعالیت می‌کردند، اما CFTC ادعا می‌کند که از این امر به طرق مختلف سوء استفاده شده است.

بر اساس این پرونده، گروه کوچکی از افراد داخلی در «پذیرش، نگهداری و/یا تخصیص توسط Alameda» سپرده‌های مشتریان FTX، از جمله ارز فیات، بیت‌کوین (BTC) و اتر (ETH) شرکت داشتند. استفاده شخصی

علاوه بر این، CFTC ادعا می‌کند که مدیران FTX ویژگی‌هایی را در کد تبادل ایجاد کرده‌اند که به Alameda اجازه می‌دهد اساساً خط اعتباری نامحدودی را در FTX حفظ کند.

مطالب مرتبط: بازی Crypto blame پس از دستگیری SBF به منوی سیاستمداران ایالات متحده بازگشت

استثناهای دیگری ایجاد شده است که به Alameda اجازه می دهد هنگام معامله در FTX از “مزیت ناعادلانه” برخوردار باشد. این شامل زمان‌های اجرای معاملات سریع‌تر و همچنین معافیت از «فرایند مدیریت ریسک انحلال خودکار مشخص» بورس بود.

Bankman-Fried و یکی دیگر از مدیران Alameda همچنین به او دستور دادند که از صندوق های تامینی، FTX و وجوه کاربران برای تجارت در مبادلات ارزهای دیجیتال خارجی و تامین مالی “سرمایه گذاری های مختلف صنعت دارایی دیجیتال پرخطر” استفاده کند.

علاوه بر این، Bankman-Fried و سایر مدیران FTX صدها میلیون دلار به عنوان “قرض گیری” مستند ضعیف از Alameda گرفتند. این وجوه برای تأمین مالی خرید املاک و املاک لوکس و همچنین کمک های سیاسی استفاده شد.

سوء استفاده گسترده از وجوه مشتریان در حالی رخ داد که FTX Trading در شرایط خدمات خود ادعا کرد که مشتریان مالک و کنترل دارایی های موجود در حساب های خود هستند و آنها محافظت می شوند و از وجوه FTX جدا نگهداری می شوند.


نویسنده: Gareth Jenkinson

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید