توییت هوش مصنوعی اسطوره ترسناک استیون کینگ دیگر به X فکر نمی کند


فهرست

  • استیون کینگ توئیت شگفت انگیزی با موضوع هوش مصنوعی منتشر کرد
  • Grok از نظر قیمت ChatGPT را شکست می دهد

استیون کینگ، خالق افسانه‌ای رمان‌های ترسناک، داستان‌های کوتاه و فیلم‌نامه‌ها، اوایل امروز درباره هوش مصنوعی برای ۷.۱ میلیون دنبال‌کننده‌اش در شبکه اجتماعی توییتر/X اظهارنظر کرد.

استیون کینگ توئیت شگفت انگیزی با موضوع هوش مصنوعی منتشر کرد

جسارتی در اظهارات نویسنده وجود داشت، اما ارتش از پیروان او باید حدس می زد که منظور ذهن ترسناک استاد چیست.

کینگ توییت کرد که نگران هوش مصنوعی نیست و دلیل آن را توضیح داد: “موجو او کار می کند.”

منظور نویسنده مشهور کتاب از این کار مشخص نشد. کاربران در توییتر یا از این جمله ابراز هیجان می کنند یا کینگ را متهم می کنند که به اعتیادهایی که در جوانی از آن خلاص شده است بازگشته است.

این احتمال وجود دارد که کینگ به «باکس آفیس موجو»، یک وب‌سایت مستقر در ایالات متحده که درآمدهای باکس آفیس فیلم‌ها را دنبال می‌کند، اشاره داشته باشد. استیون کینگ نه تنها به عنوان پرفروش ترین نویسنده چند دهه اخیر، بلکه به عنوان نویسنده ای که بیشتر کتاب هایش به فیلم تبدیل شده است، شناخته می شود. این آثار شامل آثار کلاسیکی مانند «مایل سبز»، «رستگاری در شاوشنک»، «درخشش» اثر استنلی کوبریک و اخیراً «دکتر اسلیپ» است.

توییت کینگ نکته خاصی را در مورد تهدیداتی که ممکن است نویسندگان در آینده نزدیک ناشی از توسعه سریع هوش مصنوعی با آن مواجه شوند، بیان می کند. چند ماه پیش، میلیاردر مبتکر، ایلان ماسک، خالق چت ربات Grok AI، در مصاحبه ای اظهار داشت که انتظار دارد هوش مصنوعی بتواند در عرض سه سال رمان هایی به خوبی جی کی رولینگ بنویسد. – نویسنده ای پرفروش که به خاطر کتاب هایش درباره هری پاتر معروف است.

Grok از نظر قیمت ChatGPT را شکست می دهد

همانطور که قبلا توسط U.Today گزارش شده بود، Grok، ربات چت ماسک که برای کاربران پریمیوم در Twitter/X ادغام شده است، از نظر قیمت اشتراک ماهانه ChatGPT-4 OpenAI را شکست داد.

Grok اخیراً در دسترس همه کاربران Premium قرار گرفته است. با این حال، هیچ هزینه اضافی برای استفاده از سرویس اشتراک Premium به جز 8 دلار در ماه وجود ندارد. به هر حال، استفاده از ChatGPT-4 به صورت ماهانه اکنون 20 دلار هزینه دارد. این امر باعث می شود که Grok 60% ارزان تر از رقیب بازار “wake” خود (به گفته ایلان ماسک) استفاده شود.

در همین حال، همانطور که قبلاً اعلام شده بود، انتظار می رود که نسخه جدید (Grok 1.5) به زودی منتشر شود.
نویسنده: Yuri Molchan

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید