هوش مصنوعی توجه داووس را از بین می برد، بیت کوین (BTC) بهتر از ETF عمل می کند: تغییر پارادایم اصلی؟


تصویر جلد از طریق U.Today

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

تأثیر ETF بیت‌کوین نقطه‌ای نتوانسته است سلطه هوش مصنوعی (AI) را که امسال در مجمع جهانی اقتصاد (WEF) در داووس در حال برگزاری است، مهار کند. این تسلط بر هوش مصنوعی می‌تواند تمرکز سرمایه‌گذاران را از ETF بیت‌کوین دور کند، زیرا سرمایه عموماً به سمت جایی که پول و احساسات جریان می‌یابد جذب می‌شود.

علیرغم راه اندازی بیت کوین ETF، هوش مصنوعی بر کریپتو تسلط دارد

اکوسیستم ارز دیجیتال در سال جاری پس از چراغ سبز کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) برای شناسایی معاملات ETF بیت کوین در این کشور، به دستاورد برجسته خود دست یافت.

با وجود این هیاهو، حضور شرکت های رمزنگاری در داووس نسبت به سال های گذشته کمتر بود. از سوی دیگر، هوش مصنوعی به عنوان بچه فناوری جدید در بلوک مورد توجه قرار گرفت و تقریباً همه شرکت‌های فناوری در مورد پتانسیل آن در انجمن داووس به هیجان آمدند. از غرفه‌هایی که نشان‌های هوش مصنوعی قابل مشاهده را نشان می‌دهند تا سخنرانی‌ها و ارائه‌ها، واضح بود که هوش مصنوعی به عنوان آینده جدید فناوری شناخته می‌شود.

در حالی که روند کاهش هوش مصنوعی به پس‌زمینه نگران‌کننده است، دانته دیسپارت، مدیر ارشد استراتژی در شرکت صادرکننده استیبل کوین Circle، معتقد است که این روند کاملاً بدی نیست زیرا صرفاً نشان می‌دهد که ارزهای دیجیتال به‌عنوان یک پشته فناوری در حال بلوغ هستند.

او گفت: “یک بچه فناوری جدید در اطراف وجود دارد، به این معنی که من یک کهنه کار خواهم شد. و نیازی به توضیح این فناوری ندارم، که مایه دلگرمی است.”

ظهور Spot Bitcoin ETF و عدم افزایش قیمت متناظر برای BTC ممکن است احساسات کلی را به نفع هوش مصنوعی تضعیف کند.

پیشرفت مشترک در هوش مصنوعی و رمزنگاری

در حالی که هوش مصنوعی و رمزنگاری دو فناوری کاملاً متفاوت هستند، نوآوران در اکوسیستم Web3 تمام تلاش خود را برای ادغام خلاقانه هر دو انجام می دهند. تاکنون، چشم‌اندازها امیدوارکننده هستند، زیرا صنعت شاهد ظهور پروتکل‌هایی از Girolamo، ربات چت هوش مصنوعی پرچم‌دار Cardano، تا Bad Idea AI، پروژه‌ای مرتبط با Shiba Inu بوده است.

در بلندمدت، ادغام مستقیم‌تر هوش مصنوعی و رمزنگاری با هدف نهایی ارتقای تکامل انسان انتظار می‌رود.


نویسنده: Godfrey Benjamin

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید