وزیر انگلیس: هوش مصنوعی باید مانند دارو و انرژی هسته ای تنظیم شود


وزیری از حزب اپوزیسیون بریتانیا گفت که هوش مصنوعی باید مانند صنایع داروسازی و هسته‌ای مجوز و مقررات داشته باشد.

به گفته یکی از نمایندگان حزب سیاسی اپوزیسیون بریتانیا، توسعه دهندگانی که روی هوش مصنوعی کار می کنند باید مانند صنایع دارویی، پزشکی یا هسته ای مجوز و مقررات داشته باشند.

لوسی پاول، سیاستمدار و سخنگوی دیجیتال حزب کارگر بریتانیا، در 5 ژوئن به گاردین گفت که شرکت هایی مانند OpenAI یا گوگل که مدل های هوش مصنوعی را ایجاد می کنند “باید مجوز ساخت این مدل ها را داشته باشند”.

نگرانی اصلی من این است که هیچ مقرراتی در مورد مدل‌های زبان اصلی وجود ندارد که بتوان آن را برای طیف وسیعی از ابزارهای هوش مصنوعی، چه در حال ساخت، مدیریت و یا نحوه کنترل آنها اعمال کرد.»

پاول استدلال کرد که مانند اتحادیه اروپا که ابزارهای تشخیص چهره را ممنوع می کند، تنظیم توسعه برخی فناوری ها گزینه بهتری نسبت به ممنوعیت آنها است.

او افزود که هوش مصنوعی «می‌تواند عواقب ناخواسته زیادی داشته باشد»، اما اگر توسعه‌دهندگان مجبور شوند درباره مدل‌های آموزشی و مجموعه داده‌های هوش مصنوعی صحبت کنند، دولت می‌تواند برخی از خطرات را کاهش دهد.

او گفت: «این فناوری به قدری سریع در حال پیشرفت است که به یک رویکرد دولتی فعال و مداخله گرانه به جای آزادسازی نیاز دارد.

پاول همچنین معتقد است که چنین فناوری پیشرفته‌ای می‌تواند تأثیر زیادی بر اقتصاد بریتانیا بگذارد و ظاهراً حزب کارگر در حال تکمیل سیاست‌های خود در زمینه هوش مصنوعی و فناوری‌های مرتبط است.

هفته آینده، کیر استارمر، رهبر حزب کارگر، قصد دارد جلسه ای با کابینه سایه این حزب در دفاتر گوگل در بریتانیا برگزار کند تا با مدیران متمرکز بر هوش مصنوعی صحبت کند.

مرتبط با: مقامات اتحادیه اروپا می خواهند تمام محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی برچسب گذاری شود

در همین حال، در 5 ژوئن، مت کلیفورد، رئیس آژانس تحقیقات و اختراعات پیشرفته، آژانس تحقیقاتی دولتی که در فوریه گذشته تأسیس شد، در TalkTV هشدار داد که هوش مصنوعی می‌تواند انسان را در کمتر از دو سال آینده تهدید کند.

او گفت: “اگر ما اکنون به فکر چگونگی سازماندهی و فکر کردن در مورد امنیت نباشیم، پس از دو سال متوجه خواهیم شد که سیستم های واقعا قدرتمندی داریم.” اما کلیفورد توضیح داد که یک جدول زمانی دو ساله “بالا بودن طیف” است.

کلیفورد تاکید کرد که امروزه می توان از ابزارهای هوش مصنوعی برای کمک به “راه اندازی حملات سایبری در مقیاس بزرگ” استفاده کرد. OpenAI یک میلیون دلار برای حمایت از فناوری امنیت سایبری مبتنی بر هوش مصنوعی برای خنثی کردن چنین استفاده هایی اختصاص داده است.

“من فکر می کنم وجود دارد [sic] وی گفت: سناریوهای مختلفی برای نگرانی وجود دارد. من فکر می‌کنم کاملاً درست است که در دستور کار سیاست‌گذاران قرار دارد.»

BitCulture: هنرهای زیبا، موسیقی هوش مصنوعی، پادکست + بررسی کتاب در Solana
نویسنده: Jesse Coghlan

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید