استنلی دراکن میلر می‌گوید هوش مصنوعی در کوتاه‌مدت بیش‌ازحد تبلیغ می‌شود، اما او معتقد است که در دراز مدت افزایش خواهد یافت.


تصویر جلد از طریق www.youtube.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

فهرست

  • Druckenmiller Nvidia و AI را ترک می کند
  • ایلان ماسک هشدار هوش مصنوعی مهمی صادر کرد

CNBC گزارش می دهد که میلیاردر و سرمایه گذار مشهور استنلی دراکن میلر از شرط بندی خود بر روی سازنده تراشه انویدیا کمی عقب نشینی کرده و سهام خود را در این شرکت کاهش داده است.

دراکن میلر در طول بازدید خود از “جعبه Squawk” CNBC گفت که انتظار دارد هوش مصنوعی به عنوان یک ابزار سرمایه گذاری در کوتاه مدت بیش از حد ارزیابی شود.

Druckenmiller Nvidia و AI را ترک می کند

این میلیاردر اعتراف کرد که در ماه مارس سهام انویدیا خود را کاهش داد زیرا به استراحت نیاز داشت.

به طور خاص، سرمایه گذار پس از افزایش قیمت سهام از 150 دلار به 900 دلار، سهام انویدیا خود را کاهش داد. دراکن میلر اظهار داشت که قصد ندارد مانند وارن بافت عمل کند و “همه چیز را برای 10 تا 20 سال داشته باشد.”

در چند سال گذشته، انویدیا بر روی مدل های عظیم هوش مصنوعی تمرکز کرده است که پردازنده های گرافیکی خود برای سرورها ارائه می کنند. در سال 2023، سهام انویدیا عملکرد بسیار خوبی داشت و از نظر عملکرد جزو بهترین های بازار بود. 238 درصد افزایش یافت. ارزش سهام انویدیا در سال جاری 66 درصد افزایش یافته است.

در ابتدا، دراکن میلر زمانی که توسط شریکی در دفتر خانواده Duquesne معرفی شد، متوجه انویدیا شد که فکر می‌کرد هوش مصنوعی در درازمدت بر بلاک چین غلبه خواهد کرد.

یک ماه پس از خرید سهام توسط میلیاردر، OpenAI ChatGPT را در دسترس عموم قرار داد و متعاقباً موقعیت خود را در Nvidia افزایش داد. اگرچه دراکن میلر فکر می‌کند که هوش مصنوعی ممکن است در کوتاه‌مدت بیش از حد افزایش یابد، اما در بلندمدت به آن خوش‌بین است.

او با تشبیه هوش مصنوعی به اینترنت در مراحل اولیه، گفت: «بنابراین ممکن است در حال حاضر هوش مصنوعی کمی بیش از حد پرفروش باشد، اما ممکن است در درازمدت کمتر از آن استفاده شود. او انتظار بازگشت بزرگی از چهار یا پنج سال دیگر را دارد.

ایلان ماسک هشدار هوش مصنوعی مهمی صادر کرد

همانطور که قبلا توسط U.Today گزارش شده بود، ایلان ماسک، غول فناوری، بنیانگذار استارت آپ xAI که چت ربات Grok AI را تولید می کند، طی یک سخنرانی عمومی در روز گذشته اظهار داشت که معتقد است آموزش درست هوش مصنوعی حیاتی است. این می تواند انسان دوستانه باشد و همکاری با بشریت را در آینده تشویق خواهد کرد.

برای انجام این کار، ماسک معتقد است که باید هوش مصنوعی را طوری آموزش داد که حقیقت‌جو و تا حد امکان کنجکاو باشد. در غیر این صورت ممکن است با مردم دشمنی کند.
نویسنده: Yuri Molchan

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید