هوش مصنوعی برای تجارت شما می آید: کدام صنایع تحت تأثیر قرار خواهند گرفت؟


طبق گفته Accenture، با ادامه پیشرفت ابزارهایی مانند ChatGPT، 40 درصد از ساعات کاری در صنایع مختلف ممکن است توسط هوش مصنوعی از بین برود.

هوش مصنوعی (AI) در سال‌های اخیر با سرعت بی‌سابقه‌ای در حال رشد بوده و در حال ادغام در طیف وسیعی از صنایع است. اما رشد سریع آن نگرانی هایی را در مورد از دست دادن شغل ایجاد کرده است، زیرا بسیاری از وظایفی که قبلا توسط انسان انجام می شد ممکن است به زودی توسط هوش مصنوعی خودکار شوند.

به عنوان مثال، در 1 می، آرویند کریشنا، مدیرعامل IBM به بلومبرگ گفت که 7800 شغل در این شرکت می تواند در پنج سال آینده با هوش مصنوعی و اتوماسیون جایگزین شود که حدود 30 درصد از نیروی کار را تشکیل می دهد.

در حالی که هوش مصنوعی پتانسیل افزایش کارایی، افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه‌ها را دارد، پیشرفت‌های سریعی که در ابزارهایی مانند ChatGPT-4 مشاهده می‌شود – پیشرفتی عظیم نسبت به نسخه قبلی خود ChatGPT-3.5 – بسیاری از مردم را نگران کرده است که این ابزار به یکی از صنایع آنها تبدیل شود. کسانی که بیشتر تحت تاثیر از دست دادن شغل مرتبط هستند.

ChatGPT و دیگر مدل‌های زبان اصلی (LLM) می‌توانند برای تکمیل انواع وظایف مانند تولید کد قرارداد هوشمند، مدیریت جامعه، تجزیه و تحلیل بازار و موارد دیگر مورد استفاده قرار گیرند.

یک گزارش تحقیقاتی که در ماه مارس توسط شرکت خدمات حرفه‌ای Accenture منتشر شد، «محبوبیت انفجاری» ChatGPT را به عنوان «نخستین نقطه عطف واقعی در پذیرش عمومی هوش مصنوعی» ذکر کرد و افزود:

تقریباً همه مشاغل تحت تأثیر قرار خواهند گرفت – برخی حذف شده اند، بسیاری از آنها تغییر یافته و بسیاری از مشاغل جدید ایجاد می شوند.

تحقیقات Accenture نشان داد که 40٪ از ساعات کاری در صنایع مختلف می تواند تحت تأثیر یادگیری طولانی مدت باشد و بانکداری را به عنوان بخشی که بیشتر تحت تأثیر قرار می گیرد شناسایی کرد، زیرا 54٪ از وظایف دارای پتانسیل اتوماسیون بالایی هستند و به دنبال آن بیمه قرار دارد. با 48. ٪.

پتانسیل هوش مصنوعی برای افزایش یا جایگزینی وظایف در صنایع مختلف. منبع: Accenture

اصلاح و سنتز

Cointelegraph، کارآفرین هوش مصنوعی و نویسنده کتاب Dr. گری از مارکوس پرسید. راه اندازی مجدد هوش مصنوعی: ساختن هوش مصنوعی که می توانیم به آن اعتماد کنیماو درباره تاثیر هوش مصنوعی بر صنایع مختلف چه فکر می کند.

مارکوس پیشنهاد کرد که هنرمندان تجاری ممکن است بیشتر در معرض خطر باشند. این به معنای نام تجاری، لوگو، تبلیغات و طراحی گرافیک است – هنری که اغلب فقط برای اهداف تجاری استفاده می شود.

این با هنرهای زیبا، یعنی نقاشی، مجسمه سازی و عکاسی متفاوت است، که به احتمال زیاد در موزه های هنری مانند لوور به نمایش گذاشته می شوند و خلق آنها برای هوش مصنوعی بسیار دشوارتر است.

مارکوس احتمال از دست دادن شغل در کوتاه مدت را کم اهمیت جلوه داد، اما گفت که “در بسیاری از موارد افراد حداقل برای مدتی با ماشین آلات کار می کنند.” [the] چند سال آینده.»

مارکوس وقتی از مردم پرسیده شد که چگونه می‌توانند کسب‌وکار خود را به بهترین شکل برای آینده آماده کنند تا با هوش مصنوعی جایگزین نشوند، مارکوس پاسخ داد: «به‌طور قطعی سخت است، اما فکر می‌کنم مهارت‌های حل مسئله خلاق و تفکر انتقادی خوب برای مدت طولانی ارزشمند باقی خواهند ماند. ”

احتمال از دست دادن شغل به دلیل هوش مصنوعی نیز موضوعی است که توسط مجمع جهانی اقتصاد (WEF) مورد توجه دقیق قرار گرفته است. در 30 آوریل، گزارش «آینده مشاغل 2023» را منتشر کرد که پیش‌بینی می‌کند نقش‌های منشی یا منشی مانند عابر بانک و کارمندان ورود داده‌ها بیشترین تأثیر را خواهند داشت.

بر اساس یک نظرسنجی از سازمان ها، 10 شغل برتر که سریع ترین رشد و کاهش را تجربه می کنند. منبع: DEF.

این گزارش بازتاب مارکوس است و بیان می‌کند که مهارت‌های سطح بالا مانند تفکر تحلیلی و خلاق در پنج سال آینده بیشترین تقاضا را خواهند داشت و خاطرنشان کرد که استراتژی شماره یک آموزش برای شرکت‌هایی با بیش از 50000 کارمند، آموزش کارکنان خود است. کارمندان را قادر می سازد تا از ابزارهای هوش مصنوعی به طور موثر استفاده کنند.

ایجاد شغل از طریق هوش مصنوعی

گزارش WEF تاکید می کند که در حالی که هوش مصنوعی احتمالاً جایگزین بسیاری از مشاغل خواهد شد، همچنین شغل ایجاد می کند و تنها به یک گرایش عمومی به سمت اتوماسیون کمک می کند.

Accenture در گزارش خود ادعاهای مشابهی را مطرح کرد و تأکید کرد که بسیاری از “وظایف زبانی” که می توانند توسط LLM ها خودکار شوند “می توانند از طریق تقویت و اتوماسیون به فعالیت های سازنده تر تبدیل شوند.”

یک مقاله کاری که در 27 مارس توسط OpenAI خالق ChatGPT و محققان دانشگاه پنسیلوانیا منتشر شد، نشان می‌دهد که بعید است در آینده نزدیک مشاغل عملی بیشتری مانند آشپز، مکانیک و سنگ‌تراش با ابزارهای هوش مصنوعی جایگزین شوند.

این گزارش همچنین تخمین می‌زند که مشاغلی که شامل پردازش داده یا اطلاعات و همچنین مشاغلی در صنعت مراقبت‌های بهداشتی هستند، بسیار بیشتر در معرض خطر اتوماسیون هستند، زیرا مهارت‌های برنامه‌نویسی و تایپ با قابلیت‌های LLM مانند ChatGPT مطابقت دارد.

AI Eye: “بزرگترین جهش تا کنون” در هوش مصنوعی، ابزارهای جدید جالب، هوش مصنوعی DAOهای واقعی هستند

در حالی که صنعت مراقبت های بهداشتی هنوز برای نقش های عملی بیشتری مانند پرستاران و جراحان به تعداد زیادی نیاز خواهد داشت، ارائه دهندگان به طور فزاینده ای از هوش مصنوعی برای تجزیه و تحلیل داده های بیمار استفاده می کنند، بنابراین نقش بسیاری از متخصصان مراقبت های بهداشتی که در تجزیه و تحلیل داده ها دخیل هستند را می توان خودکار کرد.

در نتیجه، به نظر می‌رسد این اتفاق نظر وجود دارد که نقش‌های اداری و سایر نقش‌های اداری مشاغلی خواهند بود که در چند سال آینده بیشترین تأثیر را خواهند داشت، با کارمندانی که می‌توانند مهارت‌های تفکر خلاق/تحلیلی خود را تقویت کنند و در استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی ماهر شوند. . کارایی آنها بهترین شانس ممکن را برای جایگزین نشدن به آنها می دهد.


نویسنده: Luke Huigsloot

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *